Komplikácie po extrakcii osmičky

nikola81
10. sep 2022

Ma niekto podobnu skusenost alebo nevie niekto poradit v mojej situacii lebo som uz zufala. 19.8. mi bola chirurgicky vytiahnuta spodna osmicka. Zakrok narocny, zub sa rozpadol pri vytahovani ale nakoniec si chirurg poradil. Bolo potrebne sitie. Nemala som potom vaznejsie problemy. Uzivala som tyzden antibiotika Amoksiklav. Az po dvoch tyzdnoch uplne bezdovodne prislo silne krvacanie z rany. Na urgente, znova sitie, cistenie a “vypalovanie”. Dostala som injekciu ma zrazanie krvy. To bolo v sobotu 3.9.
Vo stvrtok cestou z prace sa situacia zopakovala. Znova silne krvacanie z rany, znova urgent. Nepmahala infuzia na zrazanie krvy, tampony v ustach po par minutach uplne presiaknute krvou. Doktor nakoniec znova ranu vycistil, znova vypaloval, nieco mi do nej natlacil a zasil. Nakazal v piatok prist do maxilofaciánej chirurgickej ambulancie. Rtg bol v v poriadku, krv - zrazanlivost mam v poriadku, mierne zvyseny spodny tlak.
Nevedia preco sa mi to deje, a po tak dlhej dobe po extrakcii. Bojim sa uz aj jest, bolesti musim stale tlmit. Som uz zufala. Vie niekto co moze byt pricina? Alebo co este dalej robit? Odporucaju interne vysetrenie koli tlaku ale som skepticka. Nemyslim ze je na vine moj tlak.

trgypadl
10. sep 2022

@nikola81 nejaka zvysena fyzicka aktivita, cvicenie?

nikola81
autor
10. sep 2022

@trgypadl nic…prvy krat sa mi to stalo pri rozhovore so svagrinou a druhy krat cestou z prace, isla som do auta. Aj chirurg aj moja zubarka aj doktor z maxilofacialnej chirurgie nechapu ze sa to stalo 2 tyzdne po extrakcii a to ma deprimuje. Bojim sa ze ked si uz budem mysliet ze som za vodou stane sa to znova. 😢

trgypadl
10. sep 2022

@nikola81 hm asi ste naozaj jedna z mala, ktora ma taketo neskorsie komplikacie. Davajte si pozor aj na velmi horuce tekutiny, skuste si kupit ascorutin tabletky.radsej absolvujte aj to odporucane vysetrenie kvoli vysokemu tlaku/clovek nikdy nevie, internista moze este odporucit aj ine vysetrenia. Drzim palce