Fľaky po tele a alkohol

dabelyee
2. nov 2023

Dobrý deň, chcem sa opýtať neviete prečo mám také fľaky po tele, keď pijem pivo (nie jedno) ? Deje sa mi to len pri pive nie pri inom alkohole. Prosím neviete čo to môže byť? Ďakujem !

pribinak
2. nov 2023

Lebo pivo je plne histaminu. Prestaň chlastat a nebudeš mat ani fľaky

barbora0308
2. nov 2023

@dabelyee bude to pravdepododne histaminom.

3petka
2. nov 2023

@dabelyee Mne sa to robí len niekedy keď si vypijem a je to len vtedy keď hneď cítim že mi to nesadlo. Mám take červené fľaky na tvari a dekolte. U mna to histamínom nie je.

zdenka11081983
2. nov 2023

@dabelyee 🙂 vždy sa zamyslím, že ako si tu dakto bachne takto foto verejne 🙂 skratka vidíš, že pivo ti spôsobuje alergickú reakciu. Nechceš ju mat, nepi pivo. Jednoduché ci?

onedaynick
2. nov 2023

@dabelyee to si sa zaregistroval na konovi kvoli tejto otazke?

vakatko
2. nov 2023

Daj si vyšetriť Pečeň, tam môže byť problém, možno potrebuješ len detox pečene.
Pivo, víno, alkohol obsahujú veľa kvasiniek, môžeš mať premnožené kvasinky v črevách.

tramtada31
2. nov 2023

Aj kamoska sa raz takto vyhadzala z alkoholu na jednej akcii, kde bola aj sanitka. Zdravotnícky personal jej povedal, že je to alergicka reakcia, takze nepi pivo

xsuzannex
2. nov 2023

Daj si pred pivom zodac 😄

marianarem
2. nov 2023

@dabelyee Alergia na chmel, mame v rodine tiez jeden taky pripad.

martinmmartin
2. nov 2023

Vola sa to azijsky flush- ak nemas enzym na rozklad alkoholu - alfehyd dehydrogenazu. Azijci ho nemaju niektori vobec preto to meno, ine rasy na objednavku vyroba v pecienke- niekedy ho pecienka vyrobi niekedy zabudne a musi dohanat vtedy sa cervenas a zachvilu zo prejde

januelik
2. nov 2023

Histamín toto isté mám aj ja