Hnis na ďasne

zuzlicek44
1. jan 2014

ahojte, prosim poradte kto viete, resp. niečo mi poradte ak sa "rozumiete veci" hehe 🙂

spravil sa mi z vonkajsej strany na dolnom ďasne (uplne až pod zubom-ako je koren) hnis..resp. taka vypuklina ktorá pri dotyku boli aj ju vydno. ked to popicham ide z tade len krv tak trošku, potom nič. no ked to popicham, tak to trosicku splasne ach jaj☹
...čo si mam nato dato? viem ze zubarka..ale dostanem sa k nej mozno az o mesiac cca..
(ten zub ma predtým stale bolel, na rentgene nevidela zubarka nič, takze je možne ze TO PRAMENI Z KORENA ZUBU, lebo sa mi to vytvorilo rovno pod tým zubom)

dakujem pekne 🙂
tieto zuby...to je katastrofa... 😢 😀

aduskalac
2. nov 2016

@larissa113 mozem sa opytat dnes mi trhali skoro 2hodiny osmicku aj tak tam kusok zostal boli lezate korene rana stale krvaca vypluvam stale krv zajtra sa mam ist ukazat mozem si to dacim vyplachovat ci len vypluvat?dostala som atb aj leky proti bolesti dakujem

larissa113
2. nov 2016

@aduskalac podla mna mozte ale to ze vam to stale krvaca nieje dobre predpokladam este koli kusku co je tam asi ste to mali aj zasivane...skuste obklad zvonku studeny a mozte zlahka vyplachovat ustnou vodou s obsahom chlorhexidinu znacky su rozne curasept parodontax..ak vsak vam to stale masivne krvaca lepsia je pohotovost

larissa113
2. nov 2016

@aduskalac hlavne tu ranu si nevyplachujte stale staci raz tym roztokom slabym zriedenym s vodou lebo by sa vam to viac rozkrvacalo...predpokladam ze ste boli niekedy doobeda na extrakci a ak vam to stale silno krvaca je urcite lepsia pohotovost kde vam daju nieco na zrazanlivost krvi a zrejme vam tam rovno vyberu aj ten kusok...najskor skuste obklad ak nepomoze tak ptm pohotovost

aduskalac
2. nov 2016

@larissa113 nie je to az take masivne len vypluvam sliny s krvou lebo bol vytahovany u zubarky zasivany nie ostalo tam kusok ze uz s tym nevie pohnut po 2h som bola dost vycerpana rano mam ist na kontrolu dala tam nejaku dren

larissa113
2. nov 2016

@aduskalac tak to je v pohode to cez ten dren vyteka ..nemusis vyplachovat

aduskalac
12. mar 2017

@larissa113 Zase sa idem spytat Na preventivke mi podla rtg snimku zistli 2kazy na pätke a trojke hore tak som bola v utorok zuby vyvrtala zablombovala vsetko ok az vcera rano som sa zobudila na akoby tlak na pätke zub ma boli na poklepkanie a pri hryzani a teraz neviem ci mam ist zase stym k zubarke vies poradit dakujem

dorottka
12. mar 2017

@aduskalac mala by si ist :-/ ak ta boli na hryzenie a poklepkanie, moze ist o dva problemy - prvy a lepsi, je to, ze mas plombu vysoku a teda prilis na ten zub hryzies, co zo zaciatku nevadi, ale po par dnoch sa ten zub pretazi a boli pri kazdom dotyku. Riesenie je jednoduche, proste zubar plombu obrusi, aby na nu nebol taky tlak. Druhy a ten horsi pripad je, ze ti podrazdila nerv (kedze kaz asi siel az k nervu) az do takej miery, ze zacal odumierat - vtedy sa to prejavuje tak, ako si povedala. To ti bude musiet ten nerv vybrat, precistit kanaliky a budes mat proste mrtvy zub. Kazdopadne - nerv je podrazdeny kvoli prvemu (tu nerv este zije a neumiera, ale ked si to nepojdes dat spravit, odumrie postupne) i druhemu pripadu a opravit to moze len zubar. Sup sup k nemu.

aduskalac
12. mar 2017

@dorottka dakujem picne ma a to som tam nehala 40€

dorottka
12. mar 2017

@aduskalac stvorky a patky su velmi male zuby, teda je velmi lahke aj malym kazom/vrtanim podrazdit a zabit nerv... preto su to najcastejsie chybajuce alebo mrtve zuby 🙂 Neboj nic, nie si prva ani posledna, drzim ti velmi palce, nech to uz mas za sebou 🙂

aduskalac
12. mar 2017

@dorottka dakujem no predtym ma vobec nebolel az ked rozvrtala a zablombovala na slaktrafenie

kondaska1
12. mar 2017

@aduskalac to sa zial obcas stane, ak bol kaz prilis blizko nervu tak to proste obcas nezvladne a zacne boliet. To sa ale vacsinou stava hned po zakroku, ze zub boli a neprestava. Ale ak zacal boliet az po case podla mna je pretazeny z toho ze je plomba zle vyartikulovana, bude ju treba znizit. Urcite chod za ZL , je to minutova zalezitost a ulava obrovska.

larissa113
13. mar 2017

@aduskalac odpisem ti len ze ano chod popripade zavolaj co ta trapi ta objednaju..viac ted rano nestiham napisat;)drz sa

jurkaa
24. sep 2017

@larissa113 ahoj je to síce staršia debata ale spýtam sa ťa
Syn má 4.5 roka má na jednotkách kaz ktorý mu zubár už robil 4 krát a furt mu vypadla plomba a teraz tam má dieru .pred cca 3 týždňami sa mu nad jedným spravila hrčka hnis...teraz sa mu to podlialo krvou a má to krvavé vraví že ho to neboli ...vieš dačo poradiť ?? Viem asi zubára ale on už má takú traumu že až ...ďakujem

nikoletta333
7. dec 2017

Ahoj mohli by ste mi niekto poradiť? Mojej dcére (15 r.) sa urobil hnis na dolnom ďasne (vzadu). Veľmi ju to bolí,nemôže kôli tomu jesť a ani otvoriť ústa... Má aj teploty a bolí ju aj hrdlo. Môže to byť z toho? Zubár mi povedal,že jej to vyreže ale keď má teplty tak nemôže (môže kôli tomu dostať infekciu). Máte niekto nápad ako sa toho dá zbaviť skôr než jej to vyreže? Naozaj to nechceme... Poradí mi niekto? Najlepšie ten ,kto má s tým skúsenosti,no ďakujem každému za odpoveď 🙂

nikoletta333
7. dec 2017

Ďakujem za každú radu

kondaska1
7. dec 2017

@nikoletta333 ahoj, no nie celkom dobre rozumiem otazke a nerozumiem ani odpovedi dr... urobil sa jej hnis, velmi obsirna informacia, ma to suvis so zubom, ci niekde v ustach sa jej urobil nejaký hnisavý vak?...hnisave ložisko v okoli zuba, najcastejsie pri koreni, sa urobi ak v zube prebieha zapal, bakterie a metabolity nemaju kam odchadzat, tak sa pretlacia von tade kde je najmensi odpor, ciže cez kožu/dasno. Takže v prvom rade treba riešit prečo je tam ten zapal, pokazený zub? zapalene nervy v koreni? z toho samozrejme vznikla teplota, bolest a opuch. reakcia dr, že jej to vyreže ale teraz nemože lebo je to zapalene je velmi nekvalifikovana, co chce vyrezavat? ak už tak možno myslel prepichnut ten hnisavý vak aby hnis mal kade odtiect, ale v tom pripade, ak zhodnotil že to ma velmi zapalene a nechce sa v tom vrtat, tak jej mal predpisat na zmiernenie zapalu ATB. chodte urcite s nou k druhemu dr, nech ju vysetri prečo sa to stalo a hlavne ako to liečiť. pripadne pohotovost, ak tam nie je nejaký masiar... U velkých deti a dospelých ak sa to stane na trvalom zube, ho treba otvorit, prečistit a nechat nech hnis ma kade odtiect, ak je zapal priliš velký sa to riesi najskor ATB a zub a to ložisko sa riesia až neskor. Netreba to podcenit, lebo toto ložisko može sposobovat problemy po celom tele, lebo prostrednictvom krvi sa infekcia roznasa vsade. ciže bud by som to riesila inde alebo sa snazila vydiskutovat s osetrujucim lekarom ako to mieni riesit on. Ale cakanie že samo to odide nie je dobré riešenie.
ospravedlnujem sa za obrazok, inak mi nejde odoslat odpoved.

aspinka
10. apr 2018

Ja len ze prave vcera mi moj zub s fistulou vytrhli bolet ani nebolel, ale uz bol na obtiaz. Takze 4 roky odkedy som napisala do tejto diskusie a dnes ma to sem nahodne hodilo 😀 "cest jeho pamiatke" som rada ze som sa ho zbavila 😉 Trhanie bolo komplikovane ale bezbolestne vdaka uzasnej p. dokorke a cuduj sa svete ani lieky od bolesti netrebalo... nic vcera trhali vnutro pusy ako keby mi tam hodili dynamit a dnes vsetko zatiahnute .... Zubarka mi prizvukovala nicim po vytrhnuti nevyplachovat jest mozem 😉

bublinka127
7. máj 2018

@aspinka ja mam tiez stolicku 6...mam tam dlhodobo zapal...minuly rok ma pobolieval..teraz rok pokoj ale vytvorila sa mi tam fistula...ale neboli...hnis vytiekol, fistula zmizla ale potom sa zase objavila...doktorka mi to RTG - zapal sa zvacsil..mala som tam ist v marci /to som bola ale chora/, potom v aprili /to mi volali ze tam doktorka nie je/ a teraz tam idem v maji...mam ale strach...ved ma to neboli...neviem ci si mam dat do toho rypat...druha vec je ze co ked ma to rozboli niekde na dovolenke...doktorka mi navrhla dve moznosti...preliecit ten zub /nemusi sa ale podarit, je velmi mala ta stolicka uz/ alebo vytrhnut a dat implantat...teba tiez ten zub nebolel?

dorottka
7. máj 2018

@bublinka127 rypat do toho treba - ak je tam zapal a zvacsil sa dokonca (co je samozrejme aj podla RTG), znamena to v preklade, ze ti ubuda kost, ktora ti zuby drzi, zapal ju doslova rozoziera - postupne sa ti samozrejme od rozsirujuceho zapalu mozu zapalit aj okolite zuby, kost bude veselo ubudat dalej, az pokial do nej nielenze nebude mozne dat implantat, ale nebude ti mat na com drzat ani neskor protezka. Ubudnuta kost naspat nenarastie, ale ak sa veci riesia, moze sa este do istej miery zhojit. To, ze to neboli, neznamena, ze sa nic nedeje. Samozrejme, toto vsetko sa neudeje za par tyzdnov/mesiacov, ale neriesit to, je odvaha. Fakt, skoc za zubarkou a rieste to, drzim palceky.

bublinka127
7. máj 2018

@dorottka idem tam teraz vo stvrtok....

aspinka
7. máj 2018

@bublinka127 nie mňa nebolel ale už sa mi tak rozpadol že som tam mala doslova kráter a keď sa mi tam dostalo jedlo vtedy to bolo zlé. Sparatko bolo nutné na každom kroku. Mne osobne nevadí že mi tam chyba.

bublinka127
10. máj 2018

bola som dnes u tej zubarky, tak kanaliky su spriechodnene, vycistene, stara korenova vypln vybrata...dala mi tam docasnu vypln, provizorne uzavrela a o mesiac opat na cistenie...
ze je to loteria...kedze tam bol zapal a fistula..uvidime, ci sa to chyti, moze ma to ale aj zacat boliet...tak uvidim...teraz by ten zapal mal zmiznut...dufam,ze sa to podari...

aduskalac
16. máj 2018

@larissa113 ahoj chcem sa spytat minuly tyzden mi zubarka cistila kanaliky na sedmicke a nechala zub otvoreny zub konecne nebolel dnes znova cistila a dala tam daku vypln ze mam prist o 6tyzdnov no teraz ma zase zacina boliet zub na dotyk tak ako pred tyzdnom je to normalne ci tam mam zase ist?bolest ide az na horne zuby to zase bude noc

dorottka
16. máj 2018

@aduskalac zavolaj tam urcite, zub po endo moze boliet, ale ma to byt polahky tisitelne tabletkami, urcite nie tak, ze nespis. Zub sa inak nema nechavat otvoreny, to je stomatologia spred 100 rokov...

aduskalac
17. máj 2018

@dorottka dnes som tam isla a povedala ze ten zub ma mat tri kanaliky a jeden nevedela najst tak mi ho vytrhla no hotova som 45m trhala 3ampulky injekcii nezabrali stale som citila bolest musela dat epiduralku umrtvit pol tvare no masaker lezim doma stale vypluvam krv tvar si stale necitim som zvedava co bude v noci

dorottka
17. máj 2018

@aduskalac mohla ta poslat za niekym, kto ma lepsie vybavenie, nie rovno trhat :( kanaliky sa daju polahky najst, staci mat daky zvacsovak alebo aspon vacsiu trpezlivost... skoda zuba, ale dufam, ze ti uz bude dobre, vela stastia a sily posielam.

aduskalac
17. máj 2018

@dorottka dakujem dufam ze uz bude dobre

barborka93
17. máj 2018

Ahojte ja mám problém s hornou jednotkou...zub je mŕtvy no i tak sa mi tvorí fistula a opuchlo mi ďasno vo februári som bola na prečistenie kanálikov zub mi rozvrtala a mám ho takto doteraz dnes mi zastupujúca zubárka povedala že ak nechcem o zub prísť treba vyplniť kanaliky a čo dalej?..všade kde som volala majú termín v nedohľadne a ja to potrebujem čo najskôr mojej zubarke moc nedôveruje a iný majú plno

dorottka
17. máj 2018

@barborka93 mozno skusit ine mesto? Povedat, ze si zaplatis extra za prednostne vysetrenie? Cesty sa najdu, len je potrebne nieco tomu cudziemu zubarovi aj ponuknut, predsa len je to jeho cas navyse.

barborka93
17. máj 2018

@dorottka áno volala som do Žiliny a pýtajú 280€ potom tu u nás v MT okolo 78€ s RTG+ anestézia a výplň čo je celkom fajn len termín až koniec júna