Kontakt s pozitívnou osobou

23. jún 2021

Ahojte. Som v strese. Stretla som sa vo vytahu so susedou pozitivnou na covid co som sa dozvedela az neskor. Zial, ani jedna sme nemali rusko, ja som sice po jednej davke vakciny, ale mam strach ci som sa od nej nemohla nakazit, prehodili sme asi dve tri vety, no boli sme spolu kratko v tom vytahu, iba kym sme zisli zo 4. teho poschodia. Teraz myslim zase len na to najhorsie. ☹

angel993
23. jún 2021

Hlavne nerob paniku. Od začiatku pandémie si bola v kontakte s toľkými pozitívnymi že by si to možno ani nespočítala. Hlavne si myslím že cez vianoce, keď mali povolený vstup do obchodov.
Ale musím sa zastať susedy, lebo mám podobný zážitok ale z druhej strany.Môj brat sa nakazil v robote, ešte v prvej vlne. Bol prvý pozitívny v malej obci. Príznaky ako chrípka, ale keďže rodičia majú rôzne diagnózy, bol izolovaný od prvých príznakov. Ani nebol s nimi v jednom dome. Po pozitívnom teste ostali rodičia v karanténe. Ale čo susedia vystrajali. Každý deň mali rodičia telefonát, lebo pred týždňom sa rozprávali cez plot, a čo keď to aj oni dostanú. Potom im zakašľalo dieťa, hneď volali a obviňovali rodičov, že im brat nakazil dieťa.
V druhej vlne dostali covid aj susedia.Všetci v dome boli pozitivni. Moja mamina im zavolala a ponúkla sa že im nakúpi a donesie pred dvere. Aj to párkrát urobila.

matkahelka
23. jún 2021

@angel993 covid ukazal ludske charaktery, zial. tiez mame podobnu skusenost. len obvinovanie, ukazovanie prstom, vyhrazanie sa policiou..., nic overene - presne ako v tomto pripade... suseda bola vo vytahu pozitivna a hor sa, upalme ju! strasnu dobu zijeme.

miriam439
24. jún 2021

Nestresuj sa zbytočne.
K nám domov dovliekla Covid sestra, keď prišla na návštevu. Ochoreli sme od nej z celej rodiny len 2. Ďalší 4 sa nenakazili. Zaujímavé, že som sa nakazila ja, čo nebývam často chorá, ale nenakazil sa môj syn, ktorý bol nonstop so mnou (a inak býva často chorý) a nenakazil sa ani môj otec (onko pacient s oslabenou imunitou - pritom on bol s ňou dlhšie ako ja)...
Takže fakt neviem ako si Covid "vyberá" svoje obete 😱

ice8
24. jún 2021

@janai1 no, cize si sa priznala, ze by si udala niekoho, o kom vlastne nic nevies, ano? PS: klud nie je spisovne, pise sa pokoj

rozovykon
24. jún 2021

pokiaľ je už ku koncu karantény nemala by byt infekčná (človek je najviac infekčný v čase keď ešte nevie, že je nakazený), na tvojom mieste len pre kľud na duši, by som sa snažila strániť ľudí a objednala sa na pcr test. Prípadne si pozri ako postupovať v prípade kontaktu s pozitívnym na stránke www.korona.gov.sk

oblecenie99
24. jún 2021

Kolegyňa ani netušila, že ma cocid, bola som s nou 4 hodiny v kuse, používala jej počítač, teda klávesnicu, myš, bez rúška. Nechytila som to. Je to indi vindi, nestresuj sa dopredu. Vtedy som ešte nebola zaočkovanaani prvou dávkou.. Nemám presnú vedomosť o stave mojej imunity, ale tak napr. herpes chytím, stačí, že sa na mňa pozrie niekto, kto to aktuálne ma a s aftami v ústach bojujem celý život, tak si vieš domyslieť.. Kľud, ta osoba ani nemusí byť prenášacom.

janai1
24. jún 2021

@ice8 ty si asi z tých menej chápavých 😊
S úplným pokojom by som udala niekoho kto vedome porušuje karanténu... Ale budem sa opakovať, keďže tebe robí problém čítanie s porozumením, v PÔVODNOM príspevku autorka nenapísala, že nevie ci je v karanténe alebo už uplynul čas 👌

matkahelka
24. jún 2021

@janai1 nie, to ty si z tych menej chapavych a arogantnych zaroven. pretoze bez faktov a dokazov uz ides ludi udavat 🤮 a takych individui sa zial v tomto case najde vela, ktory prd vedia, ale volaju na RUVZ a na policiu. ako som pisala, covid ukazal charaktery

angel993
24. jún 2021

@janai1 autorka nevie či je suseda ešte v karanténe, ale ty by si ju už išla udávať. Och hrozné čo sa deje. Ľudia namiesto toho aby si pomáhali sa udávajú.

janai1
24. jún 2021

@matkahelka
@angel993 😂😂😂😂😂 Ešte raz a pomaly si prečítajte co som napísala ako prvú správu a kedy....
Z PÔVODNÉHO príspevku autorky vyplývalo že suseda je stále v karanténe a áno takýchto idiotov porušujúcich karantény by som bez mihnutia oka nahlásila
Ak NEVIEM ci je niekto v karanténe, tak nerobím zbytočne paniku ako tuto autorka, aby sa toho slaboduche ženy ako vy mohli chytiť....
Ale tak vy dve kľudne pomáhajte pozitívnym idiotom ktorí si chodia kade tade 🙂 potom neplakajte keď Vám niekto z rodiny umrie

tayla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matkahelka
24. jún 2021

@janai1 ako si prosim ta dokazala prezit v zime, ked si SVK drzalo top v pozitivite na pocet obyvatelov a ludia, ktori BOLI V KARANTENE s pozehnanim nasej vlady chodili do obchodov aj lekarni. ako si to prezila, ty slaboducha zena?

sasa1983
24. jún 2021

No a čo? Je to jej vec, keď sa bojíš, nevychádzaj z bytu.

janai1
24. jún 2021

@matkahelka no nič, na teba mi došli slová... Škoda sa s tebou baviť 😊 opakovať vieš pekne... Papagáj je z teba super 👌 som rada, že som ťa naučila pár nových slovíčok 😉

@tayla neprezivam 😂 ale fakt ma vytáča, keď sa niekto po niekoľkých hodinách chytí správy ktorá bola napísaná prv ako tu z autorky vypadlo, že vlastne nevie ci je ešte v karanténe 😂 ale nuž, keď ma niekto nudný život 🤗
Nabudúce tie dve môžu za všetkých sledovať ci náhodou autorka pôvodnej spravy neodpísala nové info k tomu, aby správy pred tým okamžite ľudia vymazali 🥴

matkahelka
24. jún 2021

@tayla sialene to preziva 🤣 clovek ani netusi, s kolkymi pozitivnymi sa denne stretne. v zime pozitivni, aj infekci mohli v pohode do preplnenych supermarketov aj lekarni. vtedy jej to nevadilo 🤣

luciaaaaa
24. jún 2021

@janai1 akym sposobom si nahlasovala na RUVZ karantennych, s ktorymi si bola bezne v styku pocas zimy, ked mali vynimku nakupovat, prepravovat sa dopravnymi prostriedkami, atd.? Vtedy ta to netrapilo, az teraz v sebe citis obciansku povinnost chranit narod?

angel993
24. jún 2021

@janai1 autorka nikde nepíše že suseda je v karanténe, v prvom príspevku píše iba že suseda je pozitívna. Jediná slaboducha, ktorá sa chytila toho, že autorka robí paniku si tu ty. Teraz nám tu nadavaš a pritom sama si si domyslela že suseda je v karanténe. Tak si stoj za svojím a neuražaj nás.
Dávaj si pozor na to čo druhým praješ, aj keď nepriamo, lebo všetko sa ti raz vráti. Trochu ľudskosti by ti neuškodilo.

ice8
26. jún 2021

@janai1 Tvoj zivot a svet musi byt extremne temny, ked automaticky prepodkladas, ze niekto porusuje karantenu. Ja v ludoch nevidim zver automaticky, a ked niekoho vidim na nohach, predpokladam ze je zdravy. Choreho cloveka si predsatvujem trochu inak, ako vtipkujuceho vo vytahu na vlastnych nohach. Nuz, ale je to Tvoj zivot, mrac sa, kolko len chces... Mna nic do toho, kto je pozitivny a kto ma karantenu, staram sa o seba, aby som taketo prkotiny nemusel riesit, brutalna strata casu, takze koncim v tejto teme.