Herpes na tvári

majka137
28. aug 2021

Ahojte baby v noci zo stredy na štvrtok sa mi spravil herpes na ľavom líci.Mam to opuchnuté a tiež sa mi zväčšili limfaticke uzliny pri uchu a na krku. Kožná mi predpísala masticku fucidin a keďže mám aj tie uzliny tak ATB augumentin 1g tiež som začala užívať b komplex. Chcem sa opýtať ci je ešte niečo čo by som si mala zabezpečiť aby sa to rýchlejšie hojilo? A ako dlho sa to vlastne lieči lebo to vyzerá strašne a to už beriem ATB a aj tu masť od štvrtka. Nikdy v živote som herpes nemala ani na ústach nieto na tvári. A ešte ma zaujima cije to infekčné lebo mam tri huncutky doma Ďakujem za každú radu

gdpr
28. aug 2021

Ja som to mala pred nedávnom taký opuch tváre, že ani oko mi nebolo vidno. Používala som riboflavin 2tabletky denne (prvých 5dní), zovirax duo každé 3 hodiny počas dňa, a ráno a večer Jarishov roztok - má protizápalové účinky ale ten len na opuch nie priamo na herpes + 2x denne antihistaminikum a na podporu imunity keďže herpes strašne oslabuje imunitu tak rakytníkový olej a keď mi došiel tak imunoglukan. Mne sa opuch liečil 7-8 dní a doteraz aj po vyše mesiaci mi vidno na líci, že som mala herpes ale postupne to ustupuje. Infekčné to je ja som každú chvíľu dezinfikovala ruky najmä pred a po ošetrení hepresu.

majka137
autor
28. aug 2021

@gdpr ďakujem pekne za radu

monillia
28. aug 2021

@majka137 radu čo na to neviem dať ale je to vysoko infekcne