Je operácia karpálneho tunela bolestivý zákrok?

perthes
28. aug 2022

Ahojte. Dr. ma posiela na operáciu karpálneho tunela. Popravde sa velmi bojím lebo mne je na odpadnutie už len ked vidím injekciu. A ten zákrok sa robí pri plnom vedomí. Mám ísť ešte na magnet, vraj to zmierni bolesť a tŕpnutie. Aké máte skúsenosti vy ?

benit
28. aug 2022

Neocakavaj za,raky nezmierni. Ked tak na chvilu. Ja som bola na operacii lakta, v podstate sa mi tam robilo to iste co tebe. Karpaly robili ako na pase v ruzinove. V ziline robia tusim laparoskopom. To bola kolegyna po 2 dnoch v praci.

perthes
autor
28. aug 2022

@benit mne robila dr. Vyšetrenie karpálneho tunela a mám akútny vstav naavwk ruke. Tým že som čašníčka tak ľavá ruka je preťažená . U nás to operujú ambulantne, cca pol hodiny a podľa dr..sa do práce nevrátim, že nemôžem ďalej robiť čašníčku

erikaa09
28. aug 2022

Ahoj. Neskusala si razovu vlnu ?

perthes
autor
28. aug 2022

@erikaa09
@erikaa09 o Tom som ani nepočula ? Máš to vyskúšané ? To na rehabilitácii ?

erikaa09
28. aug 2022

@perthes ano mam. Kedze to mame v praci. A pomaha. Bud rehabka alebo neurologovia maju niektori

perthes
autor
28. aug 2022

@erikaa09 no našla som to u nás, má to aj dr. Ku ktorému mám ísť. On operuje karpal. Ale čo som sa dočítala tak nie je spomenutý karpálny tunel

zsulka
25. júl 2023

@erikaa09 ja som absolvovala razovky, rehabky platene k tomu, pocitovo mi ruky orestali trpnut,ostala bolest zapastia, ale EMG vyslo rivnake..tazky stupen poskodenia a napriek vsetkemu mi odporucaju operaciu...takze ja by som uz do razovych neinvestovala ani cent..prisla som akurat i kopec penazi