Je to rosacea?

edith267
29. máj 2021

Zdravím, chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému s pleťou ak by niekto pomohol nejakou radou alebo postrehom tak by som bola veľmi vďačná. 🙂 Mám už nejakú dobu problém s červenými vyrážkami v okolí líc a brady ( začalo to bradou). Zvyknú aj svrbieť aj štípať/páliť tak to podľa všetkého je rosacea ale môýe to byť aj niečo iné? Ďakujem

pribinak
29. máj 2021

Na koznom si bola?

edith267
autor
29. máj 2021

@pribinak zatiaľ nie v pondelok chcem ísť , ale čo som čítala tak ľudia nemajú dobré skúsenosti s kožnými ale ja skúsim ísť určite. Len že či niekto nemá náhodou podobný problém. Ďakujem

simsalabim
29. máj 2021

@edith267 ja mam rosaceu a nevyzera tak. Aspon u mna nie - ked to mam zle, moja pokozka vyzera ako po spaleni slnieckom. Nue su to vyrazky, ani to neboli.

jaruska6
29. máj 2021

@edith267 Ja mám niečo podobné na líci a kožná povedala že rosacea,mlieko a masť ktoré mi predpísala nezaberá, takže sa tam chystám opäť😕

edith267
autor
29. máj 2021

@simsalabim Jaj tak ja to mám sem-tam červené ale záleží od svetla v dennom to až také červené nie je ale svrbí to a páli tak možno aj alergia na niečo neviem pôjdem na kožné a uvidím ďakujem 🙂

edith267
autor
29. máj 2021

@jaruska6 no šak toto, že mnohý píšu že to tažko sa toho zbaviť ak vôbec. Mne to prišlo z ničoho nič najprv brada začala hlavne vyražky také ani nie akné ale také krvavé no teraz nedávno to prišlo už na líca tak neviem :( furt dajaká pliaga

simsalabim
29. máj 2021

@edith267 teraz som googlila a zistila som, ze ono je ich viac druhov tej rosacey. Moja vyzera takto nejak, bez vyrazok. Ale ze je aj vyrazkovy aj cievny druh.

edith267
autor
29. máj 2021

@simsalabim no hej môže byť ... a ty si bola u kožnej asi s tým či? 🙂

simsalabim
29. máj 2021

@edith267 ano, u kozneho. Ja som to len spomenula, bola som tam s inym problemom. Ja mam rosaceu hlavne v dekolte, od krku k prsiam (ta foto vyssie je z pinterestu).

kubkovamama
29. máj 2021

@edith267 to nie je rosacea ani kuperoza-ja tym trpim uz roky.Toto su vyrazky.Skus biokozmetiku,cim menej na seba napatleš, tym lepšie.Top levandulova voda.Inak skoro rovnaké ma moja mama a dr.jej povedala,ze zapal z respirátora

edith267
autor
29. máj 2021

@simsalabim jasné a pomohlo niečo ?

syslik81
29. máj 2021

ja mam rosaceu ale nie vyrazky len cerven ... pomaha mi krm skinoren -je na predpis a lieci i akne .. daj si ho preedpisat ked budes u dr len s nim musis mat aj hydratacny krem a uv faktor nezabudni

edith267
autor
29. máj 2021

@kubkovamama jaj ďakujem no ja používam tú ziaja tak skusím zmeniť, ten respirátor to tiež môže byť lebo predtým ako sa začali tie rúška a respirátory tak som to tuším nemala už neviem ale určite to tomu nepomáha ďakujem

simsalabim
29. máj 2021

@edith267 no takto... predpisal mi masticku... hned prisla korona a ostala som doma na home office a nejaka rosacea ma teda netrapi 😅Ak zacnem zas chodit do prace, tak ju otvorim, aby mi nesvietil cerveny vystrih. Zatial stale robim z domu 🤷‍♀️ A pravdupovediac, asi mi prospelo byt doma, lebo je to omnoho bledsie.

edith267
autor
29. máj 2021

@syslik81 dobre ďakujem, uvidím čo mi povie kožná 🙂

lubmar
29. máj 2021

Len ma tak napada, vyzera to dost podrazdena koza, nenosis dlho respirator alebo umele rusko?

edith267
autor
29. máj 2021

@simsalabim jaj :D tak aspoň že tak, že sa to nezhoršilo

edith267
autor
29. máj 2021

@lubmar ani nie iba ak idem do obchodu predtým v práci som mala 8 hodín vkuse ale to bolo už pred pól rokom a respirátor nosím ten klasický čo všade predávajú a ten je dosť umelý na dotyk tak neviem možno všetko dokopy. ďakujem

lubmar
29. máj 2021

A mas to aj hore na čele take? Kamaratka presne taketo podobne mala, ale len od nosa dole, mala to alergiu na nieco, co je v tych respiratoroch, ale trvalo teda cele mesiace, kym sa jej to stratilo. Skus zatial kym nemas nic lepsie oplachovat v odvare z repika, ten by mal stiahnut to najhorsie zacervenanie a podrazdenie😕

edith267
autor
29. máj 2021

na čele nie iba líca a brada skúsim, zatiaľ som skúšala len pravidelne umývať tvár s takým jemným pilingom a hydratovať ale to veľmi nepomáha skôr to vyzerá rovnako a svrbí sem tam páli možno tam je aj alergia na viacero vecí asi skúsim aj alergologičku keď nič nepomôže ďakujem

okbukaj
15. sep 2021

@simsalabim ahoj prosim ta ako sa Ti to prejavuje na krku a v dekolte? svrbi to? dakujem Ti

simsalabim
15. sep 2021

@okbukaj Nesvrbi. Iba to je cervene, akoby som zabehla maraton.