Hrčka v ústach a bolesť, čo by ste mi poradili ?

kika1408
6. feb 2020

Ahojte chcem sa vás spýtať či si niektorá z vás neprešla niečim podobným. Minulý rok v januári som skončila na antibiotikách s tým,že po mesiaci som sa od svojej obvodnej lekárky dozvedela,že som prechodila slabú mononukleózu a následne vo februári som si v ústach našla hrcku (presnejsie na pravej strane pri štvorke zube z vnútornej strany) tak som teda cela vylakana išla k obvodnej,že čo s tým a povedala mi,že si mám na to dávať klinčeky a šalviu 🤦🏻‍♀️ nezabralo to. následne v máji som skončila u zubára s tým,že som mala zapálený zub - vyťahoval mi nervy z neho a hrcka sa zmenšila,potom po čase zväčšila a takto to je stále. povedala som o tom zubárovi,ten mi urobil röntgen no nič tam nevidel,tak ma následne poslal na stomatochirurgiu a tam mi bolo povedané,že to je normalne,že kosti v ústach sa počas života formujú a mne sa to prejavilo hrckou a keď som mu povedala,že ma to aj boli a sa to zväčšuje alebo zmenšuje,tak mi na to povedal,že to nie je možné 🤦🏻‍♀️ tak som to teda nechala tak,sem tam to bolelo,zväčšovalo sa to zmenšovalo,počas zimy to je ale najhoršie lebo,keď som v chlade,tak ma to začne bolieť. a poslednú dobu ma boli cela práva strany sánky a vystreľuje mi to až pri ucho a boli ma aj krk,niekedy mi to vystreľuje až pri kľúčnu kost. a teraz najnovšie sa mi začal aj vykrivovat ten zub pri ktorom je ta hrcka. objednala som sa k inému zubárovi tak som teda zvedavá,či to je zo zubov,alebo ma na to vplyv aj to,že mi začínajú rast zuby múdrosti,aleb to je tým,že môžem mat nejaký zápal v sebe odvtedy čo som prekonala tu mononukleózu. čo si o tým myslite vy? alebo čo by ste mi poradili?

eriksonka1234
6. feb 2020

@kika1408 jednoznačne MRI, nech vypíše stomatochirurg, mala som niečo podobné, nenechaj sa odbiť, ja som skončila na Heydukovej a už 3 mesiace užívam Atb, a ktovie, do kedy budem. Zápal môže prejsť do okostice, následne do kostnej drene vola sa to osteomyelitída, neprajem nikomu.

lienka242
26. nov 2020

@eriksonka1234 prosim kolko trvalo vyliečenie

eriksonka1234
26. nov 2020

@lienka242 10 mesiacov som bola PN, pridruzili sa mi k tomu aj iné diagnózy, stále to nie je 100%, ale už pracujem 🙏

lienka242
27. nov 2020

@eriksonka1234 boze hroza, ide o moju 5rocnu, bolesti zubov, liecili sme mozne nemozne, nakoniec 2 vytrhli, ale bolesti sanky ma stale. Ja sa uz bojim, co to bude. Idem sa pýtať na magneticku

eriksonka1234
27. nov 2020

@lienka242 určite treba urobiť Ct, najlepšie MRI, ale keď vytrhli včas, zápal určite neprešiel tak hlboko do kostí, predsa sú to mliečne zúbky

kavicka12
20. mar 2022

@eriksonka1234 ahoj je to staré mám niečo podobné ,mala si aj bolesti?

eriksonka1234
21. mar 2022

@kavicka12 ukrutne