Kmeňové bunky - kĺby, chrupavky, koleno

ala76
8. apr 2024

Ahojte mamičky.
Keďže mame dobu akú mame a už veľa aj mladší ludia majú problémy pohybového aparátu.u mňa je to konkrétne kolena.
Som už po 3operacii kolena stupeň závažnosti je od 2-3 až nič miestami.a pravé koleno už tiež smeruje pod nôž.
A tak sa pýtam .Počuli alebo boli ste niektorá (alebo znami-rodina,)na KMENOVYCH BUNKACH?
Aké máte výsledky....skúsenosť.Ja viem len čo to z internetu.
Umná je to posledná šanca pred výmenou klbu .a to mam 48r. A chcem chodiť do práce hlavne skolopovinne deti na ZŠ.
Nájde sa tu niekto. ?
Ja na to idem zajtra.tak si držím palce.
Vďaka za odpovede.

aurelia2000
8. apr 2024

Špecifikuj bližšie, na aký zákrok ideš a kam.

daniela2202
8. apr 2024

@ala76 čítala som iba o tom, priateľ má podobný problém, vidím tam veľké mínus .... ak máš v sebe nádor, o ktorom nemusíš vedieť, táto terapia bunkami ho ešte vyživí a bude rásť, tak som iba čítala, tiež by som rada poznala viac o tom

ala76
autor
9. apr 2024

@aurelia2000 už som po ale sú to kmenove bunky do kolien.

ala76
autor
9. apr 2024

@daniela2202 ja som momentálne už po aplikácii do kolien.
Ak človek má málo tuku (kmenove bunky sa berú z podbruska)tak dávajú cudzie kmenove bunky +vaša krv.to musia spracovať.a Pichaju do kolien.
Jedna cena obe kolena.tyzden musí byť kľúčový režim.vylozene nohy napr. Hlavne nezatazovat,žiadne cvicenia,nosit ťažké váhy.
3dni obviazane kolena (to oni obvazuju).nepúšťali
dlho a veľmi teplú vodu.ziadne ATB ani MR,rentgen,ct 2tyzdne určite.
Pred zákrokom pár dní zobrať krv-papier oslu oni.
Krv zoberú aj oni ráno.jest sa môže ráno.trva to 20min.
Ja som išla vlakom-busom den dopredu keďže som z Detvy.oni zabezpečia úbytko aj taxík aj to zaplatia.
Opakovať sa to da najskôr po 2ch r.
70%pacientov sú postihnuté deti ,autisti, a ľudia ako my.vela ľudí majú zo zahraničia.nikde v okolitých štátoch sa to nerobí.
A personál super....
Na nete to je. www.kmenove bunky-nemocnica Malacky.

ala76
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz