Jemné pulzovanie po výplni zubných kanálikov

sabka148
16. nov 2022

Ahojte, mala som odumierajuci zub, zubár mi vybral nervy a na týždeň dočasne uzavrel liečivou vložkou. Všetko bolo poriadku tak po týždni dnes koreňové kanáliky zaplnil, teraz citim bolesť na záhryz a mierne pulzovanie myslíte si že takáto bolesť je bežná alebo sú kanáliky zle vyplnené?

panelacikova
16. nov 2022

každé pulzovanie predpovedá zápal :( čím skôr zavolaj, čo je vo veci, možno ti dajú ATB a prejde to....

zuzka102
16. nov 2022

Je to normálne, nejaký čas (par dni, i keď u mňa to boli hádam aj 2 týždne) po takomto zákroku. Nič sa neboj. Ja som prvé dni to cítila aj keď som do mäkkého chleba zahryzla. Časom sa to dalo do normálu.
Predpokladám, že zubár ta na jemné, dočasné nepohodlie upozornil.

fairyprincess
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domiklik
16. nov 2022

@sabka148 zápal

luxus10
16. nov 2022

jasne ze zle vycistene, bolest sa bude stupnovat...ak pri cisteni nepouzije na kontrolu specialny pristroj na to urceny nikdy nebudes mat istotu, ze to vycistil dobre..

marca12
16. nov 2022

@sabka148 tazko povedat,co to znamena. Pulzovanim zacina aj zapal,ale aj ked sa hoji,ale to je take ine pulzovanie. Urcite ale chod naspat k zubarovi,nech skontroluje. Ak tam budes mat zapal,ten sa bude stupnovat a to je sialena bolest,na ktoru dostupne lieky nezaberaju.

gemerka17
16. nov 2022

Mne vždy zubár hovoril po endodoncii, že môže byť zub citlivý 3-4 dní po zákroku (nie bolestivý) a bude sa zlepšovať. V tvojom prípade by som tipla, že to nemusí byť urobené dobre, najmä ak nepouzil mikroskop tak veľké riziko, že je to urobené na prd. Môžeš ešte víkend počkať a uvidíš. Ak sa nezlepší tak volaj zubárovi.

petralor
21. jan 2023

@sabka148 ahoj tak ako si nakoniec dopadla? Ja mám to isté. Pulzovanie v zube, tlak a neskutočná bolesť na dotyk.:(

sabka148
autor
22. jan 2023

@petralor take podobne som to mala aj ja hlavne rano po zobudeni tie prvé dni a pulzovanie som mala take jemné ešte asi 2 týždne sem tam ale časom to prešlo uplne

mikadooo
22. jan 2023

@sabka148 ja som to tak mala a zubárka ma dokonca na to upozornila, že to môžem pár dní cítiť. Ak si si nie istá, zavolaj tam zajtra a opýtaj sa.

eliska623
8. nov 2023

Ahojte, mne začalo pulzovnie až po 5 dňoch po endodoncii. Zub je citlivý dokonca aj zuby okolo neho su také citlivejšie. Dovtedy bolo všetko v poriadku. Veľmi sa bojím že ma ten zub začne znovu bolieť.

juliankaaa
3. dec 2023

@eliska623 ahoj, prosim ako si dopadla? Pretoze v utorok mi zub uzavrela a vcera ma zacalo bolet dasnoa zub je citlivý pri zahryznuti 🙁

eliska623
4. dec 2023

@juliankaaa ahoj, zub mi vytrhli. Mala som neznesiteľné bolesti. Robila ti to pod mikroskopom?

juliankaaa
4. dec 2023

@eliska623 nie, dnes som volala a vraj mam skusit vydrzat, ze mozno sa mi tam urobil aft-no ja ho tam nevidim......zajtra pojdem ako bolestiva, nech ho vytrhnu, dala som zan 260€ x-krat som tam s nim bola a uz v tom odmietam pokracovat

eliska623
4. dec 2023

@juliankaaa ja som dala za tú endodonciu 50 eur plus som bola predtým na pohotovosť a tam som platila 60 eur. Potom mi to otvoril ale bolesti neprestávali. Aj som sa objednala inému zubárovi že nech mi to pozrie pod mikroskopom. Ale ten mi dal termín až za vyše týždeň. U mňa je to predný zub preto som chcela urobiť všetko preto aby som ho zachránila. Ale žiaľ mala som neznesiteľné bolesti.

gemerka17
4. dec 2023

@juliankaaa namiesto teba by som okamžite menila zubára za kvalitného s vybavením. Tento ťa len okráda, klame ti a ty prichádzas o zuby.