Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Je to psoriáza?

karina79
11. máj 2016

Ahojte baby.Viete mi poradit coto môže byť? Brat to ma je v zahraničí objednal sa k lekarovy no ten mu dal termín len o mesiac..Poslala som mu bactroban mast a kamilku aby si vtom namacal nohy ale nepomaha nic,Ďakujem

mummy01
11. máj 2016

Miesto kamiliek nech si to kupe v odvare z dubovej kory. Nevyzera to na psoriazu ale mozem sa mylit,kazdopadne mesiac by som necakala. Neviem kde v zahranici je,nemoze si zaplatit sukromne konzultaciu? Lebo nevyzera to vobec pekne.

karina79
autor
11. máj 2016

@mummy01 v Liverpoole je.bol aj na pohotovosti a nedali mu nic.Ze si ma pockat na to vysetrenie o mesiac,Skusim poslat tu dubovu kvoru

matazirafa
11. máj 2016

@karina79 kazda psoriaza vyzera inak, v pripade tazkeho stavu je aj tento vzhlad dost mozny hlavme ak si to skriabal a ma to extremne vysusene.. sama som videla aj u seba aj u spolupacientov podobne stavy... a svrbi ho to? Alebo boli a ma to horuce na dotyk? A ma to aj inde alebo len na tomto mieste? Z tej fotky neviem presne kde to ma, psoriaza zacina najcastejsie na predlaktiach a vo vlasoch

mirka17
11. máj 2016

to má ako na chodidle dole? lebo vyzerá to ako psoriáza, ale o psoriáze na chodidle som skutočne ešte nepočula. a tie biele šupinky vie si ich v pohode zlúpnuť? alebo je to hrubšia koža, ktorá sa ťažko dáva dole?

matazirafa
11. máj 2016

@mirka17 je to mozne aj na chodidlach, to je uz na hospitalizaciu.. psoriaza moze sa vyhodit uplne vsade ale toto nevyzera ze by sa mu to spravilo zo dna na den..

karina79
autor
11. máj 2016

Ma to na chodidle inde to nema.vravel ze sa mu lupa velmi koza z dlani a ma ich suche..este sa ho popytam ci jo svrbi alebo bolí

matazirafa
11. máj 2016

@karina79 urcite nech to zatial premastuje aby to nemal take suche, posli mu minimalne Indulonu modru pripadne Excipial, a ked mh stanovia diagnozu uz mu na to hadam liecbu nasadia..

mirka17
11. máj 2016

@matazirafa ja len že viem, že je niekoľko typov psoriázy, najčastejšie sa vyhadzuje na laktoch a kolenách, tzv. lokálna, potom je napr. taká že výsevy sú po celom tele od hlavy až po päty, videla som veľa psoriatikov, ale na chodidlách som ešte nevidela. a skutočne ak je to psoriáza, tak je ložisko celkom slušne zapálené. na psoriázu je veľmi dobré slnko, a hlavne nech si to nešúpe, hoci viem že je to lákavé.

matazirafa
11. máj 2016

@mirka17i je viac typov ale mozes ich mat kludne skombinovane.. mozem povedat z vlastnej skusenosti.. mala som najprv zopar flakov, zacalo to vo vlasoch, potom na rukach par malych fliacikov, potom lokalne ze prekolenia a predlaktia, trochu na trupe.. a do roka som bola v stave od hlavy po paty.. az ma museli hospitalizovat a cele oddelenie sa na mna chodilo pozerat lebo som bola extra pripad (to som mala 19)... pocas tych 8 rokov odkedy som ju dostala, som presla roznymi fazami vysevu, ci niekolko velkych ploch, alebo po celkom tele malicke fliacky takze toto cele je velmi indvidualne. Mala som aj formu vysevu na ramenach ktora bola vyslovene horuca na dotyk a ked som napr. dvihla ruky tak to praskalo.. tu bolest neprajem nikomu. Takze aj tie flaky sa mozu menit casom (zavisi hlavne od typu liecby). Na chodidlach psoriazu som videla naposledy tento rok jednu pani na koznom odd kde som lezala a ktora tiez mala dost problemy s chodzou. Ja som to na chodidlach nastastie nemala, a bodaj by to tento predpokladam mlady muz na fotke nemal tiez.

mirka17
12. máj 2016

@matazirafa ono sa to začína vždy malými fliačikmi na nejakom mieste a než povieš švec tak si bodkovaná ako lienka, najhoršie ked sa to začne zlievať, ja som bola nie len od hlavy po päty ale ešte aj na "ksichte". (to som mala 15). akútny stav, každý den pendepon do zadku a B12. nevedela som sa toho zbaviť, katastrofa, na chvílu zmizlo a potom sa to znovu objavilo, maste prestanú účinkovať, psychika ide dole, a vieš čo mi pomohlo? nič! jednoducho som sa prestala mastiť, pri každej príležitosti som sa vytasila na slnko a zmierila som sa s tou chorobou, psychika sa dostala do normálu a psoriaza zmizla, mam 3 stabilné "malé škvrny" už asi 15 rokov a to je všetko. je to začarovaný kruh, lebo zhoršenie stavu vyvoláva aj stres, a stres vzniká aj z toho že sa ti znova a znova ta psoriaza objavuje. takže ja ju vlastne ignorujem a ona ignoruje mna.

lion13
12. máj 2016

@mirka17 presne s tebou súhlasím mám podobnú skusenosť, čím viac som chodila po lekaroch, mastila tým horise to byvalo, hlavu som mala plnú...momentalne mám trocha na ušiach občas sa mi objaví na kolene.

matazirafa
12. máj 2016

@lion13
@mirka17 suhlasim, len som sa chcela vykecat 🙂 ja som vysadila kvoli tehotenstvu momentalne vsetko aj biologicku liecbu aj maste a vyhodila som sa kompletne vsade, mam terax formu s velkymi flakmi po celom tele nie tisic malych, cakam ze s porodom dostane telo taky sok ze to zacne miznut.. ale co je super tak ist na slnko, k moru ale kedze to teraz nie je velmi realne tak sa mi osvedcilo bahno z Mrtveho mora, tym sa cela napatlem raz do tyzdna a velmi dobre to zabera.. lepsie ako tie chemikalie od lekarov

mirka17
12. máj 2016

@matazirafa zaujímavé je že mne lekári hovorili že s tehotenstvom psoriáza mizne, stalo sa to aj u mna, moje tri fliačiky zmizli, a po pôrode sú holá znova tu. ale iba tri naštastie.

matazirafa
12. máj 2016

@mirka17 tak mne sa zasa rozhadzal cely system s tehotenstvom, predtym nic a teraz to tu mam aj za tie dva roky co bol klud aby mi nebolo luto 🙂 a k tomu som koncom roka dostala aj erythema nodosum (zapalene hrce po nohach) a to som plakala pri chodzi.. to uz ale nastastie preslo

bianca1212
27. nov 2016

Tie čo máte psoriázy, prosím o radu. Prišli mi výsledky z krvi a mám potvrdenú psoriázu. Mám to aj v hlave. Kožná mi povedala že najlepšie sa mi to bude v hlave premasťovať a liečiť ak sa ostrihám na krátko. Myslíte že je to nutné? Celý život nosím dlhé vlasy. Som z toho zúfalá.

matazirafa
27. nov 2016

@bianca1212 ja som sa nestrihala a to som mala v hlave ozaj toho veľmi veľa, teraz menej.. pokožka sa ti premasťuje aj tak a ak si neumývaš každý deň vlasy nebude sa ti vysušovať, ja som si hlavu naučila na umytie 2x do týždňa a nemám vôbec mastné ale ani suché vlasy ani pokožku.. čo je dôležitejšie tak nefarbiť a nedávať gely a tužidlá

bianca1212
29. nov 2016

@matazirafa ďakujem za radu

lilka5566
21. dec 2016

Ahojte chcem sa vás spýtať či sa vám psoriáza zhorsila pri kojeni.mne sa po pôrode katastrofálne zhorsila,dr mi nič moc nedala,ked kojim nemôžem,nastastie mám svoje maste tie ma zachránili.len má zaujíma či to súvisí s kojenim či to už bude stale také zlé .dakujem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli