Hrčka v jazyku

vera56
10. jún 2020

Ahojte chcem sa opýtať. Asi pred 3 rokmi som si našla hrčku v jazyku na pravej strane asi pol cm veľkú, je nebolestivá, je vnútri v jazyku neni vidno, len keď si ju stihnem prstami alebo prejdem jazykom po zuboch. Bola som u lekára na krčnom ten mi to prehliadol, spýtal sa ma na všetko a to či rastie a či boli a tak. Potom mi povedal žeby urobil biopsiu ale keďže je to na svale bolo by to extrémne bolestivé, a že ako sa rozhodnem ale že si nemysli že je to nádor zhubný, keď to nerastie nijak. Naordinoval mi tam chodiť každý pol rok na kontrolu čo som aj bola asi 3x a potom mi povedal že je už zbytočne tam chodiť že sa to nijak nerozvíja. Ale ja čo som si hľadala po internete, našla som veľa článkov že to bola rakovina. Neviem čo mám robiť, bojím sa tej biopsie. Neviem či to mám nechať tak ale poslednú dobu z toho salejem furt si to stiskam prechádzam po tom zubami a už ma to aj boli asi som si to podrazdila neviem. Už si aj nahováram že mám rakovinu. Mám 28 rokov som v dobrej zdravotnej kondícii fajčila som a príležitostne požívala alkohol. Ale bolo to stále to fajčenie že som aj prestala na rok aj na tri potom som sa k tomu zasa vrátila. Ma niekto podobný problém alebo vie niekto o niečom takom. Myslite si že môžem mat nádor v jazyku a že tam je aj keď nijak nerastie a, niesom si si istá možno to tam mám aj dlhšie ako 3 roky ďakujem

drsmolinka
11. jún 2020

Vobec to nemusi byt rakovina moze to byt vselico mozne nezhubne. Mam znamu ktorej nasli ja jazyku krcovu zilu co je maximalne nezvycajne ale diagnoza bola - krcova zila. Bolo to pred mozno 10 rokmi a nic s tym nerobila doteraz

barbora112678
19. mar 2021

@vera56 ahoj, prosim bola si na tej biopsii? Mam podobny problem a rada by som isla tiez, aby som mala istotu.

Dakujem 😊

vera56
autor
30. mar 2021

@barbora112678 napísala som ti správu

mayka12
13. feb 2022

@vera56 mohla by som aj ja poprosiť bližšie info? Mám presne ten istý problem

orol1995
24. apr 2022

@mayka12 ahoj uz si to poriesila ? Mam ten isty problem momentalne

pecusik
5. máj 2022

Aj ja mam ten problem prosim napiste mi ako ste dopadli,ja mam ist na MR jazyka ale nerobia to vsade,vdaka

veronika24918
16. aug 2023

@vera56 dobrý deň napísali by ste mi správu mne to nejde .ďakujem

lula263
25. nov 2023

@vera56 @barbora112678 @mayka12 @orol1995 @pecusik dobrý den, mohli by ste prosim dať info ako ste dopadli? Mam ten usty problem. Dakujem

evcsu
23. jan 2024

@vera56 ahojte. Je tu niekto ešte aktívny ? 😊 ďakujem