Fľaky, ktoré sa objavia, svrbia a miznú.

mia456
23. dec 2019

Dobry den, neviete niekto co by to mohlo byt? Skusenost?
Mam momentalne uz 5 den vysiate ovcie kiahne, ktore som chytila od syna. Bez teplot, zatial normalny priebeh. Dnes rano a potom aj cez den sa mi zrazu objavi takyto flak, velmi svrbi a potom tak do hodiny zmizne. A zase sa niekde objavi. Vacsinou na krizoch alebo na nohach. Neviem ci to riesit ci cakat 🙈 Dakujem vopred

merlinja
23. dec 2019

dospelí zvyknú mať z kiahni pásový opar, to je nejaký fľak, je to bolestivé, neviem, či to aj svrbí. možno len reakcia na lieky.

majka99999
23. dec 2019

Vyzera to ako zihlavka, cize alergia na nieco.

mia456
autor
23. dec 2019

@merlinja tiez mi to prve napadlo, lebo je to vsade medzi moznymi komplikaciami kiahni, ale nebolia a miznu. To by pasovy sam od seba nemizol, ale robili by sa tam take bodky a chrasty myslim.

blacki
23. dec 2019

@mia456 to je urtica cize zihlavka. Aj dcera to mala. Je to alergia na nieco. Pomoze fenistil a lieky proti alergii. A samozrejme zistit, z coho to je. To je zlozitejsie, moze to byt hocico, ale casto v strave.

mia456
autor
23. dec 2019

@majka99999 snad ano, ale vobec netusim na co. Beriem iba B a C vitamin, tak to snad nie. A ine som ani nic nove nejedla ani prasok ci mydlo nemenila. 🙈

mia456
autor
23. dec 2019

@blacki dakujem, ste ma ukludnili. Mozno je telo precitlivene od tych kiahni, ze reaguje na nieco inak bezne.

blacki
23. dec 2019

@mia456 nic strasne to nie je. Moja dcera to mala v katastrofalnom stadiu na dovolenke. Nieco zo stravy. Fotila som a nasledne ukazovala doktorke. Objavovalo sa to a nasledne mizlo asi 4 dni. Pomahal ten fenistil, klud a chladny obklad. Doktorka povedala, ze samo osebe to nie je nic zavazne. Je to vlastne pretazenie organizmu niecim. Moja to malo asi o priemere 20-30cm po celom tele. Hrozna reakcia, ale preslo to samo. Len to bolo neprijemne, okraje boli uplne palive na dotyk a svrbelo to.

majka99999
23. dec 2019

@mia456 ja som to dostala tyzden pred svadbou, nic extra som nejedla. Ale teda mne to nemizlo a skoncila som na koznom a kortikoidoch do zily, lebo to neprestavalo. Teraz moze zle urobit aj 1 mandarinka, ak si precitlivena. Ak to mizne, tak to je fayn. Skus fenistil. Ja som to asi mala zo stresu. 🙄

berenika39
23. dec 2019

kopřivka, žihlavka.....děti to mívají, ani nepřijdeš na příčinu třeba, syn měl kolem druhého roku opakovaně a pak to přešlo. Je to přehnaná reakce organisnu na něco - jídlo, prášek na praní, chlad, stres, treba Fenistill, kvapky a krém, ustoupí to.

deti95060810
23. dec 2019

mala som pásový opar...vôbec ma nebolel, len mala som pár dní pred vypuknutím choroby zimnicu a potom aj zv. teploty...
lekár mi dal lieky ....

natycaga
23. dec 2019

@mia456 je to určite zihlavka. Povedala mi to kozna lekarka. Mam to iste, zobudim sa v noci a obrovske akoby stipance, az som sa zlakla, ze co mam v posteli... Ale ako je veľké a svrbi, o chvíľu zmizne...

katrin21
23. dec 2019

Zihlavka,daj si fenistil kvapkyz alebo Zytec, Zodac..ak nemas, smer pohotovost.
.
Ale sleduj to,kedze mas aj kiahne. Vacsinou to noc hrozne nie je,ale... zihlavka moze byt aj zivotu nebezpecna.. kiahne u dospelych su horsie.

bobricek1979
23. dec 2019

@mia456 áno pásový opar to môže byť smer dr

kika831
24. dec 2019

@mia456 je to alergicka reakcia. Trrba nasadit antihistaminima- staci 1-2 dni a zmizne to. Je to reakcia bud na potravinu alebo na zlu kombinaciu niecoho.

mia456
autor
24. dec 2019

@natycaga presne take to mam, tiez som najprv skumala ci sme do postele nepriniesli nejake zvieratko, lebo prvy sa mi spravil v noci 🙈😁 Dakujem velmi pekne.

mia456
autor
24. dec 2019

Kocky dakujem vsetkym, v noci ma to zas statocne chytilo, tak som nasadila Fenistil kvapky a zabral, zatial je pokoj, klop klop klop. Budem sledovat, ale s lekarom este pockam. S kiahnami by ma zobrali len na infekcnom a kedze pri kiahnach je znizena imunita, asi by som si odtial este priniesla nejaky bonus. 😜 Este raz dakujem, ste zlate, ze ste mi pomohli, lebo pan gugel uz mi petechie ponukal 😁😁😁 Prajem pohodove sviatky a hlavne ZDRAVEEE 🎄💕🙏

ikonica
24. dec 2019

Pasovy opar vyzera uplne inac (vlastna skusenost)... Toto je zihlavka... Alergicka reakcia na nieco... Okrem jedla, kozmetiky, prasku na pranie moze byt aj alergia na chlad.... Daj si nejake antihistaminikum... Ak by sa to zhorsovalo, nebodaj by si opuchla v tvari, opuchli ti ruky, tak smer pohotovost... Daju ti prednison alebo hydrokortison a antihistaminika.... .

merlinja
25. dec 2019

@mia456 tak to je dobre, lebo pásový je vraj veľmi nepríjemný a bolestivý, snáď len reakcia na nejaké jedlo alebo kozmetiku