Jemné pukanie v uchu

leea111
29. aug 2020

Ahojte , áno pojdem k lekárovi len je vikend a som trosku nervózna z toho že mi sem tam tak jemne puká v uchu neviem k comu to prirovnať mozno že keď si dáte sumienku do úst a tak puká . Neviete čím to môže byt ? Neboli ani nie je take hlučne ale som z toho dosť nervózna ...

andrea_prestastna
29. aug 2020

@leea111 ja to mam casto z prievanu a ked si umyvam vlasy a ostane mi tam voda niekedy to puka aj 3t

leea111
autor
29. aug 2020

@andrea_prestastna zeby to bolo len preto lebo dosť som z toho nervózna 😞 a ešte sa mi take nestalo . Ucho má neboli ale akoby mi tam pukli bublinky alebo neviem ani ako to opísať

ichi224
30. aug 2020

Moze to byt aj zapal stredneho ucha, pokial by sa k tomu pridali napr. problem s rovnovahou alebo tekutina. Lieci sa antibiotikami.

sisa106
21. feb 2021

@leea111 Dobrý deň, môžem sa opýtať, či Vám to pukanie prešlo? Zažívam teraz niečo podobné, akurát že ja by som ten zvuk prirovnala k stlačeniu prázdnej plastovej fľaše...

lupika
22. júl 2021

Pripajam sa k diskusii po case, @sisa106 , @leea111 ako ste sa toho zbavili? Navstivila som ORL, neurologa a pozeraju na mna ako sibnutu.. vydupala som si CT hlavy, RTG a na chvilku zabrala milgamma N, zial sa nesmie dlhodobo, tak ako som znizila davky, je to tu zas..😢

sisa106
2. aug 2021

@lupika Mne to, bohužiaľ, neprešlo, už to mám vyše roka. Taktiež som bola asi na milión vyšetreniach, týždeň som si poležala v nemocnici na infúziach, nepomohlo nič... 🙄

lupika
5. aug 2021

@sisa106 fuuu, to neznie dobre.. u mna to vzdy uzavru, ze je to asi psychika.. ze to mam ako tik v oku.. len v uchu.. ☹ tak asi zacnem psychiatra navstevovat..

sisa106
7. aug 2021

@lupika Ja som s tým bola u 4 ORL lekárov, z toho 3 sa nevyjadrili vôbec a jeden mi povedal, že to mám niečo ako svalové kontrakcie, ktoré sú neškodné...

lupika
8. aug 2021

@sisa106 ano, toto mi bolo povedane rovnako, ze mapodozrenie na myoklonus mikro svalu stredneho ucha..(neovplyvnitelne kontrakcie ako tiky v oku a pod.) A ze tiky sa riesia horcikom a Beckami, pripadne psychiatrom.. ale to len triafal.. neskodne, ako neskodne..je to na nervy ☹