Kedy mi končí karanténa?

5. mar 2022

Ahojte, mám teraz v tomto zmätok. Moja teta, s ktorou žijem je 3x očkovana, od stredy ma horúčky, kašle, ma sople, a včera jej vyšli 2domace testy pozitívne, tak som ju objednala ja pcr.
Dneska ide.
No a som není očkovana, príznaky nemám žiadne a domáci test vyšiel negatívny.
Ak by teta vyšla pozitivna, idem na pcr a ak mi vyjde negatívny výsledok,končí mi aj karanténa?
Vďaka za odpovede

xiaomi_
5. mar 2022

od pozitivneho pcr 5 dni

xiaomi_
5. mar 2022

ak budu priznaky tak dlhsie

lilly2303
5. mar 2022

Ahoj neviem ako to teraz presne funguje ale my sme už covid prekonali druhý krát ( prvý krát minulý rok) A teraz znovu, najprv mal manžel pred mesiacom pozitívny PCR a ja a dcéra sme mali AG negatívny, tak sme sa objednali na PCR a ako dôvod sme uvideli že žijeme v kontakte s pozitívnou osobou ale nemáme príznaky a nám na základe toho PCR zamietli s tým že ak máme záujem o PCR tak máme kontaktovať súkromnú kliniku. Dva týždne dozadu mala dcéra pozitívny PCR no mne ako bez príznakovej znovu PCR zamietli.

autor
5. mar 2022

@xiaomi_ od jej pozitívneho?

autor
5. mar 2022

@xiaomi_ všetko sa to viaže na ňu, a jej príznaky?

autor
5. mar 2022

@lilly2303 ja som není ani prekonaná, takto som tento rok išla s tým,že som bola v kontakte s pozitívnou osobou, normálne mi došiel termín, ja som bola negatívna

xiaomi_
5. mar 2022

@lilly2303 ja som bezpriznakova, ale tie priznaky som tam pociarkala

lilly2303
5. mar 2022

@xiaomi_ no veď potom mi došlo že som ich mohla aj ja odškrtnúť🙂

slavomira236
5. mar 2022

Ak mala domáci test pozitívny už máš byť v karanténe minimálne 5 dní

autor
5. mar 2022

@slavomira236 čiže piatok-sobota-nedela-pondelok-utorok a tým pádom ak sa nevyskytnú príznaky, karanténa u mňa končí? Nemusím ísť ani na pcr teda?

vlada2401
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slavomira236
5. mar 2022

@vlada2401 to je blbosť to platí len v škole ak je kontakt pozitívneho spolužiaka..nie ak je pozitívny v rodine vtedy je stále karantena

vlada2401
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vlada2401
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slavomira236
5. mar 2022

Áno ak nebudeš mať posledných 24 hodín príznaky konci

luliu
5. mar 2022

Si v karanténe tak dlho ako teta, záleží od jej stavu, od jej priznakov

dominika_sk
5. mar 2022

Minule som to tu pisala. Ona ma svoju karantenu ako pozitivna, čiže najmenej 5 dni od odberu pcr a ty maš karantenu jej 5 plus ďalšich 5 svojich. Lebo ! Ona je na piaty deň brana ako pozitivna a ty maš predsa karantenu 5dni od kontaktu s pozitivnym. Ano, takto to je, pretože ťa može nakaziť aj ten piaty deň tak nemožeš končiť spolu s ňou.