Je to alergia na slnko?

25. jún 2023

Ahojte, dievcata moze byt toto alergia na slnko/ pripadne opalovaci krem? 🤨 (mam pocit, ze sa mu to vyhodilo ked som ho natrela)
Ma to iba takto na bruchu a pri uchu. Povedal, ze ho to nesvrbi…fenistil kvapky som nasadila… chory nebol vobec…
Dakujem

patka06
25. jún 2023

áno, môže to byť alergia na opaľovací krém aj na slnko.
Dcéru som dlho vôbec nemohla natierať /vyskúšali sme viac prípravkov/ vždy sa na slnku vysypala, Bez opaľováku bola v pohode.
Prešlo to ju to až cca v 10tich rokoch

autor
25. jún 2023

@patka06 dakujem…. Tak uvidime, ci fenistil zaberie.. len ideme k moru, tak neviem ci ho tam nenatierat 🙄 ma 3 roky

patka06
25. jún 2023

Pri mori by bolo fajn, natrieť ochranným faktorom - teraz už sú rôzne prírodné opaľovacie prípravky, možno na ne alergický nebude - skús popozerať a vyskúšať

autor
25. jún 2023

@patka06 dakujem. Popozeram sa po niecom. So starsim problem nikdy nebol 😆

bela30
25. jún 2023

Skus tento krem, maju ho v DM je proti slnecnej alergii tzv.Malorca acne. Konkretne tento druh na to pomaha, lebo z tej znacky ich je viac.

autor
25. jún 2023

@bela30 no len po sunday kids sa vyhadzal 🫣 nie sice proti slnecnej alergii, ale neviem ci by som to riskla 😀

dadis
25. jún 2023

U mna takto vyzera alergia na slnko. Kup mu v decathlone v surferskej sekcii dlhe tricko do vo s uv fltrom. Lebo mne na tu alergiu ziaden opalovaci krem nezabera. Ja to mavam len pri mori, a to sa natieram 50tkou a nikdy sa neopalujem, mimo kupania som v tieni

bela30
25. jún 2023

No to bude asi tym,ze ten krem ktory mas nema UVB ochranu ale len UV, ci sa mylim? Ja som to teraz postrehla na dcere, akonahle ma krem bez UVB tak sa takto vyhadzala prvykrat v zivote. Tzm. ze jej nestaci mat len krem s UV ale potrebuje UV+UVB. Treba si to vsimat na kremoch, ktory ma oboje a ktory nie.

autor
25. jún 2023

@bela30 praveze ma 🤷‍♀️ mozno mu nesadol. Ja si ani za svet neviem spomenut co som mu kupovala minuly a predminuly rok 🤦‍♀️

autor
25. jún 2023
jeanne14
25. jún 2023

Ja som sa tiež takto po sundance vyhadzala. Niekoľkokrát.

autor
25. jún 2023

@jeanne14 ach no pekne. Dobre vediet teda do buducnosti 👍
@dadis dakujem pozriem

No kupim zajtra v lekarni daylong. Viem, ze mamina ho na alergiu na slnko pouzivala a nevyhadzala sa… snad mu to pomoze

enoula
25. jún 2023

Vyzerá to na alergiu.. skuste od boiodermy
https://www.drmax.sk/bioderma-photoderm-pediatr...

A k vode tie uv tricka, netreba natierat pod neho

domiklik
25. jún 2023

Úprimne, nečudujem sa, že sa vychádzal, krém z dm a ešte k tomu 30tka. Pre deti kupujem len krém z lekárne, minimálne 50tku (existuje aj 100vka eucerin proti slnečnej alergii), pripadne Evy penu, krém musí mať minerálne filtre. Dobre skúsenosti mám s biodermu, po tej sa nikdy nevyhadzal.

autor
26. jún 2023

@domiklik skusila som 🤷‍♀️ uz viem ze to bola chyba. A biodermu nie. Aj ked teda ju ako kozmetiku pouzivame (telove mlieko a “sprchac”). Jedine po tomto opalovaku sa mi starsi vyhadzal… ja kazdy rok kupujem v lekarni. Tento rok som kupila v dmke. Tento sensitiv a nivea kids… po tej nivea vyzeral ok, s tymto som ho natrela poobede u nasich na zahrade, kde je poobede vacsinou tien 🤷‍♀️Starsi je s tym ok… pojdeme dnes do lekarne a vezmem bud eucerin, daylong alebo avene…
@enoula bioderma nie 🙂