Hrča na lýtku

ivulik2311
29. sep 2019

Dobry vecer..chcem sa opytat ci ste sa niektora nestretla s tym ze by sa vam vzadu na lytku zacala robit daka hrca..nikde som sa nebuchla, ani nic podobne, ani ma to neboli. Zacinam mat z toho trochu nervy. Cez tyzden chcem zajst k mojej obvodnej. Dakujem

h2
29. sep 2019

@ivulik2311 Ahoj, veľa si toho nenapísala, ale hneď mi napadlo, či by to nemohol byť lipóm. Je to neškodné a pomerne časté. Ale neviem, skús si to dať do vyhľadávača, pozrieť obrázky a porovnať s tou Tvojou hrčou.

sisa_s
29. sep 2019

mas to priamo na lytku alebo skor v zakolennej jamke? 🙂 ked to sfotis, je to vidiet alebo si to hmatas len? 🙂

ewkaa
29. sep 2019

@ivulik2311 ahoj, ja som si jednu dobu zacala epilatorom vytrhavat chlpy na nohach. Na jednom lytku s mi vytvorila cervena "vyrazka" pripisovala som to tomu ze asi sa mi pod kozou zapalil chlpok ktory tym ze bol jemny sa nevedel pretlacit cez kozu von. Ale nakoniec to zacervenanie pominulo a ta hrcka sa mi zvecsovala nie velmy ale bola vecsia. Nebolela ale ked dom si prekrizila nohu cez nohu prekazalo mi to, bola to taka tupa jemna bolest. Nakoniec som sa po 4 rokoch tuto jar rozhodla to riesit. Bola som na sukromnej dermatologickej klinike a vybrali mi to. Povedali ze ziaden chlp ale mini lipom ako hrasok ked mi ho chirurg ukazal len ze bol hlbsie a nie tesne pod kozou. Mala som 3 stehy a v ten isty den mi rovno vybrali este jedno znamienko ktore sa mi zachytavalo o oblecenie a sem tam krvacalo.

ivulik2311
autor
30. sep 2019

@ivulik2311 dakujem za odpovede. Vyzera to takto..z vonku to uz tiez zacina byt vidno a ked si to chytim tak to citim vovnutri moze to maz sirku cca 4 cm. Fakt netusim co to. Zapalene tam nemam nic. Podkozny tuk to urcite nieje, lebo citim ze to je hlbsie pod kozou, ze to nieje koza.

ticko
4. okt 2019

@ivulik2311 aj ja to mam hrca pod kožou bola som s tm na vyšetrení a povedali že vraj kozmetická vada a dosť mi to vadi

ivulik2311
autor
5. okt 2019

@ticko Je to zila uz som.bola u dr

ticko
5. okt 2019

@ivulik2311 co ti dali nato?

ivulik2311
autor
7. okt 2019

@ticko absolutne nic. Povedala mi len to ze si to mam sledovat a pro zmene mam prist a da mi vymenny na cievne. Ale.vcera ma neuveritelne boleli oba lytka vzadu, ale ze riadne. A ked som si dala do googla bolest lytok, tak mi dalo same clanky o zilach a tromboze

ineeez
7. okt 2019

Ja mam niečo také na stehne, ale pravdepodobne to bude z pichania injekcií na riedenie krvi. Zrejme som si pichla do svalu a telo to nevedelo spravovať. Neboli ma to ani nič...

ticko
7. okt 2019

@ivulik2311 áno presne tak chod na cievne čím skôr vypiť aj si lístok lebo na cievne sa musíš objednat7

barbarlla
11. apr 2021

Prosim ta co to nakoniec bolo?