Kombinácia liekov Novalgin a Dorsiflex

amajlik
9. feb 2022

Lekárka mi predpísala Novalgin tab. 3x1 od bolesti chrbtice a aj Dorsiflex, ale ten mám začať brať len v krajnom prípade ak bolesti budú že už fakt silné.
No teraz neviem čo robiť...lebo boslestí sú neskutočné a lekráke sa nemôžem dovolať..či ich môžem brať súčasne alebo nejako časovo s odstupom a ako áno ako dlho.
Vďaka za každú radu.

pinkgirl
9. feb 2022

@amajlik ahoj, tieto lieky sa smú a majú brať súčasne. Novalgin pôsobí proti bolesti a Dorsiflex má uvoľňujúce účinky na tkanivo - keď ich vezmeš naraz, tak sa ti výraznejšie uľaví. Neviem ako dlho ti kázala dr. brať lieky, ale aspoň 3dni za sebou 2x denne oba lieky, aby došlo k úľave.

kacena4
9. feb 2022

naopak dorsiflex je na uvolnenie svalov a na zapal a novalfin od bolesti a mozes naraz

amajlik
autor
9. feb 2022

@pinkgirl tak Novalgin mám brať aspoň mesiac ak som dobre pochopila, lebo mám veľa liekov okrem týchto a potom mi povedala, že ak bolesť bude aj naďalej ( mám chronické bolesti ) tak pridať aj tej Dorsiflex a toto som nevedela ako to myslela či spolu alebo nie, ale viem, že nie dlhšie ako 2 týždne mi hovorila a nie 3 dni ako ty píšeš tak teraz naozaj neviem....

pinkgirl
9. feb 2022

@amajlik písala som - aspoň, to znamená že najmenej 3dni po sebe. Tebe lekárka povedala, že nie dlhšie ako dva týždne, takže je to v tom rozsahu. A tie 3 dni som uviedla, pretože sú ľudia ktorým sa uľaví po 1-2dňoch braní liekov a potom prestanú s liečbou a bolesti sa im pre nedostatočnú dobu liečby vrátia. Ak tebe lekárka odporúčala max 14dní, je na tebe kedy dorsiflex prestaneš brať - keď už budeš cítiť úľavu. Môžeš prestať po týždni, 10dňoch alebo až po 14tich ako ona navrhla.

amajlik
autor
9. feb 2022

@kacena4 áno máš pravdu, že Dorsiflex je na uvoľnenie svalstva, ale potrebujem mať istotu či môžem to brať spolu aj Novalgin aj Dorsiflex...veď jedno je 500 a druhé 200mg tak je to dosť silné....aspoň pre mňa čo beriem ešte aj iné lieky ako na štítnu zľazu, neuropatiu, migrénu....ale každá rada je dobrá, lebo teraz sa dovolať k lekárke je problém a lieky mi menia ako "špinavé ponožky" 😀

pinkgirl
9. feb 2022

@amajlik áno môžeš brať naraz. Tieto lieky majú oba úplne odlišnú účinnú látku a preto sa "kombinujú" naraz, aby sa ich účinok navzájom doplnil a liečba bola efektívnejšia.

amajlik
autor
9. feb 2022

@pinkgirl super..si zlatá 🙂 aspoň si to nemusím rozdeľovať na niekoľko hodinové intervaly...a čakať kedy mi zazvoní upozornenie na tel. že môžem vziať tú, alebo onú tabletku. A ak bolesti ako tak trošku pominú, lebo sú v driekovej oblastí, tak mám pokračovať v braní Novalginu bez Dorsiflexu?

pinkgirl
9. feb 2022

@amajlik môžeš, uvidíš ako sa budeš cítiť

amajlik
autor
9. feb 2022

@pinkgirl ešte otázočka...podľa teba, ako dlho by sa mal brať Novalgin...lebo jeden lekár mi povie tak a iný zase inak. Dikes

pinkgirl
9. feb 2022

@amajlik záleží dokedy budeš mať bolesti. Ak sa ti uľaví skôr, tak ho prestaneš brať skôr.

amajlik
autor
9. feb 2022

@pinkgirl ďakujem veľmi pekne 🤗 pomohla si mi

kacena4
9. feb 2022

@amajlik ja beriem podobne lieky + dalsie a beriem ich rovnako a spolu bez problemov

amajlik
autor
9. feb 2022

@kacena4 no tak to ja nie....brala som dokopy skoro všetky lieky čo beriem, ale potom som dostala poriadny slovný "výprask" od endokrinologičky, že či si chcem celkom zničiť štítnu žľazu...ráno a nalačno samostatne brať Euthyrox a ešte iné lieky, ktoré sa nesmú kombinovať, ale tak to by som tu sa až veľmi rozpísala 🙂 preto som potrebovala vedieť to o Novalgine a Dorsiflexe aby som si bola ma 100% istá....

lilyianka
9. feb 2022

@amajlik dorsiflex je najlepšie brat na noc,predtým ako ideš spať. Tiež ho mam doma,mala som problémy s krcnou chrbticou a keď mi je ozaj najhoršie a znova začína bolesť tak si 1 tabletku na noc dám