Ischias, platničky a zápal sedacieho nervu

ischias
25. apr 2022

Ahojte, viete poradiť keď už tretí týždeň si neviem rady so svojimi krížami? Bolesť vystreľuje do ľavej nohy, zápal sedacieho nervu. Neviem dlho sedieť, keďže pri sedení mam tlaky na ten nerv. Lávu nohu už mam tak oslabenú, že kryvam. Viete poradiť niečo v Ba a okoli, kde by ma vedeli dať doporiadku? Som kardiologicky pacient a moja neurologička neodporúča silné lieky na bolesť. Čo Vám pomohlo? Rehabilitácie? Cvičenie? Pripadne niečo iné?
Ďakujem

janka_266
25. apr 2022

@ischias začať cvičiť sm systém

kacena4
25. apr 2022

pomaha sm system, ale hlavne treba pozriet co to je, moze to byt platnicka tlaciaca na miechu ktore si bude asi vyzatovat operaciu alebo len bloknutie, treba neurolog a lieky na uvolnenie nielen od bolesti

luccija
25. apr 2022

@ischias a bol si na MRI?teraz rehabilitácie a obstreky a potom začať cvičiť SM system

cukrik305
25. apr 2022

@ischias Ahoj,mne pomohli injekcie Almiral,infúzie u neurologičky.V lekárni si kúp gel Indometacín,natieraj každé 3-4hodiny boĺavé miesto...tento gél je super,použivam ho vždy keď mi vyskočí platnička a vždy zaberie.Milgama N tabletky 3x denne aspom 3 mesiace.Ja som so zápalom sedacieho nervu bojovala 3 mesiace,tak viem aká je to neskutočná bolesť,ale chce to trpezlivosť a prejde to.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iveta7677
25. apr 2022

@ischias sm system. Velmi pomoze. Mala som silny zapal a bolest vystrelovala do lavej nohy. Sm mi pomohlo velmi.

ninyart
25. apr 2022

@ischias mam toto iste len v pravej nohe. Už to trvá mesiac, chodim na obstreky,protizápalové lieky a lieky od bolesti účinkuju čím ďalej menej a menej. Čakám na MRI, ale som tak zle na tom, že sa nedá začať ani s rehabilitaciami, takže som zvedavá ako to dopadne. Skoré uzdravenie 🙏

tania12
26. apr 2022

Prave prezivam to iste uz druhy mesiac… skoro mesiac som PN. Absolvovala dom ortopedicke aj neurologicke vysetrenie ale ziadne lieky mi nezaberaju-ani od bolesti … nepomahaju ani gely, maste nic… je potrebny kludovy rezim, nerobit ziadne rotacne pohyby… zacala som s akupunkturou a bankovani , tiez chodim na fyzioterapiu a dalsia kontrola na neurologii asi prinesie odporucanie na MRI ak to dovtedy neprejde. Takze vela trpezlivosti, je to hrozna bolest, neda ani spat ani sediet ani lezat proste nic… ale postupne to prejde. A SM system som zatial neskusala ale planujem to co najskor zapojit do mojho liecebneho planu 🙂 vela sil a skore uzdravenie