Invisalign strojček - skúsenosti

janka9800
22. feb 2023

Zdravím vás chcela by som sa vás opýtať sa skúsenosť s týmto strojčekom, aká bola vaša liečba, chyby a tak a či vám to išlo podľa plánu, ja ho už mám 5 mesiacov no teraz sa mi to znova predĺžilo o 5 týždňov, počula som už aj o nejakom urýchľovači pri tomto strojčeku, poznáte to ?

ffanka01
22. feb 2023

Ahoj, ja som sa rozhodla pre Invisalign kvôli estetickej stránke (mala som tzv. upírie zuby :-P) a nakoniec sa mi tým upravuje celý zhryz. nosila som ho rok a po kontrole mi objednali ďalšie sady a liečbu predĺžili o ďalších 8 mesiacov. takže je to beh na dlhé trate... ale ja som veľmi spokojná už aj s terajším výsledkom, je to super... veľmi závisí, prečo ho nosíš, aký problém riešiš... o urýchľovači som nepočula nič a pravdu povedať si to ani neviem predstaviť. zuby potrebujú čas, aby sa poposúvali podľa potreby, to sa nedá urýchliť.

janka9800
autor
22. feb 2023

@ffanka01 a aký bol dôvod predĺženia?

tamvtme
22. feb 2023

o urychlovaci som pocula ale uprimne, nechcela by som, bala by som sa, ze tym rychlym posuvanim sa mi zuby ponicia....vsak par tyzdnov hore dole je nic, ja uz nosim strojcek asi 8 mesiacov, uz mam za sebou viac ako polku dlah, zatial ideme podla planu, tak uvidime, ci aj tak skoncime alebo co sa bude diat dalej

janka9800
autor
22. feb 2023

@tamvtme Ako ja by som to ani moc neriešila len v lete sme si dali svadbu a bojím sa že sa mi to týmto posúvaním predĺži a nebudú také rovne ako chcem 🙂 trochu som bola aj naivna keď som si myslela že to pôjde bez problémov 😃preto ten urýchľovač 🙂

janka9800
autor
22. feb 2023

@tamvtme a si spokojná ? Koľko týždňov máš liečbu ?

tamvtme
22. feb 2023

@janka9800 a co nejde podla planu? dorabaju ti dlahy, lebo niektore zuby nestihaju?

janka9800
autor
22. feb 2023

@tamvtme áno kôli jednému zubu sedmičke mi robili teraz nové dlahy

tamvtme
22. feb 2023

@janka9800 akoze uprimne zvykala som si tazko....zubarka tvrdila, ze za 1-2 dlahy si zvyknem, ja som nadavala na to asi 4 mesiace ak nie viac :D ale uz vidim vysledky, horne zuby mam uz tak vyrovnnae, ze sama zasnem, spodne este potrebuju, tak este vydrzim....jedine, co ma hodne stve, ze sa mi hodne pod strojcekom na zuboch usadza zubny kamen a pigmentove skvrny, aj sama zubarka nechape, ze sa mi to tam tak rychlo usadza, zevraj mam asi nejake ine ph slin ci co....na dentalnej to daju dole a dolsova za par dni uy sa mi zuby farbia....nevyzera to pekne, cistim poctivo a aj tak....ale co uz, zas na dentalku nebudem chodit kazde 2 tyzdne

tamvtme
22. feb 2023

@janka9800 mne zaostavali dolne trojky, mam na nich aj atachmenty, tiez hrozilo, ze budu dorabat dlahy ale prerobili atachmenty nanovo a zatial je to asi ok, tak uvidime

janka9800
autor
22. feb 2023

@tamvtme ja som prvé dva týždne plakala o život ani jesť ani spať líca dorezane od gumičiek no niečo hrozne, potom som si už zvykla ;) a presne mám ten istý problém s kameňom myslela som si že to je sladkým, sladké som vyradila a stále dookola to isté a to čistim fakt poctivo 😃 mne tiež najprv chceli prerobiť atachmenty potom sa zubárka rozhodla že dáme nové, bola som v pohode s tým no keď mi povedala že 5 týždňov budem nosiť 14 dní tak som bola strane smutná doteraz som vymieňala po týždni

tamvtme
22. feb 2023

@janka9800 ja menim po 14 dnoch od zaciatku....a gumicky nastastie nemam, tie budes mat cely cas?

janka9800
autor
22. feb 2023

@tamvtme ešte neviem či celý čas zatiaľ ich mám celý čas no ako zo začiatku som sa hanbila rozprávať keďže robím v obchode, vyzerá to ako keby sa mi sliny naťahovali 😃😃😃 ale teraz už som s tým ok 😃

tamvtme
22. feb 2023

@janka9800 hej, to vyzera :D ale teda hlavne to musi byt otravne to stale davat hore dole, ked vyberas strojcek ....

reisi
22. feb 2023

Mam tento strojcek cca 18 mesiacov, cakam na dalsiu seriu tu budem nosit minimalne 6 mesiacov. Zuby som mala vyrazne krive, vpredu mi jeden aj trhali… mozem povedat, ze uplna pohodicka cely cas. Ziadny urychlovac by som neriesila, naco, vysledky potrebuju cas. Mam krasne zuby uz teraz, este doladime detailiky. Pred strojcekom som citala diskusie a tam sa zo strojceka baby psychicky rucali, nezili bo sa vraj nedalo … akoze fakt neviem preco. Ja vpredu bez zuba, s dlhami to neboli vidno, mierne nepohodlie a vysledky uzasne. A jasne suslala som prve tyzdne. A proste davala som hore- dolu a ked sa mi nechcelo nedala som a aj som schudla trosku.

janka9800
autor
22. feb 2023

@reisi a mala si predpoklad 18 mesiacov alebo sa ti to predĺžilo ? Hej hej tiež som to čítala ako pre mňa boli prvé dva týždne hrozne inak super výsledky mi už tiež pekne vidno zatiaľ som veľmi spokojná len sa bojím toho že mi to výrazne predĺži🙂

bellugia
22. feb 2023

Moja dcéra má 12 rokov a nosí ho už dva roky. Ešte korigujeme, hoci sa to malo už po dvoch rokoch skončiť, ale ešte treba, ale výsledky sú brutálne. Nemala vyrastenú dvojku, podedila to po mne, nakoniec sme prišli na to, že tých zubov má krivo viacero, tak sme sa rozhodli pre túto možnosť. Má teraz krásny úsmev. Keby som nemala 42 rokov, a trošku viac peňazí na účte, tiež by som si to dala :D Kamarátka si to dala v 38 rokoch a má pekné zuby, je to veľká zmena určite, hlavne v sebavedomí. Takže áno, môže sa to predlžiť, je to individuálne a určite je to ok 🙂

tamvtme
23. feb 2023

@bellugia a co ked mas 42? ja mam 37 a dala som sa na to....ano, tiez som rozmyslala, ci na to nie som uz stara, ale lekarka ma vysmiala, ze maju omnoho starsich pacientov....

dkl
23. feb 2023

Ja som mala liecbu naplanovanu na 10 mesiacov, potom som sla na finalnu kontrolu, kde mi povedali, ze sa mi este uplne neupravil zhryz na jednej strane a ze by trebalo doladit polohu dvoch zubov. Takze sme sa dohodli na predlzeni liecby, avizovali mi, ze to bude asi dalsich 13 dlah. Teraz cakam, kym ich vyrobia a budem pokracovat dalej.

Mne bolo na zaciatku povedane, ze treba pocitat s predlzenim, ze malokedy sa liecba skonci po prvej casti. Zuby maju "vlastnu hlavu" a nie vzdy sa hybu podla planu liecby. Podla mna, ked uz do toho clovek investuje, tak je fajn to dotiahnut do konca.

tamvtme
23. feb 2023

@dkl prosim ta a tie dalsie dlahy doplacasci je to v cene liecby?

kikaaa444
23. feb 2023

Ja mám 57 dlah , teraz som v polovici , mením po jednom týždni . Zuby mám už rovne tie sa mi veľmi rýchlo vyrovnali len potrebujem akokeby otvoriť tu hornú kost ( rozšíriť ju ) a zatlačiť zuby do zadu keďže mám mierny predkus. Kost ta posúva dlhsie zuby boli rovne hneď . S tými 57 dlahami mi to to vyšlo na nejaký rok , keď vidím že teraz už mám zuby rovne tak som bola v tom že ten rok bude stačiť no minule mi zubárka hovorí že určite sa to o pol roka ešte predĺži . Takze ešte nejaký rok ma čaká a to mám zuby už rovne 😅 čo počúvam každému to naťahujú , aj kamoske to dosť naťahovali čo som nechápala prečo keďže mala úplne dokonalý usmev . Oni tam ešte vidia nejaké chybičky detaily ktoré my nevidime

tamvtme
23. feb 2023

@kikaaa444 ja mam na prvy pohlad tiez uz krasne rovne zuby, hlavne horne, ale vyberiem strojcek a nezavriem poriadne usta, lebo horne a dolne zuby do seba absolutne nezapadaju :D takze ocividne je este co posuvat

kikaaa444
23. feb 2023

@tamvtme ano presne toto. Že tie zuby sú rovne hneď , ale tam skôr ide o tu kost a ta sa dlhsie meni

reisi
23. feb 2023

@janka9800 vedela som, ze mam pocitat s casom okolo 2 rokov. Resp 18-22 mesiacov. Teraz cakam na druhu seriu, bola som odcestovana, potom zase chora teraz dr odcestovany tak sa mi to o tieto tyzdne predlzi.

joannita
23. feb 2023

Baby mozem sa opytat na ceny strojceka tie, co ho mate?

smilingwoman
23. feb 2023

@tamvtme ja mam 34 a tiež idem teraz do toho. Som zvedavá. Mam už predbežný plan od dr ,akurát ma ešte čaká trhanie 8 a mam problém s jedným zubom co treba opravit.Nejak detaily neriešim. Našetrila som si na to už skôr a nechápem prečo som.sa tak dlho (roky) odhodlavala. Tak už teraz len nech to dobre dopadne. Mne by nevadil ani fixný strojček, ale tam by bolo potrebné trhať z predných zubov tak preto som sa rozhodla skúsiť neviditeľný.

ffanka01
23. feb 2023

@joannita nuž, treba si na to veľa šetriť, auto za tie peniaze kúpiš 😇 ale neľutujem ani cent. myslím ale, že deťom to prepláca poisťovňa, resp. aspoň prispieva

joannita
23. feb 2023

@ffanka01 4000e je na horne aj dolne? A ked chcem len horne, tak polovica nevies?

ffanka01
23. feb 2023

@joannita aj na horné a spodné spolu. neviem o tom, že by niekto nosil len horné alebo dolné dlahy... celý ten zhryz totiž musí sedieť. ale, ak ti predĺžia liečbu alebo doktor/ka vyhodnotí, že potrebuješ iné dlahy, to všetko už máš v cene

dkl
24. feb 2023

@tamvtme nic nedoplacam, v cene mam kompletnu liecbu (nie je obmedzena na pocet dlah).

dkl
24. feb 2023

@joannita Invisalign sa neda nosit iba na jednu celust, vzdy sa nosi na obe.