Kanálové čistenie zuba v UK

tinka1234567
29. máj 2019

Žijem momentálne v UK. Už 2 týždne mam bolesti zuba a trocha opuchnuté a boľavé dasno. Musela som čakať 2 týždne na appointment keďže moja zubárka nemala nič iné volne. Dnes mi povedala ze je potrebne kanálové čistenie ale na to sa musím objednať a najbližší termín je o mesiac takže neviem ako to vydržím. Mate prehľad koľko stojí kanálové čistenie a biela výplň na Slovensku? Tu na to bude stáť okolo 190 eur tak zvažujem ci si to nedať urobiť na SK. Mam ešte jeden zub ktorý bol cisteny kanálovo pred par rokmi, momentálne má neboli ale odlomilo sa mi z neho a zubárka mi tvrdí že sa neoplatí ho opravovať ale radšej vytiahnuť keďže je mŕtvy a môže byť zdrojom infekcie. Mate niektorá podobnú skúsenosť?

rainbow82
29. máj 2019

Juj u nás 250€ u súkromníka...aj s liečením.Radsej choďte do UK na zubnú pohotovosť nech ho vytrhnu ak je to zadný zub.Infekcia z mŕtveho zuba?Ja mám mŕtvy zub už asi 18 rokov ale nikdy som s ním problémy nemala. V Uk sa na všetko čaká dlhoooo,nikdy som to nemala rada..

tinka1234567
autor
29. máj 2019

@rainbow82 takze cenovo je to to iste potom.. No neviem ci tu vôbec nejaká pohotovosť je.. Našťastie momentálne ma to nejak neboli tak uvidím..

rainbow82
29. máj 2019

@tinka1234567 áno sú tam pohotovosti určite.Zila som tam 16 rokov 😂

tinka1234567
autor
29. máj 2019

@rainbow82 a ako ste to tu prežila co sa týka lekárov a zubárov? 😁

rainbow82
30. máj 2019

@tinka1234567 lekári hrôza..absolútna.mala som problemy so žlčníkom a povedali mi že mám rakovinu konečníka.Tak som išla na SVK k doktorovi po papiere dala preložiť aby videli aký mám problém.Aj to som čakala na operáciu 4 mesiace s bolesťami nič som nemohla jesť.Celkovo doktori na bode mrazu!!!!!Zubári tiež nič moc!Všetky zuby čo mi robili blomby povypadali a zuby sa polamali.Zubata by som riešila na SVK rozhodne uz.Od nich mám blomby uz 18 rokov a žiadny problém!Ale tiež záleží od zubára.Kedze chcú zarobiť budete sa tam vraciat ako domov 😡

rainbow82
30. máj 2019

Aj pôrod aj všetko čo som tu prežila s doktormi sa nedá opísať.Ale dráma kniha by bola určite perfektná 😂

evabb35
30. máj 2019

@tinka1234567 zubári rušia zmluvy so zdravotnými poisťovňami, lebo tie nechcú preplácať moderné materiály, takže už si pacienti musia hradiť buď všetko-celý výkon /ak zubár zrušil zmluvy so zdravotnými poisťovňami alebo pacient hradí to, čo poisťovňa nechce preplatiť. Všetko už poisťovne hradiť nechcú. Už to nie je ako kedysi.

evabb35
30. máj 2019

@tinka1234567 a zubárov je málo, takže sú aj dlhé čakacie lehoty. Dva týždne až pol roka.

tinka1234567
autor
30. máj 2019

@evabb35 myslíte v UK ci na Slovensku? Podľa mňa nie je normálne čakať s opuchnutym zubom mesiac na kanálové čistenie 😞

evabb35
31. máj 2019

@tinka1234567 Píšem o Slovensku. Samozrejme, že keď už sa vytvorí opuch, tak to liečia urgentne: dajú tam nejakú vložku, ktorá tam je, kým sa pacient nedostane na kanálové čistenie. A keďže kanálové čistenie je komplikovanejšie a zubár potrebuje na pacienta viac času, tak aj čakacia doba na kanálové čistenie je dlhšia. U niekoho pol roka, u niekoho aj rok. S tou vložkou, za ktorú si pacient tiež zaplatí, samozrejme. Lebo zdravotná poisťovňa ju nepreplatí.

evabb35
31. máj 2019

@tinka1234567 Žijem na Slovensku a platím za zubára možno aj viac ako v UK.

evabb35
31. máj 2019

@tinka1234567 A či je to normálne? No nie je. Platíš vysoké odvody do zdravotnej poisťovne, ktorá nakoniec nechce zubárovi uhradiť alebo zubár nemá vôbec uzatvorenú zmluvu so zdravotnou poisťovňou a vtedy si platíš všetko, aj preventívnu prehliadku.

galioska
31. máj 2019

@tinka1234567 ja som si takýto zub dala von, stolička to bola, keby v predu zainvestujem do čistenia, tiež som v UK a pohotovosť je, len neviem či tá nepošlú k tvojej zubarke, jedine žeby si preháňal že ťa to boli na zomretie až v tedy niečo urobia🙈😂

evabb35
31. máj 2019

@tinka1234567 mne napríklad dali takúto vložku dvakrát kým som sa dostala na kanálové čistenie. Za obe vložky som samozrejme zaplatila. Na kanálové čistenie som čakala vyše roka, čo bol zubár tak vyťažený.

rainbow82
31. máj 2019

Mne moja zubárka po vytiahnutí nervu zub vyčistila zablombovala a žiadne čistenie nerobila milión krát a zub mi drží u 16 rokov! Zubári len peniaze vycecavaju.Cistenie za čistením!Ty čo majú peniaze si to môžu dovoliť ale ty sociálne slabší nie. A keď to je stolička vzadu tak ju dať von 😀

evabb35
31. máj 2019

@rainbow82 ale však to čistenie sa robí automaticky pri vytiahnutí nervu. Keby to zubárka neurobila, dostala by sa tam infekcia a to sa už rieši tuším chirurgicky.

tinka1234567
autor
31. máj 2019

no je to 4ka dole vlavo a uz mam aj tak dost zubov potahanych takze ju chcem zachranit..keby to bolo uplne vzadu tak radsej to necham vytiahnut....mne zubnarka tu v UK ani nenavrhla vyvrtanie ani ziadnu vlozku pritom videla ze dasno mam opuchnute...jedine ze musim sa objednat na kanalove a cakat....dnes uz mi zacalo puchnut aj lice tak neviem co s tym, budem musiet tu v okoli pohladat ineho zubara ktory mi to urobi skor alebo letiet na slovensko...

tinka1234567
autor
31. máj 2019

@galioska ved to ze je to 4ka dole vlavo a to by bolo vidiet dieru a mam uz par zubov von tak nechcem dalsi...a tahali ti ho tu v UK? na pohotovosti ci u tvojho zubara?

galioska
31. máj 2019

@tinka1234567 v UK ťahali zhodou okolností moja zubárka bola na materskej a jedna polka ju zastupovala, tá že von alebo ešte skúsiť liečiť ale kýval sa to pôjde aj tak von a strašné citlivý bol dlhooo nervy som mala, síce žijem prednými zubami lebo po deťoch odišli ešte 2 stoličky ale dá sa, vytiahla sikovno a mám klud

rainbow82
31. máj 2019

@evabb35 áno robí hneď potom.Lenze oni vedia povedať že na čistenie treba viac krát a potom to zablombuje.Na čo chodiť viac krát na mŕtvi zub.Raz a stačí.No nie?