Fajčenie a liečba depresie

4. jan 2022

Ahojte, je tu niekto kto pravidelne fajčí a lieči sa na depresiu a úzkosť ? Mám totiž problém že vždy ráno pri prvej cigarete sa mi zvýši tep aj na 120, celá sa chvejem, točí sa mi hlava a mám zvláštny tlak v bruchu. Vačšinou sa to sa deje len pri tej prvej rannej cigarete občas to trvá až do obeda. Celkom sa bojím čo by to mohlo byť. či to súvisí s depresiou a úzkosťou alebo to môže byť niečo vážne. ďakujem

solange7
4. jan 2022

Je dost podstatne aj to, ci pred fajcenim vypijes pohar vody, najes sa a az potom fajcis, alebo si spravis len kavu a k nej cigu.

irusa
4. jan 2022

Skôr si myslím, žee keď po noci vo vodorovnej polohe zmenis polohu na závislú,tak vtedy sa prekrvuje telo,tým pádom sa zvýši aj pulz aby prietok krvi prúdil do všetkých častí tela

autor
4. jan 2022

@solange7 radšej sa už vždy napijem a niečo malé zjem kým si spravím kávu a zapálim, neviem čím to je

autor
4. jan 2022

@solange7 odkedy beriem lieky sa mi to deje.. Je to už cca rok

solange7
4. jan 2022

Skus vynechavat fajciarsky ranny ritual a uvidis ako ti bude. Aspon to skus presunut z napr 7 hodiny rana az na 10tu. Kym sa telo nastartuje...

autor
4. jan 2022

@solange7 skúšala som a nepomohlo. Aj tak pri tej prvej cigarete som sa cítila rovnako

hebba25
4. jan 2022

Fajčenie a káva zvyšuje úzkosť. Ja som úplne prestala kvôli tomu piť kávu, hneď po káve som mala triašku a zvýšený tep. A to isté s fajčením. Asi tri mesiace som vôbec nefajčila, pretože som dostala vždy takú úzkosť, že som myslela, že umriem.

autor
4. jan 2022

@hebba25 presne sa tak cítim, ako keby som mala infark alebo niečo.. Je ti hrozne

sarinka123
6. júl 2022

Skratka cigareta ti nerobí dobre. Ja som to mala tiež a prestala som kvôli tomu fajčiť. Fajčenie zvyšuje tlak, pulz, u niektorých vyvolá uzkost. Ak chceš fajčiť, tak nie hneď ráno, radšej po raňajkách a prvú fajčí úplne pomaličky …

mino1977
1. okt 2022

Ja mám iný problém,som nefajciar,ale keď je nejaká akcia,že vypijem nejaký alkohol a viac alkoholu,tak ma strašne láka za cigaretami,fajčím jednu za druhou,neviem čím to je,vyfajčim kľudne vtedy aj balík-dva cigariet.....samozrejme na druhý deň už nemám chuť,už mi cigarety smdia,po cigaretách mi je neskutočne zle,musím chodiť behať,aby som sa ako tak dostal do normálu,preto nemôžem ani piť,vynechávam akcie,len kvôli cigaretám ....

sarinka123
3. jan 2023

Skratka cigareta ti nerobí na organizmus dobre. Ja to mám tiež a preto fajčím len prilezitostne. A prvú taham len veľmi opatrne a pomaličky. Mam kamošky, ktorým to nerobí nic. Ja mám z prvej hrozne stavy.

sarinka123
3. jan 2023

@hebba25 Ako keby som to písala ja. Kofeín a cigareta mi vyvolala taký panicky atak, že som myslela, že je po mne.

rol76
3. jan 2023

@solange7 Ja trpím s depresiami a úzkosťami už 18 rokov.10 rokov som s tým ňič nerobil,až pred 8-my rokmy som s tým išiel za psychiatrom,ktorý mi po hospitalizácie/2 mesiace na psychiatrii/,nasadil lieky,antidepresívá,lieky na úzkošť,anxiolitiká.Vtedy som prestal aj alkohol piť,a nepijem dodnes.Tiež som hňed ráno išiel s kávou v ruke von na cigaretu,a bolo mi zle.Ale už roky nepijem kávu na lačný žalúdok,až po ranajkách.Ale cigu si dám...Teraz som tak s kávou,že aj 6-7 vypijem denne.Možno máš depresiu,len o tom nevieš,alebo z niečoho úzkosťi.Ja som mal z roboty moje psychické problémy,ale som tvrdohlavý,a robím tam dodnes.Skús vynechať rannú cigu,a ked ti nepomôže,nehamby sa,zájdi za psychiatrom.Dneska už to neni žiadná hanba.Držím ti palce.

solange7
3. jan 2023

@rol76 toto asi nebude odpoved pre mna. Ja niesom autorka. Kazdopadne ti drzim palce pri boji s tvojimi tazkostami.

dubek
18. júl 2023

@sarinka123 presne toto sa deje aj mne prestali ste fajčiť??preslo to??