Kolonoskopia - anestéza

kiwi3
25. aug 2020

viem, ze uz tu je nieco na temu kolonoskopia, ale mam strasny stres, takze rozmyslam nad celkovou anestezou. davali ste si to niekto takto robit? prebehlo vsetko ok? ak v ba, kolko vas to vyslo? dakujem

denden77
25. aug 2020

@kiwi3 moj otec tak chodieva pravidelne.. za anestezu plati tusim 20€, v takom pripade musi mat so sebou doprovod 😊

kiwi3
autor
25. aug 2020

@denden77 a to je celkova? lebo ja som citala ze od 110 do 150

denden77
25. aug 2020

@kiwi3 ano, celkova.. minidavka 😊

kiwi3
autor
25. aug 2020

@denden77 a nevies prosim ta kam to chodi?

denden77
25. aug 2020

@kiwi3 k milosrdnym na SNPcko 😊 naposledy som s nim bola 3/2019.. neviem, ci sa daco pomenilo, skus pogooglit/zavolat 😊

simsalabim
25. aug 2020

@denden77 tam chodieva moja kolegyna a 20€ to urcite nebolo. Myslim, ze 90€ vravela naposledy. Mozno tvoj otec na to indikaciu a cast preplaca poistovna.

3009
25. aug 2020

@kiwi3 ak nemáš indikáciu, tak si to platíš celé. Zavolaj si kam by si chcela ísť a ti povedia. Musíš si urobiť všetky predoperačné vyšetrenia.

denden77
25. aug 2020

@simsalabim ma "povinnu prevenciu" kvoli rodinnej anamneze, cize moze byt 😊

bonnieandclyde
25. aug 2020

@kiwi3 ja som bola akurát včera na kolonoskopii a bez anestezy som to zvládla. Cele to prebiehalo asi 15 minút. Bolo to nepríjemné, ale zvládnuť sa to dalo. Najhorší úsek bol, kde mam ranu po cisárskom reze. Ale záleží od človeka a jeho schopnosti zvládať bolesť. Všetci ma strasili, ale nakoniec som z ordinácie odchádzala vysmiata 🙂

kiwi3
autor
25. aug 2020

@bonnieandclyde a kde si bola?
mna gastroenterolog strasil, ze som chuda, ze to mozno budu musiet nakoniec ajtak spravit v anesteze, tak neviem, ci si radsej neusetrit trapenie a druhu pripravu.

bonnieandclyde
25. aug 2020

@kiwi3 bola som na záporožskej v BA u Adriána krátkeho. Tiež som sa bála, ešte aj v buse som sa trosku rozplakala, lebo nervy, hlad, strach, nevyspatost, ale nakoniec u mňa pohoda 🙂

lienocka2808
25. aug 2020

@kiwi3 ak mozem zareagovat. ja som bola 11.6. na kolonskopii mala som strasny strach, tiez som uvazovala o celkovej anesteze. Avsak vela to stoji a musis mat pred anestezou predoperacne vysetrenia, to stoji vela casu. Musim vsak povedat, ze to vysetrenie absolutne nic nebolo. Trvalo to mozno 10 minut, na zaciatku ako bol v tom ohybe creva za konecnikom trosku zabolelo a potom uz fakt nic. vsetko som si pozerala na obrazovke, akoby som pozerala film. Kasli na anestezu, naozaj nie je preco stresovat, ked tak si daj iba tu naladovku. drzim palce 🙂

lienocka2808
25. aug 2020

@bonnieandclyde aj ja som bola u Krátkeho, mozem si iba pochvalovat. Ta sestricka je troska divna, ale skusena. Kratky cely cas zartoval a odlahcoval situaciu 🙂. Chvalil ma ake mam "ciste crevo", ze niekedy si pripada ako zamestnanec vodarni a kanalizacii 🙂 🙂

kiwi3
autor
25. aug 2020

@lienocka2808 dik. a si chuda? mna to dost nastrasilo, ze to moze byt problem. lebo potom vraj moze byt crevo naskladane vseliako v bruchu

lienocka2808
25. aug 2020

@kiwi3 chuda uplne nie som. Ale zase ziadna tucibomba. Ale zase mam zrasty po cisarskom reze, ved preto som tam bola, kvoli neustalej bolesti v podbrusku, nevedeli mi zistit z coho to mam. Ja by som skusila urcite bez anestezy. naozaj nevies ako to budes znasat. Mna kazdy lekar odhovara od anestezy, je to vlastne otrava organizmu, pri ktorej ti odumieraju mozgove bunky a samozrejme vzdy je tam riziko.

lienocka2808
25. aug 2020

@kiwi3 a keby ta to naozaj bolelo tak samozrejme vysetrenie nebude pokracovat. ale myslim si, ze to zvladnes s naladovkou.

bonnieandclyde
25. aug 2020

@lienocka2808 áno, krátky je pohodak, mňa pochválil, že aké som mala zrasty po cisarskom, že ma to muselo bolieť a ani som nezaknucala, 🙂

3009
25. aug 2020

@kiwi3 ja som bola už 2x a bez náladovky. Je to nepríjemné, ale dá sa to zvládnuť. Mne to raz robili v Asidduo a raz na Antolskej.

pablito555
25. aug 2020

@kiwi3 Ja som bola minulý rok, MUDr.Bubán na bajkalskej.
Injekcia za 10e,skoro nič si z toho nepamätám.
Tá hladovka,pitie preháňadla a 30 krát na wc bolo oveľa horšie.

oli18
25. aug 2020

Ja som bola už x krát. Som seniorka a skôr som sa bála výsledku, ako priebehu. Nechápem mladé baby, čo stresujete, nič to nie je. Vy si ležíte na boku a nič nevidíte, deje sa to za vašim chrbtom. Tým lekárom prejde denne cez ruky aj 10-15 kolonoskopií, už to perfektne zvládajú. Naposledy som bola s náladovkou a bolo to na figu. Nič som si nepamätala, čo mi lekár o výsledku povedal a spala som na parkovisku v aute 1,5 hodiny. Pacient predo mnou zaspal len čo vyšiel z ambulancie na lavičke v čakárni. Je to len strach z neznámeho, vôbec to nie je bolestivé.

hygienka
25. aug 2020

@kiwi3 Ja som bola raz bez anestézy, ale pre bolestivosť sa nepodarilo vyšetriť celé črevo :/ Áno, som chudá, a dosť, 162cm a 43kg som mala keď som bola na vyšetrení. Ale bolesť bola spôsobená, tým, že ja mám zúžené a predlžené črevo v úseku kde by nemalo byť tak to bolo dosť náročné....nebyť toho zvládnem to v pohode. Druhýkrát som už bola v anestéze tzv TIVA. Potom samozrejme nemožeš šoferovať, najlepšie je mať so sebou doprovod, spala som asi 2 hodiny po vyšetrení

gabuliiik
23. sep 2020

@kiwi3 Včera som absolvovala kolonoskopiu v narkoze mala som strašný stres ale zbytočne bola som v nemocnici u Milosrdnych v narkoze a super nič som necitila a ani po zákroku netreba mať stres 😊✌️Sestričku primár uzasne vrelo odporúčam všetkým .

kiwi3
autor
23. sep 2020

@gabuliiik ja idem za tyzden, ale inde. a mala si potom problem s napumpovanym vzduchom ci ti ho odsali? doplacala si nieco? a ake to bolo, ked ta zobudili? nebola si mimo? dik

gabuliiik
23. sep 2020

@kiwi3 Ja som platila 25euro.Trosku som mala bruchu bolesti ale to tak pri menzesi😊Zobudili má pohode nič mi nebolo naozaj.Netreba sa báť spinkáš nič necitis🙏

gabuliiik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabuliiik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabuliiik
23. sep 2020

Dvolezite je hlavne tá dieta precistit črevo

drmelka
21. okt 2020

U milosrdnich sa plati 25 eur za anestezu ak si vo Vseobecnej poistovni...ak si v dovere,tak 50 eur.
Skoda,ze nedavaju aj inekciu proti bolesti....ke to menej invazivne....tam mas ale na vyber iba s uspatim alebo bez.....dnes som bola....dobrr som si pospala,nic som necitila....ja ak idem na kontrolne,tak vzdy len s uspatim....zazila som uz 4x bez,ked mi kolono museli robit koli zhorsenu stavu a mna to bolelo velmi.
Zalezi vsak od toho ako mate crievka ulozene.
Niekoho boli,niekoho nie.

lucia147852
21. okt 2020

Daj si len oblbovak. Môj bol pred rokom. Najskôr mal rajský plyn a bolo ok, ten im došiel 🤦🏽‍♀️ Tak mu dali volake sedativum. On si to ani nepamätá😹 zvládol to v pohode a on take fakt nemusí

kiwi3
autor
21. okt 2020

@drmelka uz som bola asi pred mesiacom v celkovej. dovera mi to preplatila, akurat teda som musela mat predtym rozne vysetrenia. inak vraj vo vseobecnej by to tiez malo byt zadarmo. akurat, ze ludia nevedia, ze na to maju narok a lekari na nich tym padom zarabaju