Koreň zuba

kessy25
12. nov 2021

Ahojte potrebovala by som radu zacal ma boliet zub uz v utorok vcera som bola u zubara kedze som dve noci nespala a bolelo to hrozne .. uz u zubara som pocitovala na dasne ako take bolave vacky ze mam zubar to kukol a ze velky zapal tam je tak jasne ideme trhat dal mi injekcie ale tie nepomohli vsetko som citila tak dal dalsie a zub vyvrtal stym ze potom ide na koren .. ale tam sa nemohol dostat a injekcie neposobili tak mi dal len anribiotika stym ze ked ich douzivam mam prist na rezanie korena ... ale stale to boli myslite ze to aspon troska prejde kym ku nemu pojdem alebo budem v takychto bolestiach ? A urobil spravnu vec? Lebo povedal ze keby mi to ma rezat tak to uz nevydrzim

ls85
13. nov 2021

@kessy25 ak mas opuch velky ako gula treba riesit hned, lebo mozes este v narkoze a nemocnici skoncit. Fakt nerobim si srandu. Sleduj, ci opuch z vonka netrvdne, to by bolo velmi zle. V Prievidzi nepoznam nikoho, ale su super chirurgovia v BB, plus pohotovost Bratislava Ruzinov, Bratislava Heydukova

kessy25
autor
13. nov 2021

Neviem ci je to dobre vidiet

ls85
13. nov 2021

@kessy25 mas opuchnute aj lice z vonku? Teplotu?

kessy25
autor
13. nov 2021

@ls85 nie nie len toto dnu v ustach s vonku nieje nic

ls85
13. nov 2021

@kessy25 tak to je dobre. Len pozor, pozeram, ze ide ho horny zub, ak bude lekar neopatrny, alebo korene prilis vysoko, moze sa stat ( nemusi) ze budes tak zvanu komunikaciu. To znamena, ze ked fuknes do nosa, bude ti fucat aj diera v ustach. To potom treba urobit specialnu plastiku a tu uz normalny zubor nevie urobit.

miselar
13. nov 2021

@kessy25 Tak si to len vyplachuj slanou vodou .Snáď ti to trošku zmierni

kessy25
autor
13. nov 2021

@ls85 no dufam ze to zvladne v poriadku a toto kym ku nemu pojdem zmyzne 🥺 niekedy mam strach ze co ak sa to zvacsi uplne ... nech uz je pondelok a volam mu lebo lieky mam do utorka to mam poslednu ale zavolam mu uz pondelok

kessy25
autor
13. nov 2021
ls85
13. nov 2021

@kessy25 sleduj, ci sa opuch nezväcsuje, nemas teplotu, ak ano, necakaj do pondelka, v najhorsom pripade budes musiet ist do Ba na pohotovost 😬

kessy25
autor
13. nov 2021

@ls85 od rana je taky isty snad taky aj ostane

miselar
13. nov 2021

@kessy25 no kým nepôjde k zubárovi skús si to vyplachovat slanou vodou je to dobré na dezinfekciu soľ upravuje ph

ls85
13. nov 2021

@kessy25 skus si v lekarni kupit liek Wobenzym, je to vyborny pomocnik pri opuchoch 🙂

kessy25
autor
13. nov 2021

@miselar skusin 😊 mozno trosku aj opuch zmyzne

miselar
13. nov 2021

@kessy25 ja to robím už druhý deň a zdá sa mi to lepšie ako klop

kessy25
autor
13. nov 2021

Splaslo to 🙏🙏

madeline1
13. nov 2021

@kessy25 antibiotika ti to preliecia a stiahnu zapal, tak po troch dnoch trochu zaberu...je dobre, ked ti to nechal vpodstate otvorene...to je komplikovany problem...hnis musi trochu odtiect, musi sa ti to ukludnit....urcite ti aj dovnutra dal nejaku luecivu vlozku... necisti si to sama, netlac si to, bude to boliet viac, nechaj to volne...daj si na noc novalgin

whatever1
13. nov 2021

@kessy25 super, antibiotika zaberaju, drzim palce

kessy25
autor
14. nov 2021

@madeline1 nie nie nic mi tam nedal nedostal by tam nic take to bolo teraz ma to troska pobolieva ale da sa to zniest dam si nalgesin ten mam a je to lepsie v utorok rano mam poslednu tabletku ale zavolam mu uz pondelok nech uz to mam co najskor za sebou lebo mam taky strach ze zas sa mi tam vacok urobi

kessy25
autor
18. nov 2021

Tak hlasim sa .. zubar dokazal vybrat len cast korena s cystou aj to cez velku bolest injekcia vibec nepomohla a to jej tam dal vela ale akonahle tam vosiel bolest velka .. dal antibiotika dalsie a musi sa to vyliecit uplne lebo to dasno kedze bol opuch mam tak znicene ze injekciu tam ani nedal .. povedal ze nebude mi to robit problem a postupne aj pojdu von ale mam prist az po novom roku lebo takto keby ide zas do toho je to to iste 🥺 este dnes ma to boli trochu ale viem ze hoji sa aj to dasno a snad to uz po novom roku pojde pekne von

gabi24
27. sep 2023

@ls85 ja by som privitala odporucanie na top stomatochirurgov 🙏