Kalprotektin a tráviace problémy

tret
14. mar 2024

Ahojte, je podla vas dovod obavat sa, ak mi zistili mierne zvyseny zapalovy marker kalprotektin v stolici? Vraj norma je priblizne 50 a ja som mala 79. Mavam traviace problemy uz dlhsiu dobu, konkretne ma casto bolieva brucho, nie krcovita ale skor tupa bolest a stolicu mam celkovo divnu. Nemavam casto hnacky, to skoro vobec, skor to sfarbenie stolice je vzdy zvlastne, akoby bola nerovnomerna zafarbena a najcastejsie v nej vidim zltu farbu. Na gastro som uz objednana, tak uvidime co mi zistia, ale obraciam sa na vas, ci sa mam obavat aj Crohnovej choroby alebo ulceroznej alebo co ine by to mohlo byt, ked je to iba mierne zvysene. Dakujem.

ivik4
14. mar 2024

Moze to byt len cisto zapal alebo ako pises jedna z chorob . Ja som mala kalprotektin az cez 800 a masivne som krvacala , tahalo sa to pol roka. Vtedy mi z kolono nezistili nic co bol aj sam doktor v šoku a teraz po 3rokoch mi minuly rok potvrdil ul.kolitidu

tret
autor
14. mar 2024

@ivik4 no ono je zvlastne, ze nemam az tak zavazne priznaky, dokonca z vysledkov stolice bolo krvacanie negativne a vraj 79 je iba mierne zvysena hodnota podla obvodneho lekara, ale aj tak mam strach, ze to moze byt nejaky chronicky zapal

ivik4
14. mar 2024

Uvidis
Hej je to len mierne

76california
14. mar 2024

@ivik4
votriem sa tu, ospravedlňte ma, prosím, len či náhodou nemáte na predaj knihu:
Crohnova choroba a ulcerózna kolitída u detí a adolescentov
od MUDr. Iveta Čierna