Kožná dermatitída a kojenie. Čo robiť?

zuziacik83
10. máj 2009

ahojte..mam strasnu alergiu na tvari. som alergicka na kovy. kozmeticka mi dala nechtiac na plet pripravok so zinkom a ja som uz tyzden ako korytnacka. mam tvar posiatu samimi drobuckymi pupienkami, ktore strasne svrbia a bolia...vzdy na podobne stavy zabral telfast..raz mi pichali aj dake injekcie, ale nic z toho nemozem, lebo kojim...nemate nejaky babsky recept. ja neviem..uz som sa natierala aj smotanou 😒 ..bojim sa ze sa mi to len zhorsuje. Aj ku koznej je problem ist. Nema mi kto byt s malou...a aj tak treba najprv k obvodacke po vymenny listok a potom ku koznej,(pre nu je akutny stvav asi len popalenina3ho stupna) kde uz bude asi 20ludi predomnou a moja mala je taky cert ze to tam bude zufale sa s nou autobusmi treptulit po doktoroch..u koznej to je cakanie aj na 4hodiny u nej..je mi az do revu 😔 ..a tiez mi aj vlasy padaju totalne brutalne po hrstiach...a tiez vraj ziadne vitaminy pri kojeni sa nesmu...ja si pripadam absolutne uboho po tom porode posledne tyzdne.Chcem ale velmi kojit stale, ale vravim si uz aj ze ci to ma vobec vyznam za tu cenu, ze som len v depresii..ja uz vazne neviem.. ☹

pastuska
10. máj 2009

Vlasy aj mne padali, prestali - to je vraj po pôrode normálne. A k tým vyrážkam - tiež to mávam, som alergička a prejavy mám vždy takéto - len vyrážky, hnusné a veľa. Mne na to pomáha vysušovať to liehom a zároveň to potierať čajovníkovým olejom a na večer niečím premastiť, čo ti neublíži..inú alternatívu som za tie roky nenašla. Ešte mi to celkom skľudňuje jarišova voda z lekárne.

zuziacik83
autor
10. máj 2009

vyskusam to urcite, dakujem

bubatinko
11. máj 2009

tiez take mavam.... mne zabera to vysusovat mne sice staci pletovou vodou, potom na to natriem pytiol na noc rano je to o moc lepsie.... ale tiez mi zabera aj cicaderma mast ci modra indulona na premastenie ale dobry je aj Imazol krem abo pasta, ta ti to lieci. predpisuje to aj kozna ale dostat aj na volno kupit.... ale aj ten cajovnik na to je fajn.....

terezka044
11. máj 2009

a este obklady z dubovej kory mne velmi pomahaju ale to viac na telo ako na tvar ale skus 🙂 a naparovanie

pastuska
11. máj 2009

To musíš skúšať, ja by som sa napríklad po indulone, pytiole alebo podobne ešte viac vyhádzala...bohvie, prečo. Ale ak to budeš vysušovať, treba to premasťovať, tak niečo si už vyberieš určite.

varticek
11. máj 2009

k tej jarišovej vode ... na alergiu aj mne super pomáha, ale našla som si na nete príbalový leták a píše sa tam, že sa to v tehotenstve ani počas kojenia nesmie ☹

varticek
11. máj 2009

a ešte, kožný lekár na toto predpisuje kortikoidné mastičky, ktoré tiež počas kojenia nesmieš. mám podobný problém a s nádejou som k dermatológovi šla, predpísal mi len voľajaké ichtamolové masti, ktoré nepomohli, tak ja len aby som ti ušetrila cestu.

varticek
11. máj 2009

Ešte ma čosi napadlo. Mne veľmi pomáha močiť si ruky (ja to mám na rukách) v soli z mŕtveho mora. Ja ale stále neviem, na čo mám alergiu, takže sa mi to vždy vracia, ale tebe by to mohlo pomôcť, keďže alergén už nepôsobí. Dá sa to robiť aj ako obklad, keďže to máš na tvári. Poskúšala som už toho fakt dosť a toto aspoň mne pomáhalo najviac.