Hučanie v uchu

rozalka_13
28. dec 2022

Ahojte baby, stretol sa s tým niekto? V ľavom uchu mi stále hučí, niekedy viac, niekedy menej, ale už to bude dva týždne čo mi to robí…. Čo to môže byť?🥲 k lekárovi pôjdem, ale je to dosť obmedzujúce.

ukulela
28. dec 2022

@rozalka_13 migaj k lekarovi. Ja som mala infarkt ucha, chcelo to rychlo lieky, infuzky, kortikoidy. Dok mi povedali, ze nastastie som prisla vcas,inac som ma to ucho mohla ohluchnut nenavratne. Mne v uchu piskalo.

ladybug138
28. dec 2022

@rozalka_13 hmm, no cim skor k lekarovi, ale vacsinou to hucanie sposobuje sumiaca krv, ako ked si das k uchu muslu a pocujes "more"...moze byt z krcnej chrbtice alebo pricviknuty enjaky nerv

kinats
28. dec 2022

a co rovnovaha? mne to zacalo prechladnutim a koncilo hororovo, urcite rychlo na ORL

rozalka_13
autor
28. dec 2022

Ďakujem za odpovede dievčatá, viete čo, myslím si že to mám z chrbtice krčnej, dosť ma aj bolí. Objednam sa k chiropraktikovi a pôjdem s tým k lekárovi 🙏🏻

888elizabeth
29. dec 2022

Ahoj, nenechaj sa hneď strašiť samozrejme. Môžeš mať pricvaknutý stavec / nerv. Môžeš mať preťažené trapézy (nahmataj si sval) a ak je moc tvrdý, tak ti vie "tlačiť" na cievu / žilu a z toho pulzuje v uchu. Pomáha masáž, naťahovanie a žihľavový čaj (robí pružné žily).

rozalka_13
autor
30. dec 2022

@888elizabeth ďakujem krásne, bola som dnes u lekára a nenašiel iný problém vážny, objednala som sa k chiropraktikovi možno naozaj mám niečo zacvaknuté, pretože ma bolí krčná chrbtica 🙏🏻 Ďakujem pekne za komentár

888elizabeth
30. dec 2022

@rozalka_13 zvykne to nepomôcť. Pomôže iba na pár dní. Treba si druhou rukou do kríža masírovať trepézu. Napríklad takto, mne pomohol Michal Drienik:

https://www.youtube.com/watch?v=QlSaaiDt--s