Hrčka v konečníku a hemeroidy

kikuskaschw
28. feb 2014

Ahojte chcem sa dozvediet viacej o tomto moznom ochoreni ...nakolko som si pred 3 dnami nasla hrcku v konecniku a mam aj problemi z hemeroidmy ..som bola dnes na klinickej chirurgii aby ma vysetrili ..potvrdili mi ze tam hrcku mam a hned ma objednaly na rektoskopiu ....vdaka comu som nervoznejsia este viac bojim sa . Chcem vediet ci niektroa s timto mate problem a ci mi viete povedat viacej o tomto vysetreni...

mollyslips
28. feb 2014

Odporúčam tea tree olej 😉

diusik
28. feb 2014

@mollyslips a ten co,je dobry na hemoroidy???

mollyslips
28. feb 2014

@diusik no tea tree olej je moja modla sa priznávam 😀 ale to len kôli tomu, že mi toľko pomohol... a pomohol aj v tomto smere 🙂 a nebolo to tak dávno...

kotatko1232
28. feb 2014

@mollyslips a ako dlho si to mala??tu hrcku?

mollyslips
28. feb 2014

@kotatko1232 no ku koncu tehotenstva som ju mala, takú malú potmehútnu 😀 a neriešila som to...no a po porode to už žiadny potmehút teda nebol..😀 no a ja mám aj masť, aj olej a tak na striedačku som si to na to dávala..a hneď po prvej noci to bolo neporovnaťelné.. no a do týždňa ma opustili nadobro...ešte si preventívne dávam masť...

kotatko1232
28. feb 2014

@mollyslips oh a ako sa vola ten olej??a mast??mozem vediet??

ematko29
28. feb 2014

na hemoroidy je najlepšia dubová kôra.Kúpiš ju v lekárni ako čaj sypaný.Je lepšia než akekolvek mastičkyx.Sama som ju skusila a zmyzla aj hrčka teda hemoroidy.Dubová kôra vysušuje anaozaj do pár dní pomôže 🙂

diusik
28. feb 2014

@mollyslips poxnam ho,ale neviem kde ho dostat,aj v lekarni?
@ematko29 to si treba ale robit tie sedave kupele ze?alebo ako nato?
diky

kyruska
28. feb 2014

nechcem robiť reklamu, ja som si práve toto objednala teraz, je to taká tinktúra, niečo ako ten tea tree olej, tak uvidím... kukni na to... je to "fine6" 🙂
@kikuskaschw

niki101988
28. feb 2014

Odporúčam neskúšať žiadne babské rady a počkať na rektoskopiu. Ukľudniť sa a najma poskúmať či v rodine nemal niekto rakovinu čriev a podobne. Znie to znepokojujúco ale može tam byť čokoľvek a najma o radu čo na to pýtať vždy vždy lekára.

majkaa
28. feb 2014

Ja mám tiež hračky na konecniku ja som si myslela že je to normálne keď žena bola tehotná že to je len vysunuté črevo či? Nebola som s tým u doktorky vôbec.

mollyslips
28. feb 2014

@kotatko1232 no tea tree olej, v lekárni...použiavala som aj ten, ale bola som obdarená olejom a krémom priamo z austrálie...myslím, že tam rozdiel nebude...ale krém neviem či budú mať v lekárni
@diusik

mollyslips
28. feb 2014

No neviem, hrčku som mala pred porodom...to čo tam bolo potom 😖 no mala som problém sedieť 😒

sarah27
1. mar 2014

@kyruska FINE 6 = nepomaha, partner ma hemoroidy a vobec nic !!! skoda 15E !!!

mariuskaa
1. mar 2014

Treba robit sitz baths - sedavy kúpeľ
Je dostať niečo ako takýto lavorik ktorý sa umiestnená toaletu a da sa tam co najviac tepla voda akú zvládneš a sedíš v Tom 20 min aj niekoľko krat denne. Tam si tiez môžeš dať Dubová kôru alborozne ine tinktury. Dostať na amazon.com
Možno aj ine.

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_0_5?url=...

paskolinka
1. mar 2014

@mariuskaa máš s tým lavorikom skúsenosti? Zapasuje to na hocaky záchod? Mm má problém s trhlinkou a stale sa mu to vracia, nevie sa to zahojit ... Tak som uvažovala či práve sedacie kúpele by nepomohli...

kikuskaschw
autor
1. mar 2014

No sa tyka hemeroidov mam nato tabletky a čipky. .pomohlo to uz ich nemam take velke a nebolia uz len najväčší problem je ta hrčka ktora boli kedsa jej dotknem ..je tvrdšía. .lekárka povedala ze musim podstúpiť dalsie víšetrenie aby sme vylúčili najhoršie, nepovedala presne co ale viem si domyslieť ...a toho sa ja bojím :(

ematko29
1. mar 2014

@diusik ano tak je to napísané,ale ja som si to len pár krát umyla za den ttým čajom z dubovej kôry.

anjelikdianka
18. jan 2017

@kikuskaschw ahoj,ako si vtedy stou hrckou dopad?Mna tiez zacala boliet konecnyk a ked to kremujem tak citim ako keby tam bola nejaka hrcka.Po tehotenstve som mala hemoroid ale odvtedy sa to neobjavila len teraz skoro 3 roky nato.

kikuskaschw
autor
4. feb 2017

@anjelikdianka ahoj po vyšetrení sa zistilo ze mám vonkajšie aj vnútorné hemeroidy dostávala som čipky a krém ...mám problém uz len s vonkajším ale už nie taký ako predtým

hdicjeiw11
2. feb 2021

Dobrý deň dnes som si našla vo vnútri vaginy väčšiu tvrdú bolestivú hrču...mám iba 16 rokov a hanbím sa to povedať mame alebo ísť ku doktorke. Môže to byt niečo vazne ?

klaudia1212
13. jan 2023

@kikuskaschw ahoj mozem sa spytat co ti zitulizco bola ta hrčka?

klaudia1212
13. jan 2023

@mollyslips ahij môžem opýtať ohľadne tej hrčky

klaudia1212
13. jan 2023

@ematko29 ahoj môžem sa ooytat aj vy ste mali hrčku?

klaudia1212
13. jan 2023

@mollyslips ahoj mozem sa opýtať ohľadne tej hrčky

klaudia1212
20. jan 2023

@kikuskaschw ahoj prosím ta pisala si príspevok v roku 2014 ohľadom hrcky pri konečníku mozem otazku