Kontaktné šošovky a vaše skúsenosti s nimi

simsalabim
1. feb 2012

Ahojte....po rokoch nosenia okuliarov ma tak nejako napadlo, že by som snáď mohla skúsiť šošovky. Doteraz ma to nikdy nenapadlo 😝 Blíži sa termín mojej pravidelnej kontroly u očnej, chystala som sa investovať do nového rámu na okuliare, ale osvietilo ma, že veď existujú aj šošovky. No pred tým, ako toto želanie vyslovím pred lekárkou, chcela by som vedieť, koľko do toho treba investovať a či na to vôbec mám. Je tam nejaká cena za "štartovací balíček" ? (existuje vôbec niečo také?) Aké sú vaše pravidlené mesačné výdavky za ne? Čo všetko nosenie šošoviek obnáša? Fungujete úplne bez okuliarov, alebo to kombinujete? Ja nevidím do diaľky, moje dioptrie sú približne -3 (na jedno oko kúsok menej, na druhé kúsok viac). Iné očné chyby nemám....

bubika23
1. aug 2013

@horseshoe kde prosím objednavate keď na pol roka vás vyjdu cca 24eur? Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď

6mia6
1. aug 2013

ja tiež nosím šošovky, aktívne som športovala tak nič iné neprichádzalo do úvahy, teda už len operácia ale to ešte potrvá kým sa odhodlám. Najnovšie po vyše 10 rokoch nosenia som dostala zápal rohovky, naľavo jedno menšie ložisko napravo 3 ložiská. Vraj zo zmeny šošoviek lebo tie moje už nevyrábajú či čo. Tak mám už aj okuliare a zvykla som si aj na ne. Šošovky mám vraj vyradiť až pol roka tak neviem, snáď to nebude až také horúce 🙂 mám inak -3, pôrodmi sa mi vždy zhoršili.
Ja teda šošovky odporúčam.

horseshoe
2. aug 2013

@bubika23 kontaktne-sosovky.sk ale zavisi od druhu sosoviek. Ja mam mesacne.

karkulka76
9. aug 2013

Nosila som okuliare od 10 rokov. V 25 som vyskúšala šošovky. počas dvoch rokov som vystriedala rôzne typy, ale pri každých som mala zapálené oči. Dokonca 2krát som dostala nejakú infekciu a už mi lekárka šošovky neodporučila.A to som poctivo denne menila roztok a dokonca som nosila aj jednodňové a podotýka, že sa vôbec nemaľujem. Neteri sa stalo to isté, ale na operáciu má ešte nízke dioptrie. Vrátila som sa k okuliarom a dioptriám č.-4,75 na oboch očiach. v 34 som sa konečne odhodlala na operáciu. Operovali mi v jeden deň obidve oči. Sú tomu už 3 roky, medzitým som aj porodila syna a stále vidím ako jastrab. Moje oči skrátka šošovky nezniesli, poznám však veľa ľudí, ktorí ich môžu mať nonstop a oči ich znášajú veľmi dobre.

petlangerova
18. sep 2013

šošovky nie sú najlacnejšou záležitosťou, pretože ak si kúpiš nejaké lacnejšie, môžeš mať problémy, to isté aj s roztokom. je to síce investícia, ale ak komibinuješ šošovky a okuliare ako ja, zas tak veľké výdavky nemám. doma určite nosím okuliare, tam sa šošovky používať aspoň podľa mňa neoplatí, šošovky nosím do školy / práce a hlavne na šport alebo napríklad do divadla a kina. Nemám to tak ale vždy, pretože si myslím, že v okuliaroch vyzerám inteligentne, takže si ich do práce niekedy beriem 😀 ja kupujem šošovky od značky Bausch & Lomb, najviac sa mi osvedčili, ale musíš skúsiť niekoľko druhov, než prídeš na to, aké ti sedí - ja si napríklad teraz kúpila balenie snáď na doživotie 😀 http://www.vasesosovky.sk/soflens-daily-disposa...
niečo ako štartovný balíček neexistuje, a byť tebou, nnakupuji šošovky v lekárni alebo u optika. majú málo druhov a napchajú tí tie najdrahšie s ktorými majú zmluvu. pokojne sa lekára opýtaj, akú značku by vzhľadom k tvojim dioptriám odporučil, ale potom sa skús pozrieť na internet, existuje nepreberné množstvo stránok, porovnaj ceny a pozri sa aj napríklad na recenzie. Dúfam, že som trochu pomohla 😉 😀 😵

daduska132
20. sep 2013

ahojte ja nosím šošovky cca rok a tiež som sa nevedela dlllho odhodlať k tomu =D ale potom nejak som sa k tomu donútia =D a najväčší problém bol, že po toľkých rokoch s okuliarmi ma takmer nikto nevedel spoznať na prvý pohľad 😀 😀 😀 ... a teraz k veci, ja mám Acuve Oasys a sú úplne v pohodičke,, mám ich od začiatku =) ... ale ak niekto nakupuje v optike tak si dajte pozor v akej optike to je pretože niektoré optiky majú neskutočné ceny 😒 ... za prvý balík šošoviek som dala 48 eur a potom som sa ponáhľala a potrebovala som súrne šošovky kvôli svadbe a jedine kde mi ich vedeli zohnať rýchlo bola optika v tescu tak som si ich objednala tam a tam mali presne tie isté šošovky za 21 eur... čo je neskutočný rozdiel =)

mmacko
18. okt 2013

ahojte maminky, ak by ste mali zaujem, ostali mi kontaktne sosovky Bausch and Lomb typ Pure vision (da sa v nich aj spat).
Su to mesacne sosovky, zakrivenie 8,6
Ostalo mi 5 ks dioptrie -3 a 5 ks dioptrie -2,75. Predam lacno...2 e za kus.

ladyland
19. okt 2013

Ahojte kočky, ja nosím šošovky už 5 rokov, a objednávam si sama, výjde to oveľa lacnejšie ako cez očného (on si tam dáva ešte prirážky a dá vám väčšinou tie drahšie ako je potrebné). Najlepšie je, keď si dáš zmerať dioptrie, zakrivenie a priemer a podľa toho si môžeš objednávať sama. Ja kupujem cez sosovky-kontaktne.sk a som spokojná veľmi. Šošovky mi vydržia cca rok aj pol a platím okolo 48€ keďže mám na každé oko inú dioptriu 😠 inak mám Surevue, sú perfektné. 🙂

rosannar
31. okt 2013

ahojte, ja používam šošovky už asi 8 rokov, od strednej školy. a neviem si ich vynachváliť, používam tieto http://www.vasesosovky.sk/acuvue-2.html píšu že sú dvojtýždnové ale používam ich niekedy aj dva mesiace, pravidelne každý večer ich vyberám a dám do roztoku a sú super, nedráždia oči a v pohode aj pri pc viem vydržať...teraz ak si objednáte na ich stránke, tak vám dajú 4 eurovú zlavu (potrebujete na to kod 9gmza) a pri objednávke vám odráta zlavu, a tiež s každým tovarom dostanete nejakú bonusové body za ktoré si viete zobrať roztok na šošovky alebo puzdro, podľa mna výhodné 😉

sueinka11
20. mar 2014

Ahojte žienky. Kontaktné šošovky nosím už nejaký čas, je to super vec.. teraz riešim problém s kontrolou u kontaktológa. Viete mi poradiť niekoho schopného v Banskej Bystrici? Veľmi by mi táto info pomohla, keďže som doteraz chodila v Poprade, ale teraz žijem viac v Bystrici.. Ďakujem za pomoc. 🙂

salamanca
13. apr 2014

Baby. ak chcete 10% zlavovy kupon zo stranky www.vasesosovky.sk tak zlavovy kupon je 5c8a6
.
Odporucam: najlepsie ceny a velmi rychle dodanie. objednavam uz roky odtial 😉 🙂 🙂 🙂

smotaneeela
13. apr 2014

@salamanca ďakujem, idem dnes objednávať 🙂

katarina239
1. máj 2014

baby potrebujem radu prosim 10.5. mam svadbu lekarka mi predpisala prve sosovky ale nepovedala som jej o svadbe nenapadlo ma ze mi da sosovky ktore su na mesiac ale denne by sa mali nosit 8 az 10 hodin to mi povedala lekarka neviem ci mi bude vadit alebo ma rezat oci ked ich budem mat na svadbe do rana poradte prosim dakujem

katarina239
1. máj 2014

baby potrebujem radu prosim 10.5. mam svadbu lekarka mi predpisala prve sosovky ale nepovedala som jej o svadbe nenapadlo ma ze mi da sosovky ktore su na mesiac ale denne by sa mali nosit 8 az 10 hodin to mi povedala lekarka neviem ci mi bude vadit alebo ma rezat oci ked ich budem mat na svadbe do rana poradte prosim dakujem mam sosovky AIR OPTIK aqa

ba_xyz
1. máj 2014

Ahoj, ja mam dlhorocne skusenosti so sosovkami a nikdy mi nevadilo ked som ich mala aj vyse 16 hodin v ociach. Ak by si ich uz nosila aj predtym nejake dni, moze sa ti stat, ze budes mat "pocit sucha"v ociach, ale na to su tiez kvapky, pripadne niekedy postaci ak mas v kabelke tu vodu na sosovky a to si iba kvapnes do oka a je to ok.

lafleurmonika
22. jún 2014

Ahojte, mozem nosit sosovky aj v pripade vyssieho ocneho tlaku?

janakluc
30. júl 2014

@lafleurmonika Ahoj, záleží na tom čo znamená vyšší očný tlak. Ja mám tiež zvýšený, niečo okolo 5.5 na oboch očiach, pričom tá vrchná hranica by mala byť 5. Šošovky nosím už 6 rokov, tak ak nemáš nejak drasticky zvýšený ten tlak tak by to asi nemal byť problém. Akurát čo môžes mať problém budú suché oči a ráno opuchnuté, na to ti ale stačia len umelé slzy ako Ocutein kvapky čo používam ja. 🙂

marlene
30. júl 2014

nosim sosovky s mensimi prestavkami 31 rokov . zacala som tymi uplne prvymi tvrdymi a teraz nosim len jednodnove ,casom mi zacali oci reagovat -zacerbvenanie,dokonca som zacala byt alergicka na roztok ,vtedy som na dva roky sosovky vysadila. teraz mam uz asi 3 roky sosovky od ciba vision ,denne su dost drahe,ale najlepsie ich znasam.

lafleurmonika
30. júl 2014

ja mam AIR OPTIX a som s nimi velmi spokojna... kupujem si tie mesacne,ale vydrzia mi dlhsie, niekedy aj vyse 2 mesiacov... s cim som mala mensi problem bol roztok na sosovky, jeden mi nesadol a stipal ma, inak mam rada solo care alebo este nejaky z lekarne, nazov uz neviem 😀

mpg
10. aug 2014

@lafleurmonika Ten roztok na kontaktné šošovky zvykne byť hlavne v letnom období aj nejaký pokazený, aj ja som tento rok mala s tým problém, robila sa na ňom pena, a dokonca som aj kúpila ďalší taký nejaký pokazený.
Ak štípe tak sa musí vyhodiť a čím skôr. Tiež si kupujem mesačné, lebo nosím ich denne len niekoľko hodín, tak vydržia dlhšie, teraz som skúsila značku Bionifity - sú balené po 3 ks a vyzerajú byť dobré.

janina218
10. aug 2014

ja nosim sosovky od cca 15 rokov (mam 25) a nemala som doteraz ziadny problem. Objednavam si vzdy cez net, tam su lacnejsie. Ja mam astigmatizmus, ale nemam nejak extra vysokre dioptrie.

gofi
10. sep 2014

Ahojte 🙂 chcela by som sa s vami poradiť. Chcem si objednať s internetu kontaktné šošovky no neviem ako na to, prvé som mala od pani doktorky tak teda viem aké potrebujem. Mám aj astigmatizmus, no neviem ako sa to presne objednáva, keďže mám obe oči inej dioptrie i inej osi neviem či sa objednávajú na obe oči zvlášť cocky alebo ako to je. Ďakujem za radu 🙂

janka_mamka
10. sep 2014

@gofi ahoj na astigmatizmus su tie najdrahsie sosovky a vsade ich nemaju viem lebo ich mam aj ja takze najlepsie je objednat si ich v optike . Na nete maju vacsinou 6 kusove v optike aj 3 kusove. Na nete usetris max 5 eur a z optiky mas istotu

nela_19
25. sep 2014

Ahojte baby,
ja mám hrozne citlivé oči, preto nosím najradšej denné šošovky, kvôli tomu, že každý deň mám nový čistý pár. Používam TopVue Daily, hlavne pre ich cenu, pretože inač by som si denné šošovky dovoliť nemohla, je to fakt dosť drahé. Inač si ich objednávam z netu, väčšinou zo šošovky-kontaktne.sk a čo vy? Máte niektorá podobnú skúsenosť?

veronikam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kihyuftdr
30. okt 2014

ahojte v piatok idem k doktorovi a chcem abi som mohla nosit šošovky ale skoro nic onich neviem mam 13 rokov a okuliare us nechcem je to velke obmedzenie prosim ak mi mozte niečo o nich poradit budem vdacna.

kihyuftdr
30. okt 2014

chcem sa aj opitat ze ci sa mam ličit pred nasadenim sosovky alebo as potom??

grettka
30. okt 2014

@kihyuftdr najprv sosovky, az potom nalicit

carie32
30. okt 2014

@veronikam radšej chod na kontrolu.

anicka12185
5. mar 2015

Dobrý deň chcela by som poradiť nosím už dlhé roky okuliare a teraz by som chcela vyskúšať šošovky len neviem či je potrebné nejaké vyšetrenie alebo mám priamo niekde kde ich predávajú kde má naučia aj a nimi zaobchádzať či ako ?.....