Jazvy a fľaky na tvári po akné

majka556
10. nov 2021

Ahojte,
používala som tabletky na akné (isotretinoin) a ostali mi také červené fľaky a jazvičky. Pomáha na to dáke masť alebo niečo? Ak máte s tym skúsenosť tak prosím dajte mi vedieť 🙂

sisa_s
10. nov 2021

Laser na estetickej klinike

kkovacovak
10. nov 2021

@majka556 na jazvy po akné sú najlepšie séra s vitamínom C a niacinamid. Dobrý je aj krém cicaplast od la roche posay. Hojí malé rany. Najlepšie dávať si ho na noc ale ak máš suchú pleť tak ho znesieš aj na deň. Hlavne teraz v zime. Najdôležitejšie je ráno používať každý deň SPF aby sa jazvy mohli pekne regenerovať.

lula3108
10. nov 2021

@majka556 ked to su hlboke jazvy a tmave flaky tak laser, chemicky peeling ale od lekara a nie od kozmeticky a teda pouzivat vitamin c, aha a bha kyseliny, retinol, alpha arbutin, kys.azelaovu a niacinamide. Ja pouzivam vsetko a pomaly sa to lepsi ale o par tyzdnov mam prvy chemicky peeling u lekarky a potom januar asi laser

gartija
10. nov 2021

@lula3108 objednávas odkiaľ?

lula3108
10. nov 2021

@gartija fuuu bud z oficialnych stranok alebo z cultbeauty alebo z stylevana alebo yesstyle. Neobjednavam zo slovenskych stranok, je to vzdy drahsie a zbytocne. Ale vela vie skupit sj tu v skupinach, napr korejska kozmetika predavaju baby stale nieco

simca06022011
10. nov 2021

ja mam skusenost s ordinary a cosrx, Ordinary napr.mojej sestre pomohlo zbavit sa velmi vela jaziev, pigmentovych skvrn atd a aj plet dostala taky elastickejsi zdravsi vyzor. Jej napr. chemicky peeling pred par rokmi (myslim, ze to bude 4r dozadu) u dr nepomohol, strasne vyzerala (ona je dost hneda, priam az tmava - solaria/dovolenky, akne/jazvicky/flaky, plus taka zosuverena plet, vrasky) a proste po peelingu vyzerala ako keby mala koznu chorobu daaku a jazvy niektore dokonca zvyraznilo, pigmentove skvrny sa jej robili este viac. Cize dala by som tu velmi na rady odbornika, ak mas dobru koznu, co to odporuci, tak zase oplati sa skusit. Ak nie tak postupne opatrne to skusit doma.
Ja mam tychto prejavov menej, pouzivam BHA kazdy druhy vecer, a sera od ordinary uz si davam podla potreby. Ale pred rokmi ked som to objavila, mi to zachranilo zivot.. akne sem-tam, ale supajuca sa tvar, nos, jazvy po akne... kozmeticka nepomahala. Musela som zacat studovat co "potrebujem". Treba si ten svoj mix produktov vybrat podla potreby.

gartija
10. nov 2021

@lula3108 taka skupina tu je? Ze kórejská kozmetika?

domiklik
10. nov 2021

@majka556 existuje sérum vitamín C + alpha arbutin od The ordinary. Kyselinu azelaovu ti predpise kazny Dr za pár eur, krém sa vola skinoren a silnejšiu kyselinu azelaovu u nás asi ne zoženieš, rovnako 20% ma kyselina azelaova od geek and gorgeous, to je vodickovd sérum...

gugu11
13. jan 2023

@simca06022011 prosím ta, čo od ordinary sestre pomohlo, ktorý výrobok konkrétne? Ďakujem.