Kožné ochorenie nohe - čo si na to dať?

iva2806
26. aug 2020

Ahojte. Chcela by som sa spýtať či by ste mi nevedeli poradiť čo už si na tu nohu mám dať. Dr. mi dávnejšie dala excipial.. nepomohol nič.. potom infadolan.. kus pomohol ale vrátilo sa to zas... každý mi povie niečo iné raz herpes raz ekzém to je nič to ti zmizne.. už skoro polroka sa s tým trápim. Najskôr som to mala na ľavom boku ľavého chodidla ako tak sa to zahojilo.. potom sa mi spravilo na ľavej nohe zo spodu až medzi prsty. To mám až doteraz... spravia sa tam take buľvy a keď prasknú uschne to a ide mi cela koža dole.. no vyzerá to hrozne.. už mi je trápne niekde sa aj vyzuť keď nemám ponožky.. svrbí to sem tam pali.. neviem pomohol by mi nejaký kúpeľ? Alebo máte skúsenosť s nejakým dobrým krémom? Fakt nohy si utieram poriadne doma mám čisto som dosť pedant takze ja nechápem čo to je.. ak je tu nejaká zlata osoba čo mi vie poradiť budem jej veľmi vďačná 🙏🏻

miskooo1987
26. aug 2020

Stery nerobil kožný??? Lebo ta čas naspodku sa mi pomerne podoba na to ako vyzerala moja pleseň. Tiež miestami hrcky, a okolie podráždene...

iva2806
autor
26. aug 2020

@miskooo1987 nie nerobili :(

nini1010
26. aug 2020

Ak ke toto vysledok liecby koznym tak by som si nmzaplatila sukromneho a sla k nemu.

miskooo1987
26. aug 2020

Divne... ten bok vyzera inak, príliš suchý a tak, ale ten spodok akoby som svoju nohu videl... len som to mal vyššie, skoro pri prstoch...

iva2806
autor
26. aug 2020

@miskooo1987 ja to mám aj medzi prstami.. no nic zbehnem si ja spraviť ten výter. Ďakujem

iva2806
autor
26. aug 2020

@nini1010 no nič pôjdem s tým niekde ďalej vo vk kožný nieje v lc ta vybavia takto..

iva2806
autor
26. aug 2020

Teraz som našla v mobile fotku mojej nohy pred mesiacom ☹️ Veľká katastrofa

katty2012
26. aug 2020

@iva2806 to vyzera ako psoriaza

damtiporiti
26. aug 2020

@katty2012 tá vyzerá inak.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
27. aug 2020

@iva2806 Je tu na fore skvela kozna doktorka @dextella14. Mozno ona bude vediet poradit.

oslo1
27. aug 2020

Zacat u alergologa , ist na krv a testy a zistit, na co si alergicka.
Nasadit antihistamines tabletky.
Zobrat stery, ci tam uz nemas pridruzenu infekciu.
Nasadit obycajny premastujuci krem.
Ale zakladna liecba musi byt z vnutra. Henta kozna reakcia je iba prejav.

lenuliatko84
27. aug 2020

Na toto ti pomoze belogent,je len na lekarsky predpis od kozneho,ani obvodny mi ho nepodpísal. Ries to s odbornikom .na toto normalne kremy nepomozu.viem o com hovorim

iva2806
autor
27. aug 2020

@lenuliatko84 skúšala som aj ten a nič

iva2806
autor
27. aug 2020

@oslo1 k alergo chodím beriem fixit 180 každé ráno.

alzbetka71
27. aug 2020

Podľa mňa pleseň, napíš do skupiny zdravotníci na mk je tam kožná lekárka dextella

venus93
29. aug 2020

Ja som počula že keď si prilozis na to cibuľu, že vraj to pomôže..Ale aspoň jednu hodinu to musíš mať ale či to pomôže to neviem ..

simona64
16. sep 2021

@iva2806 dobrý deň prajem ,
Prosim vás mám otázku ako ste nakoniec dopadla? 🙂 ja mám podobný problém už pól roka behám po kožných a nikto nič nevie samé masticky, roztoky mi dávajú a zevraj je to zápal potných žliaz no mne sa to už veľmi rozšírilo a neviem si dar rady .
Ďakujem z

iva2806
autor
21. sep 2021

@simona64 dobrý večer. Pravdu? Už neviem čo spraviť. Cez leto som mala ako tak pokoj a teraz sa to zas zhoršilo

jangejzokalinay
22. jan 2022

Dobrý večer, ak sa Vám na tom mieste robievajú aj pluzgieriky, potom to popraská a zahojí a stále sa Vám to dookola opakuje, máte pravdepodobne dishydrotický ekzém. Bojujem s tým neúspešne už vyše 5 rokov a posledný rok sa mi to zhoršilo, mám podobné lézie na rukách aj nohách. Pracujem v chemickom priemysle, je to jeden z rizikových faktorov vzniku uvedeného ekzému. Držím palce, potom napíšte čo Vám pomohlo. Pozdravujem

mkiki
7. jún 2022

@iva2806 presne toto isté trápi aj mňa....až na to že som sa ku koznej ešte nedostala. Zistilo či to je a ako pomôcť?