Kožná choroba psoriáza

barbaratothovaa
27. máj 2022

Ahojte poznáte kožnú chorobu psoriáza?
Ja mám psoriázu cca 7 rokov a aj keď na lakti to nie je vidieť ale na chrbte a zadku je to vidieť a keďže ide leto bude mi nepríjemné chodiť v plavkách a samozrejme lieky na psoriázu ktoré mi predpisuje lekárka nezaberajú a stále sa mi psoriáza rozrastá po celom tele na kolene na lakti na zadku na chrbte.
Máte nejaké rady maste a podobné veci ktoré vám pomáhajú alebo niekomu inému
Ďakujem🥰

gionella
27. máj 2022

@barbaratothovaa kortikoidne nepomôžu stiahnuť to ? Ja pravidelne kortikoidnu a keď to stiahne premastujem so skincap, ale časom sa to zvrhne zase tak potom zase kortikoid a tak dookola. Po prvom pôrode sa mi urobilo ložisko na kolene, po druhom lakeť a chrbát dlane 🫤

maria600
27. máj 2022

@barbaratothovaa ahoj skuste si nastudovat o lopuchu. Koleginina sestra sa tak zbavila psoriazy..ale naozaj neviem ako presne to by som jej musela napisat

kvietok2891
27. máj 2022

📌

sona463
28. máj 2022

@maria600 ahoj, môžete zistiť u kolegyni niečo bližšie ako jej jej pomohol lopúch zbaviť sa psoriázy? Určite viacerých by to zaujímalo, nakoľko s týmto problémom sa trápi veľa ľudí.

lesana25
28. máj 2022

Mastw sú len na zmiernenie prejavov. Dôležitá je celková liečba, pokiaľ je to ozaj zle začína sa systémovou liečbou - mne zabrala až biologická, ale to bol už najvyšší stupeň keď žiadna iná nepomáhala, keďže som mala 99% tela postihnutého. A samozrejme treba aj upraviť životosprávu, sú jedla po ktorých sa to stav výrazne zhorší (alkohol, sladké, u mna aj orechy napr .)

7kikuska7
28. máj 2022

Ja mam dva krémy z Justu 🙂

maria600
28. máj 2022

@sona463 takze jej sestra tak vyliecila manzelovu psoriazu. Lopuch najskor tak akoby porezala aby pustil stavu a prikladala na miesta, zevraj najlepsie je prilozit na noc a obvazom obviazat. Potom aj odvar zo sedmokrasok spravit a namocit handricku alebo obvaz a prikladat. Zevraj to dlhsie robili a pomohlo. Zevraj sa da aj caj z korena lopuchu spravit a ten pit. Treba poskusat niekomu mozno pomoze niekomu mozno nie ale clovek zato nic neda.

luccija
28. máj 2022

@barbaratothovaa na liečení si nebola?môj bývalý má psoriázu všade hlava, tvár, lakte, kolená...skúšal všetko najviac zabrala biologická liečba plus bral predtým nejaké lieky neviem názov dôležité bolo nesplodit dieťa bolo to silné lieky...
Teraz neberie biologickú liečbu bral ju v zahraničí, lebo tam pracoval a ma to znova zle plus bolesti kĺbov...
@lesana25 je to ťažké vybaviť si ju na SK?ja som si s ním len písala nechcela som detaily, ale vraj u nás mu s tým robí poisťovňa problem

bublinka78
28. máj 2022

@barbaratothovaa mne co jedine pomohlo na psoriazu sú lieky neotigason 25mg ale sú veľmi silné ale úplne mi to zmizlo, takže za mňa odporúčam

barbaratothovaa
autor
28. máj 2022

@bublinka78 a to je iba pre dospelých?

lilianka28
29. máj 2022

📌

bublinka78
30. máj 2022

@barbaratothovaa och to neviem asi bude len pre dospelých lenže nesmie žena ostať tehotná sú dosť silné

janage
30. máj 2022

Ahoj nečítala som celé ale poznám ľudí čo im zabral pekne skin cap sprej alebo krém. Oplatí sa vypýtať vzorku a objednávať v akcii cez internet.
Ešte ma napadlo Smrdáky kúpele alebo Tomesa sú v niektorých mestách a môžeš chodiť ambulantne.
Návrh na liečbu vypisuje kožná

vanda323
30. máj 2022

@barbaratothovaa Ahoj, mám psoriazu...no mám ako mám...u mňa sa prejavuje keď som v strese ako náhle je môj život Okey psoriáza zmizne

barbaratothovaa
autor
30. máj 2022

@janage no chodím pravidelne ku kožnej len viete dookola to isté hovorí nestresovať dookola tie isté lieky ktoré nezaberajú a tak

janage
30. máj 2022

@barbaratothovaa kúpeľňa liečba bola?

barbaratothovaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evicken
31. aug 2022

Ahojte,
Za mna uz to hrozi systemovou liecbou, mam to uplne vsade :(
S touto chorobou sa trapim uz asi 13 rokov, zacalo to na pokozke vo vlasovej oblasti a postupne sa to rozsirilo vsade...
Skusala som rozne kombinacie liekov a masti, raz nieco pomohlo, inokedy to vobec nezabralo.
Po aktualne najhorsom stave som za mna nasla super kombinaciu liekov: nieco na premastovanie na telo, enstillar (betametazon v speji, super aplikacia) a tento krem https://www.notino.sk/ziaja-med/atopic-dermatit....

Treba bohuzial ako psoriatici vedia premastovat premastovat a... Premastovat, kazdopadne tato kombinacia mi na telo zatial velmi dobre sedi.

Vedel by mi niekto poradit nieco ucinne na vlasovu cast?
To je asi najtazsie na osetrovanie...

Dakujem

janage
31. aug 2022

@evicken skin cap sprej používal známy má takú trysku na aplikáciu vo vlasoch

jarabela
26. feb 2023

@7kikuska7 aké krémy z justu

7kikuska7
26. feb 2023

@jarabela z mŕtveho mora - San aktiv krém, pripadne Lamelloderm