Hrčka na stehne

verculiq92
22. apr 2013

Baby našla som si taku menšiu tvrdšiu hrčku na stehne /v stehne/ pod kožou...nebolí len ak si to stlačim trošku ako modrinu ak stlačím...pred týždňom bola väčšia a traz sa začala zmenšovať ....mali ste to niektorá? neviete čo by to mohlo byť? Ďakujem

zuzulica
22. apr 2013

@verculiq92 Záleží kde to presne máš,môže to byť zväčšená lymfatická uzlinka

verculiq92
autor
22. apr 2013

@zuzulica na vnutornej strane stehna...ja som si to kazdy den skoro masirovala a teraz sa mi to zacalo zmenšovať a pomaly mizne...

sympa1
22. apr 2013

@verculiq92 ja som taku mala...na vnutornej strane stehna hore sa mi zacala tvorit hrčka ...aj bola dost velka ...strasne som sa zlakla co to mam...na zatlacenie to bolelo...povedali mi ze to moze byt z prechladnutia..a takym mentolovym masirovacim gelom chladivym som si to masirovala a potom to postupne zmizlo...nechapala som...ale som rada ze nic vazne

verculiq92
autor
22. apr 2013

@sympa1 no ja som to nemala velke vobec praveze len take malicke..a teraz mi to mizne pomaly ale neboli ma to len ked si to stlacim tak trosku taky tlak divny ale inak nic...ja som to ani necitila len ked som si poskrabala nohu tak som zistila ze to mam...zlakla som sa velmi ale dufam ze je to len tukove alebo zvacsena uzlina z prechladnutia...

zuzulica
23. apr 2013

@verculiq92 To si mala lymfatickú uzlinku zväčšenú,buď z prechladnutia,alebo si mohla mať niečo v tele a ono sa bránilo,to máš tak isto ako keď sa ti zväčšia uzliny na krku,keď si chorá 😉 Keď sa zmenšuje,tak je to ok 🙂

verculiq92
autor
23. apr 2013

@zuzulica dakujem 🙂 ano uz to skoro ani nemam 🙂 je pravda ze som bola pprechladnuta trosku 🙂

katka1981
23. apr 2013

@verculiq92, radsej si to nemasiruj,moze to byt zila, moze to byt uzlinka, ak sa zmensuje, je dobre, ak mas strach, vypytaj sa no sono. Ono ani lekar nevie bez vysetrenia urcit co to moze byt.

verculiq92
autor
23. apr 2013

@katka1981 no už to skoro vôbec necítiť tak neviem či by to dokázali vyšetriť keď tam už nič nebude potom :/

katka1981
23. apr 2013

@verculiq92, pravdepodobne ti to zmizne uplne, drzim palce

verculiq92
autor
23. apr 2013

@katka1981 dakujem 🙂dufam, že to nič nebolo...zvykla som mať také aj na slabinách a stále mi to zmyzlo zatial

katka1981
23. apr 2013

@verculiq92, nerobis nejaky sport? jaj na slabinach? tam ich mam plnoooo, to neriesim, to mam uzliny, niekedy bolia, ale len ked mam akutny zapal, toto ani neriesim, ale tam v oblasti bikin ich mam uz ani neviem odkedy.

verculiq92
autor
23. apr 2013

@katka1981 nerobim šport žiadny..okrem toho že posilujem s malou :D ked ju nosim na rukach a beham za nou :D ...to na stehne sa mi urobilo prvy krat a bolo to presne ako na slabinach len toto ma akosi velmi ani nebolelo...ale tak uz to mizne tak snad to nieje nic vazne 🙂

katka1981
23. apr 2013

@verculiq92, vies hocikde sa nam urobi hrcka a velakrat ani lekari nerusia co to je. Idealne je ked zmizne, ale su to neprijemne pocity, ked nevies co ti je...

verculiq92
autor
23. apr 2013

@katka1981 no to mas pravdu...ja som uz mala halusky ze je to nador alebo nieco :D hrozne som sa bala..ale ked mi to zacalo miznut tak som sa trosku upokojila ze to snad nic vazne nemoze byt, inak by mi to nemizlo asi

katka1981
23. apr 2013

@verculiq92, rozumiem ti, je taka doba, zial, ale ozaj keby to bolo nieco vazne, nezmizne to

nirvana1992
29. júl 2013

Ahojte.. objavila sa mi v oblasti bikín alebo neviem ako to správne nazvať hrčka o rozmere palca a neviem čo to je? pozerala som aj na internete vredy a nádory ale neviem či je to môj prípad.. vyrážka to ale určite nieje.. nejde to ani vytlačiť a strašne to bolí aj pri chôdzi a ked si to stlačím.. prosím o pomoc ak niekto viete čo by t mohlo biť. Dakujem

kesydy
18. okt 2016

@katka1981 moze to suvisiet so sportom?asi pred mesiacom som zacala cvicit a o tyzden na to sa mi objavila bolestiva tvrda hrcka na vnutornom stehne. Ale v tom istom case sme doma boli chori aj so synom, nieco dotiahol zo skolky tak jeviem ci to tiez nemoze mat suvis

katka1981
19. okt 2016

@kesydy, mohla si si poskodit sval, teoreticky.Najlepsie by bolo zbehnut na ultrazvuk.

kristian62567
29. okt 2022

ahojte vie niekto poradit?