Extrakcia osmičky, silný opuch

black566
2. nov 2019

Ahojte neviete mi poradit pred tromi dnami vo stvrtok som bola na vytahovani dolnej osmicky nemala som ju prerezanu ... ked som prisla domov bolo to ok slaby opuch bolest bola znesitelna ... no na druhy den opuch silny bolest tiez horsia tak uzivam novalgin a flector ...na druhy den som si aj vyplachla usta vodou ktoru somdostala od zubara a raz repikom nechcem to prehanat lebo viem ze caste vyplachy nie su tiez dobre ... no a teraz je teeti den a opuch este silnejsi aj bolest... viem ze mi hovorili ze sa to bude asi zhorsovat hlavne prve 3-4 dni aj opuch moze byt len neviem ci az takytu ... lice ma komoletcele navrete a uz to mam aj dole pod bradou cele opuchnute a vnutri tiez neda sa mi dobre rozpravat ani usta kvoli opuchu neotvorim poriadne ... je to teda ok priebeh hojenia alebo uz takTo opich a bolest nie je ? Horucku som nemala no horucku ani nemavam. O tyzdnen mam ist k doktorovi na vytiahnutie stehov ... mam teda pockat alebo ked aj na pohotovost stym ist? Antibiotika neberiem ... ked si dam novalgin proti bolesti alebo rano-vecer flector ulavi sa mi no opuch nemizne oravze sa zhorsuje. Dakujem za rady

sintra
2. nov 2019

Teoreticky tam mohol vzniknut aj nejaky infekt, ak neberies atb. Ale je mozne ze si proste takto zareagovala. Skus to aspon pocas dna co najviac chladit studenym. Treti den to este moze kulminovat.

lucia851
2. nov 2019

Treba si dat studeny obklad na to

osky
2. nov 2019

Je to uplne normalne,nestresuj.ber lieky od bolesti.
Moze ti este vzniknut aj modrina.
Opuch bude aj tyzden,mozno viac...aj bolesti su ok...ved je to rana kym sa vsetko zaceli,zahoji...co cakas?
Ja som bola po 2 dnoch na kontrole a potom tusim este o 4 dni.a potom az o tyzden vybrali stehy a potom este 2x preplachovali ranu.aby tam daco neostalo.
Chodila som do prace opuchnuta,modro-bordovo-zlto-zelena....nemohla som takmer vobec otvorit usta...
Je to normalne.
Atb som nemala,nakolko nebol ziaden zapal.
Je to len hojivy proces a ten chvilu potrva

black566
autor
3. nov 2019

@osky a tiez si ten opuch mala taky velky? Lebo ja mam cele lico komplet navrete a aj krk teda druhu bradu taky opuch som teda este nevidela ...no aj na druhu stranu sa mi to kusok tlaci preto sa dost bojim ci je to normalny az takyto opuch lebo uz je 4ty den a vobec sa to nezlepsuje skor naopak mi pride kazde rano vacsie

black566
autor
3. nov 2019

@sintra ahoj 🙂 aj tebe vytahovali ten zub? Ja sa skor bojim ci ten opuch nie je az moc dnes je to 4ty den a stale rovnaky a to sa snazim aj wobenzym na rychlejsie hojenie uzivat a beriem flector ten by mal byt aj proti opochom a z vnutornej strany tam mam taky povlak pride mi ze hnis preto sa mi to rozsirilo az na bradu kusok na opacnu stranu no viem ze kazdemu sa to hiji individualne tak dufam ze je to prirodzeny proces... bolest mam silnu ale tabletky zaberu a ta mi pride normalna k tomu co mi robili len ten opuch...

bocianka123
3. nov 2019

@black566 vyzerá to na reakciu po extrakcii... ono ten opuch sa "prelieva" po celej sánke.. no ak je to stále bolestivé, zajtra by som zašla k dr nech to pozrie (ak vydržíš kvôli bolesti do zajtra). Možno ti nasadí atb. A povlak sa vytvára po extrakcii, nemal by znamenať nič hrozné. Treba spať vo zvýšenej polohe , dať sa do "polosedu"... aby to takto nenapúchalo a nenalievalo sa. A tie studené obklady + výplach repíkom... a máš v rane aj "zrazeninu" ? tú by si tam mala nechať..

kikulienkadd
3. nov 2019

Ahoj,ak sa ti priebeh nezdá ok,alebo za hranicou tvojej únosnosti, zo svojej skúsenosti radím,ísť na pohotovosť. Mne po extrakcii nastali komplikácie, mala som absces,skončila som v nemocnici na silných antibiotikách v infuzkach na 5 dní. Dokonca má strasili, že keby to nezabralo,hrozila operacia...prajem skore uzdravenie!

black566
autor
3. nov 2019

@bocianka123 kvoli bolesti vydrzim lebo ked si dam flector skoro vobec to necitim ... keby vidim ze ten opuch mizne tsk som uz v pohode ta bolest mi pride taka normalna k tomu co robili aj ked silna no tabletky zaberu... zrazeninu neviem myslim ze mam ale neviem ako to ma vyzerat ... mam to tsm take do sede a na tom kusok biele taky hnis ako keby

black566
autor
3. nov 2019

@kikulienkadd ahoj a ake si mala komplikacie ked si sla na pohotovost mala si aj horucku?aj to bolelo velmi?... to muselo byt strasne ked aj do nemocnice ta poslali ... aspon to mas uz za sebou... mna hneva najviac opuch pride mi az moc velky tak tiez skocim radsej na kontrolu zajtra ci je to v pohode ...

lusesita2
3. nov 2019

Mne od začiatku lekár kázal studené obklady, ústa som poriadne neotvorila vyše týždňa, antibiotiká som dostala preventívne tiež a ešte som si od druhého dňa mala vyplachovat repikom. Stehy mi vyberal po 2 týždňoch a ranu pochválil, že som sa dobre starala. To, čo máš na rane je podľa mňa ok, aj ja som mala taky povlak.

kikulienkadd
3. nov 2019

@black566 bolesť bola strašná, už som nedokazala ležať, sedieť. Teplotu som si nemerala,lice som mala spuchnute tak,že som nevedela poriadne otvoriť oko. Keď ma muž doviezol na pohotovosť,už som plakala...robili mu drenaz, injekcia proti bolesti už nezabrala, doktor sa ospravedlňoval, že je to bolestivé ale nutné urobiť.

beyka
3. nov 2019

Ahoj, ja som zazila nieco podobne po extrakcii dolnej osmicky, presne, co opisujes. Opuch sa zhorsoval druhy, treti den. Brala som novalgin. Ak opuch nezacne ustupovat urcite chod co najskor k zubarovi. Ja som sla vtedy na stvrty den a mala som tam hnis! Preto to puchlo stale viac. Trhali mi aj ostatne osmicky, tak to uz dnes viem porovnat, ze stav sa ma zlepsovat a nie zhorsovat. Drzim palce!

black566
autor
3. nov 2019

@kikulienkadd to sa aj zle cita a po akom case si sla na pohotovost? Ja som teda nesla ale zajtra skusim ist ku mojmu zubarovi

black566
autor
3. nov 2019

@beyka ahoj 🙂 a co ti stym zubar spravil? Ja som si dala akurat zas nocalgit takze od bolesti budem mat pokoj no ale opuch je stale

janka273
3. nov 2019

@black566 mne robili dve osmicky naraz (/vysse 2 hodin,jedna bola obratena s korenom k hrdlu a druha mala korene niekde pod sedmickou,obe nevyrastli), na kazdej strane 7 stichov,z ambulancie som vysla v celku fajnovo,akurat plne usta tamponov,druhy den opuch a zhorsovalo sa to postupne(/ako riadny skrecok,ci sysel) ,tusim na 4=den to bolo najviac,modriny okolo sanky az na krku ,i okolo ust,uplne mi ten opuch s modrinami presiel po 2=tyzdnoch...v piatok mi to robili.a v pondelok som bola na kontrole a potom po 2=tydnoch

kikulienkadd
3. nov 2019

@black566 myslím,že mi zuby trhali v stredu a na pohotovosť som šla v nedeľu doobeda.(je to už 10rokov, tak si presne nepamätám...)

lusesita2
5. nov 2019

@black566 no ako, už Ti je lepšie?

black566
autor
5. nov 2019

@lusesita2 ahoj no ani nie ... na druhy den som trochu odpuchla tak som bola spokojna len som tam volala a moj doktor tam nie je a mi povedali vlastne ze pokial nemam bolest tak aj opuch moze byt tsk som povedalanze teda vyzera ze je to ok ze pockam na mojho doktora ni ale dnes vidim ze mi to hnisa 😔a opuch je aj tak dost aj ked nieco sa stratilo a ked si vedla jednej rany zatlacim pinzetou tak to hnisa a boliet moc neboli len ked si tam dam repik tak vtedy to neskutocne zacne boliet takze dnes uz ani pohotovost nestiham zajtra tam pojdem :(

black566
autor
5. nov 2019

@beyka ahoj a co ti robili ked si tam mala hnis? Dali atb alebo sj precistovali? Je to bolestive? A kedy ti potom zacal usrupovat opuch ? Lebo ja budem mat tiez to iste teochu odpuchlo myslela som ze je to ok no ale dnes som si vsimla ze mi ide hnis takze zajtra ma to caka 😔

maja22
26. mar 2021

@black566 ahoj, rada by som vedela odpoved na otazky, ktore si tu naposledy polozila. Dik.

black566
autor
24. apr 2021

@maja22 ahoj ktore konkretne ? Idu ti vyberat osmicky? No mne s anakonoec vsetko zahojilo ako malo ziaden hnis a aj opuch zmizol aj ked bol riadny

maja22
24. apr 2021

@black566 dakujem, tiez uz mam zahojene, s atb, ale vsetko vyzera byt ok.

unique
17. dec 2021

nechcem zakladať novú temu, tak sa opýtam tu. Včera synovi vyberali chirurgicky neprerezanú osmicku. Bude mať 12 rokov. Je to kvoli strojčeku. Dnes to má opuchnuté a modrinu na líci. Ale nebolí ho to. Včera keď vyprchala injekcia, tak sme dali Nurofen. Dnes ho to nebolí ale ten opuch. Je to normálne? Ako dlho ten opuch može trvať?

maja22
17. dec 2021

@unique mne trval opuch 3 dni. Musi so sankou cvicit, aj naprazdno otvarat usta, hocikedy pocas dna, kolko sa da.

lienka182
1. máj 2022

@black566 ahoj, môžem sa opýtať, ako dlho vtedy trval ten opuch, kedy zmizol a kedy prestali bolesti? Prechádzam si práve niečim podobným 😔 snáď to je len ťažšie hojenie, lebo sa bojim, že tam už mám nejaký zápal. Dúfam, že to do rana ešte vydržím.

johanidesa
5. jún 2022

@osky ahoj, niečim podobným si prechádzam teraz. 10. deň po, a stále opuchnutá, ústa neotvorím, bolesť pri prehĺtaní, zdurené vnútri žľazy. Ten opuch, čo si mala, bol na dotyk mäkký alebo tvrdý? Robili ti aj rentgen, či tam nie je niečo, čo by nemalo?

osky
5. jún 2022

@johanidesa ahoj...
No...ja uz si to tak nepamätam.
Neviem ci bol mäkky ci tvrdy-myslis zvnutra?
Ci lice zvonka?
Ja som nemala extra problemy,jasne ze trvalo kym som sa zahojila a vsetky tie modriny zmizli.
Ale bol to prirodzeny proces.
Kontrovali ma ale rtg nerobili.
Ja som sa toho vel.i bala,ale po tej skusenosti viem,ze nemusim
Ked bude teeba,pojdem k tej istej lekarke.

johanidesa
5. jún 2022

@osky no veď ten strach je asi najhorší. Všetky možné scenáre sa mi už preháňajú hlavou. Doktor mi síce povedal, že opuch môžem mať aj dva týždne, no po dvoch dobratych antibiotikách by som už očakávala zlepšenie

cervenaruza123
5. jún 2022

Ahojte. Len pridam moju skusenost. Vyberali mi 2 problematicke osmicky, po prvej sice opuch bol, ale znesitelny, ale bolesti riadne, usta som dva dni nevedela skoro vobec otvorit a dost casto sa mi spustalo krvacanie. Lenze tam som to mala take, ze sa to tazko silo, cize asi kvoli tomu. Ale zahojilo sa to pekne samo, opuch zacal miznut po asi 3 dnoch, dost rychlo mizol, bolesti ostavali, ale uz to bolo zneistelne. Brala som aj antibiotika, preventivne. Dost dlho som musela jest opatrne, umyvat zuby som si nevedela skoro vobec (to je pritom dolezite, umyvat si ostatne zuby, aby sa nezaniesli bakterie do rany). No schopne som sa citila asi po tyzdni, komfortne som sa vedela najest po 2 tyzdnoch a uplne vsetko preslo po mesiaci.
Druha osmicka, ta sa vyberala lahsie, menej bolestiva bola, ale opuch velky, aj modriny mi tam ostali, opuch bol tvrdy, myslim, ze az 7 dni som ho mala, az potom zacal ustupovat, ale pomaly velmi (na rozdiel od prveho zubu). Malicka tvrda cast mi ostala dost dlho, kym sa uplne vstrebala. Ale vraj je to tiez normalne, jednoducho kazdy zub aj organizmus je iny a inak reaguje. Tu som vedela jest uz po par dnoch, ale vyzerala som jak sysel dost dlho.
Samozrejme sa to moze zapalit, vtedy su super aj lieky proti bolesti, lebo su aj na zapal. A antibiotika tiez nie su odveci, niekedy je lepsie ich preventivne brat ako potom riesit neskor nejaky zapal, ktoremu sa dalo predist. Prve dni mi kazali davat studene obklady, potom ze uz nie, ze to moze vraj predlzovat hojenie aj ten opuch, ale neviem preco.

johanidesa
5. jún 2022

@kikulienkadd po koľkých dňoch si skončila v nemocnici? Mne na 5. deň robil rentgen, nič podozrivé na ňom nevidel. Na dotyk mám opuch veľmi tvrdý, siaha od miesta extrakcii až po bradu