Hrčka na ľavej strane krku

cherrie982
31. máj 2020

Ahojte, vo stvrtok ma začalo bolieť hrdlo. Citila som zvacsenu mandle na pravej strane a mala som problem s prehltanim. Potom sa to presunulo na lavu stranu. V piatok v noci som si nahmatala hrcku na lavej strane pod krkom. Resp. Pri upone na rameno. Hrcka neboli. Je pohybliva,mäkká. Priznám sa,že som sa vystrasila. Viem, že telo bojuje s virozou a hlavne som som vysadila antihistimi, lebo idem na prick testy. Posobi to ako zdurena uzlina. Mate niekto podobnú skúsenosť? Aký bol výsledok. Mám odbery v utorok, aj ORL. Ale teda nervózna som riadne.

karpina
31. máj 2020

Pokial je hrčka mäkká a pohyblivá, nemáš dôvod na obavy, jedná sa o zdurenú uzlinu, ktorá bojuje s infekciou. Do mesiaca by sa ti mala vstrebať, pomôcť môžeš, potieraním s octanovou masťou.

cherrie982
autor
31. máj 2020

@karpina ďakujem. Lebo stále googlim ako blazon. Mavam casto stuhnuty krk. Tak som si dala "pichnut vcelou". A 2 dni nato sa to všetko spustilo. Každý začne saliet,keď to poviem. A dost stresujem. 🙃

sandra7899
14. dec 2023

Aj ja sa bojím aj ja to mam na ľavej strane mam 15 rokov a strašne sa bojím mam chrípku tak neviem ci je to s tym spojené viete mi prosim poradit ako to riesit alebo co to mam? Neboli to je to stredne velke a pohyblivé dost sa bojím