Je postcovidový syndróm na PN?

leni1007
8. jan 2022

Ahojte, mam cca mesiac od covidu. Začala som sa pomaly vracať do normálneho režimu, síce ešte nie pracovného lebo po ukončení PN som mala dovolenku, no mala by som ísť cez týždne do práce. Ale vôbec sa na to ešte necítim, zaradila som do denného režimu prechádzky so psom ale to je tak všetko co zvladnem, potom padám do postele. Mam aj poruchy spánku, cez deň mam potrebu spať ale premaham sa ze ved musím začať normálne fungovať a večer nie a nie zaspať alebo aj keď zaspím tak sa budím stále. Je to taky spánok na nič, neviem ci to je spoločné s covidom. Je postcovidovy syndrom na PN? Alebo odporučí lekár vitamíny?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kofa77
8. jan 2022

ano, je. resp. vysvetli lekarovi, mal by ta nechat este doma. poznam dost ludi, ktori prisli na tyzden dva do prace po covide a sup, zas na PN koli tomu.

mogaa
8. jan 2022

@leni1007 pokiaľ si nebola v nemocnici a nemala napr.zápal plúc tak pravdepodobne ti postcovid neuznajú.....neviem či je potcovid uznaný ako oficiálna diagnoza....ono ak by každý po covide ostal ešte kvôli únave na PN tak nemá kto robiť....lekár musí zvážiť tvoj aktuálny stav a vplyv na to má aj aký covid si mala, teda ak si mala ľahší priebeh tak nejaký postcovid ti pravdepodobne neuzná...únava sa dokázať nedá, poškodené plúca, či stále pretrvávajúci kašel ano....

namornicka
8. jan 2022

Podla mna je jedno ci sa jedna o postcovid alebo nieco ine. Ak ti zdravotny stav nedovoli fungovat a pracovat, treba ist k lekarovi a na PN.

luccija
8. jan 2022

@leni1007 to je jedno akú dá diagnózu, ale toto ešte nie je na nástup do práce.Moja kolegyňa prišla na týždeň a potom zostala doma ďalší mesiac čo nevládala.Skor Ta pošle na nejaké vyšetrenia pľúcne, imunológia ....ja som bola mesiac po strašne slabá a to príbeh som mala len nádchu nič ine

panelacikova
8. jan 2022

@leni1007 áno, je to dôvod. poraď sa s lekárom. ak je normálny, nechá ťa ešte doma.... ja som bola tiež dosť dlho doma po covide... zadýchavala som sa ešte po 3 mesiacoch a to som zvládla stredne ťažký covid doma, síce len tak tak, ale doma. a maródovala som potom ešte dlho...

naloxon
8. jan 2022

@leni1007 Veď normálne povedz lekarovi že Ti nie je dobre. Moja obvodná mi hocikedy povie či si nepotrebujem oddýchnuť. Ale ta lekárka predtým ma po týždni poslala do roboty že taky je život...

dollyzv
8. jan 2022

@mogaa ja som nemala ani zápal pľúc,skôr taký mierny priebeh oproti ostatným,napriek tomu som cca mesiac od covidu bola na pohotovosti a dg mi dali post covid..ale PN som neriešila,bola som na rodicaku ale nemyslím si že by w tým bol nejaký problém na pn

hivanik
8. jan 2022

Dnes na ploche sa riešilo nespavosť po covide ....vyhľadaj....baba co robí na covidovom písala, že pacientom dávali malatonin na nespavosť.....