Je parný čistič účinný voči koronavírusu?

sofiii123
18. mar 2020

Zdravím vie mi niekto poradiť? Používam doma parný čistič už dlhšie a len tak ma napadlo ako je efektívny voči novému koronavírusu? Na parných čističoch je písané že su efektivne pri eliminácii až 99% baktérií ale o vírusoch to platí alebo nie?... Alebo sa radšej spoliehať na chémiu a dezinfekčné prostriedky? Ďakujem 😉

inol
18. mar 2020

ja sa pripnem...ak niekto vie 🙂

korunka1
18. mar 2020

Podľa mňa je. Ale je otázne, čo s tým budeš čistiť a ako sa zbaviť tej "mokroty" potom

ina009
18. mar 2020

aj podľa mňa je, nakoľko z neho ide veľmi horúca para a horúce ničí baktérie. Ja s ním čistím rúška, ktoré sa nedajú vyprať nakoľko iné s filtrom zohnať neviem.

korra
18. mar 2020

@sofiii123 podla mna je. Aj ked som citala clanok, ze para by mala posobit cca 2-3minuty (zdroj nebiem, netykalo sa korony). Ale zas odporucaju ruska prezehlit, tiez ho asi nikto tak dlho nezehli... Este pred vypuknutim karanteny sme zakupili a parim stym vsetko (okrem kluciek na brane, vypinacov), muz ked pride z rozvozu, tak aj veci mu stym prebehnem, topanky, kluce (nie od auta). Som milo prekvapena aj celkovo na dlazbe, parketach, nie su zbytocne mokre, rychlo to schne, wecko, obkladacky, vsetko. Som ako dymiaca bosorka 😉 savom prebehnem len to, na co parak nemozem pouzit

korunka1
18. mar 2020

@korra neostava to velmi mokre?. Mna to odradza. Bezne s tym cistim kupelnu a wc,ale tam to nevadi

korra
18. mar 2020

@korunka1 praveze nie, mam teda len taky asi jednoduchsi, da sa tam regulovat para na 2 sposoby a nezostava to mokre, praveze suchsie oproti klasickemu plochemu mopu. Len ten prvy "nastrel" tesne po zohriati robim na dlazbe, ale to fakt ze chvilka. Oparujem stym aj postelne pradlo, topanky, no skoro vsetko "neelektricke, nebaterkove"

molino
23. apr 2020

Silný parný čistič určite áno, záleží na tlaku a teplote pary. Já mám 8bar s teplotou 170°C, je malý, je i s vysávaním. Všetko dezinfikuje, i baktérie a vírusy a roztoče. Používa sa i na ploštice. Všetko hned vysaje, nehrozí žiadne mokro. Vrelo doporučujem. Dojdú vám ho ukázať zdarma domov. Já ho mám zo stránky imv.sk