Hrčka pri uchu

janasilnajana
6. nov 2017

Ahojte, chcem sa opýtať a možno len preháňam, idem zajtra s tým k lekárovi, ale i tak sa chcem opytat. Dnes som si nahmatala hrcku pri uchu asi 1cm keď pritlačím trošku boli. Mali ste to niektorá?

mrkvicka060
6. nov 2017

Robieva sa to ludom, pri nespravnom a castom cisteni usi. Tiez som to mala, asi 2krat. Zmizlo to same, ale usi cistim menej a nepcham tycinku uplne dovnutra zvukovodu, len vytriem zvonku

helena1982
6. nov 2017

moze sa stat, ono to moze byt aj tukova hrcka ale ta vacsinou neboli, skor by som povedala, ze je to taky hnisavy vacok alebo vyrazka podkozna.. ale pre istotu chod k doktorovi 🙂

fednaja
6. nov 2017

Mohlo sa stať, že si si len zle čistila uši a sa ti tam nahromalidilo a zapálilo ale v každom prípade to treba konzultovať s doktorom, žiadna hrčka nie je sranda.

janasilnajana
autor
6. nov 2017

Ďakujem pekne ženy,trosku má to vydesilo.

banan313
9. feb 2019

Ja to tam mám presne ale vôbec ma to neboli je to malé neboli to

janasilnajana
autor
10. feb 2019

@banan313 ono to zmizne. Do par dni. Od vtedy som to nikdy už nemala

banan313
10. feb 2019

@janasilnajana ja to mám už asi mesiac

holy123
14. jan 2020

@janasilnajana ahoj, na tej foto aj ked je uz starsia ukazujes hrcku. Ja mam na tom istom mieste vo vnutri ked stlacim. Boli ma. Tebe to zmizlo. Mala si to na povrchu ci vo vnutri?

tri
17. jan 2020

@holy123 aj ja som našla presne takú hrčku synovi pri uchu, zhruba rovnakom mieste, je ale tuhá, tvrdšia, vo veľkosti asi pol cm a keď si to pritlačí, tak ho bolí.... netuším o čo ide... zrejme smer lekár...

zajacik85
17. jan 2020

Presne na tom mieste je predsa lymfaticka uzlina, aj ja som ju uz parkrat mala zvacsenu a bolestivu, do par dni to bolo ok. Moze to byt napr. pri zapaloch ale aj ine dovody, ak sa to do par dni nezmensi, chod pre istotu k Dr. nech prelieci pripadny zapal ale nie je to nic neobvykle ;) Mna asi ofuklo ale nie som si ista, nebola som u doktorky. Inak kuk na google uzliny, su po celom tele a uz som mala pred par rokmi tiez hysaky ked sa mi zvacsila v podpasuzi tesne pri prsiach. Z toho co som citala - ak to neboli a narastie viac ako na 3 cm, moze ist o zavazne nadorove ochorenia. Ak ale boli a nerastie do velkych rozmerov, 90 % zapal alebo tomu nieco podobne.

tri
17. jan 2020

@zajacik85 ale syn to ma asi o 1,5 cm vyssie.....

zajacik85
18. jan 2020

@tri v tom pripade radsej lekar ale autorka diskusie si nahmatala na 100% uzlinu. Syn moze mat cystu, len lozisko hnisu alebo nahromadeny tuk a to sa vstrebe. Drzim palce, aby to bolo neskodne a bez potrebnej liecby

frederikarerkova
13. jan 2021

@janasilnajana ahoj, mám hrcku presne tam kde ty označuješ na foto. Vieš mi prosím čo ti povedal lekár? Pripadne čo to bolo prosím? Mne už polroka hovoria že si to nemám všímať :D

janasilnajana
autor
13. sep 2021

@frederikarerkova síce neskoro odpisujem ale mne to hneď zmizlo. Do mesiaca dvoch