Hnis v extrakčnej rane

satanca
9. feb 2019

Baby je normálne že som 6.den po extrakcii osmičky a vyteká mi odtiaľ smradlavy hnis, idem sa z toho už dogrcat, ale bolesti nemam žiadne a ani opuch. Mamina tvrdí že hnisanie je nirmalne, že každá rana sa hojí hnisanim ale mne sa to nezdá :(

katulkaaa24
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankap55
9. feb 2019

@satanca no to by hnisat nemalo. A nevyplachovali ste si to harmancekom alebo repikom? Treba skúsiť a ešte som tu dnes čítala tiež diskusiu o extrakcii a tam odporučili na kloktanie niečo z lekárne, ale už neviem ako sa to volalo. Skúste si kuknúť

satanca
autor
9. feb 2019

@jankap55 vyplachujem aj repikom aj curaseptom. Ale keby tam mám zápal alebo infekt tak mám bolesti. Ale ja už ani neviem že by mi robili zákrok. Len ten smraaad a ten hnis alebo čo to je :( ble

blankaj
9. feb 2019

Trhali ti hornú alebo dolnú osmičku ? Môže sa jednať o alveolitídu resp. suché lôžko. Skočila by som na kontrolu extrakčnej rany pre istotu.

satanca
autor
9. feb 2019

@blankaj dolnú. ale suché lôžko by boleloooo, mna neboli nič a rana sa hojí. len smrad a hnis

soviatko
9. feb 2019

A bol aj nejaký konkrétny dôvod na trhanie? Muž mal zápal pod pokazenou a neodborne ošetrenou osmičkou, ktorý v priebehu rokov prešiel do hnisavého lôžka a to už pomaly začalo granulovať. Keby to neriešil vznikol by mu absces prípadne cysta. Hnis sa mu odtiaľ tlačil ešte niekoľko dní, ale moc ho to nebolelo. Ktorý Curasep si používala? ADS 212 či ADS 220?

satanca
autor
9. feb 2019

@soviatko mala som ju zdravú lenže rástla lezato, no a dnes je 6den po extrakcii a ešte nemam celkom zacelenu ranu... a ten smraaad a hnis fuj... ale bolesti a opuch žiadne, tak podľa mna nemôžem mat suché lôžko ani zápal alebo infekt

bobricek1979
9. feb 2019

@satanca určite to nemá hnisat choď s tým zatiaľ vyplachuj harmančekom salviou alebo si kup herbadent dak ma vatu a strc si to dp rany

jankap55
9. feb 2019

@satanca mala som na mysli vyplachovat usta corsodylom. To je ten prípravok ktorého názov som nevedela

katika1977
10. feb 2019

@satanca nemal by vyteká hnis. Buď je tam zápal, alebo zostal tam nejaký zvyšok. Treba ísť k lekárovi.

satanca
autor
11. feb 2019

@katika1977 bola som dnes, hojí sa to Ok, patologické vyplácajúce sa a zapáchajúce tekutiny sú prirodzene. Nestrašte ma tu už všetky 😃

katika1977
11. feb 2019

@satanca... no len aby, keď sa extrahuje 8ka,prekrýva sa to ATB.

satanca
autor
12. feb 2019

@katika1977 snáď odborník vie lepšie 😉

katika1977
22. feb 2019

@satanca ja som odborník.

satanca
autor
24. feb 2019

@katika1977 už to mám zhojene a bez akýchkoľvek komplikácií

sivecke182
31. júl 2020

@satanca ahoj mne tiez trhali v pondeloj osmicku...a tiez som mala na druhy den ako keby hnisave aj zapach ako keby hnis a bola som na pohotovosti vycistil a dal tam tampon do nieciho namocil ale vravel ze to nie je hnis uz ani nevien ako sa vyjadril vtedy ze co to vlastne je no ale odvtedy preslo uz par dni a mam to znovu take ako keby hnisave a stale ma ta rana aj boli uz vlastne 5ty den,nie je to neznesitelna bolest ale boli ... Takze hnis ci co to je ,je v poriadku ?

satanca
autor
31. júl 2020

@sivecke182 ja som nikde nebola. Čím viac prples, tým pomalšie sa to hojí. Je to normálne. Kúp si CURASEPT ústnu vodu. To používaj nie viac ako 3x denne. Zahojí sa v pohodkeee