Kožné problémy po sekcii

nicoll212
25. júl 2015

Zdravim vas.. som 10 tyzdnov po sekcii a asi po dvoch tyzdnoch sa mi spravili kutiky, ktore mam doteraz.. v lekarni mi poradili masticku s prirodnym hadim jedom tak si ju davam druhy den, ci zabera este uvidim.. na pravom zapasti sa mi urobil ako keby flak, raz je tmavsi, raz vybledne a raz vyzera ako keby v nom boli tmave flaky, niekedy to aj svrbi.. kozna mi predpisala na to "jemnucku" masticku, kedze kojim (Imacort krem) ktorym si to natieram trikrat denne.. keby mi nepomohol mam prist a predpise nieco ine, ale kedze sa mi to zjavilo aj nad lavym prsnikom a este aj na krku, neviem ci mi zaberu na to kadejake masticky... alergiu som nemala doteraz na nic, jedine ze by to bolo sposobene asi oslabenym organizmom po porode.. este som si kupila zezelo v lekarni, aj b komplex si davam.. mala ste niektora s niecim podobnym skusenost? dakujem...

katarinamarkova
25. júl 2015

@nicoll212 kutiky mas z oslabenej imunity...mozno unava, nedostatok spanku, stres......
flaky - hormony 🙂 ...ak si ako ja, tak ked uplne dokojis, tak do par mesiacov uz flakatiet nebudes 🙂
inak pozor aj na to Bcko....taketo kozne prejavy casto zhorsuje

nicoll212
autor
26. júl 2015

@katarinamarkova a tebe sa to rozsirovalo? mne sa to po ruke, kazdym dnom o trochu, dnes som si to natrela kokosovym olejom, aj to menej svrbi a myslim ze je to zas vyblednute, len dokedy 😒 zajtra som chcela ist s tym zase ku koznej (u nej som s tym bola vo stvrtok) ale este s tym pockam a uvidim...

katarinamarkova
26. júl 2015

@nicoll212 ono sa to menilo podla toho, ako som sa stravovala, ako svietilo slnko, v akom stadiu tehotenstva som bola, ako som kojila.....ked som zacala brat po dokojeni antikoncepciu, tak sa to zas a znova trosku objavilo......
ak mas sklon ku pigmentovym skvrnam, ci atopickemu exemu....tak je viac ako pravdepodobne ze sa ti to pri kazdej hormonalenej zmene viac ci menej znovu objavi, ci tam ci tam, ci to potom ustupi, ci niektora skvrnka ostane......
samozrjeme ak ti kozna neurcila nejaku inu diagnozu, ci koznu chorobu.
- ak sa jedna o neurcite pigmentove skrvny, ci akoby alergicke podrazdenie pokozky - velmi ti pomoze davat si pozor na to co jes a hlavne pozor na bylinky 🙂

co ti presne povedala kozna? - nechcem ti davat rady na uplne inu diagnozu 🙂))

nicoll212
autor
26. júl 2015

@katarinamarkova u tej koznej som bola prvykrat a povedala mi len tolko, ze ak to nezabere ze mam prist a da mi nejaku inu masticku... z coho moc nadsena nie som lebo nespolieham sa na kadejake masticky...

katarinamarkova
26. júl 2015

@nicoll212 ok....a diagnozna znela? alebo teda predpoklad ze co to mas? snad ti povedala co to je, a na co vlastne ti tu mast dava.
ono masticky na kozne problemy su casto fajn 🙂 ale len ako prostriedok k tomu aby problem trosku ustupil.....prakticky vsetky kozne prejavy su len nasledkom nejakeho problemu v tele a ak sa chce clovek zbavit aj kozneho problemu musi prvotne riesit pricinu.

nicoll212
autor
27. júl 2015

@katarinamarkova nepovedala mi z coho to moze byt... ja som jej povedala ze od porodu mam aj tie kutiky a aj na tej ruke ze asi dva tyzdne po porode sa mi to zacalo... a ona ze uvidime, ze to moze byt oslabenou imunitou tie kutiky a k ruke sa poriadne ani nevyjadrila..

sedem
27. júl 2015

@nicoll212 mne to pride ako kvasinkova infekcia,kvasinky sa spravaju presne tak,ako si opisala..najlepsir upravit stravu,co najmenej cukrov,nasad si kvalitne ptobiotika...

sedem
27. júl 2015

@nicoll212 aj tie kutiky sposobuju kvasinky...

nicoll212
autor
27. júl 2015

@sedem akurat ma napadlo ze to moze byt aj ortezou co som nosila na tej ruke, to som nosila lebo som mala slachu pretazenu a to uz sa mi upravilo, ale sa mi aj ruka potila v tom a nosila som to vkuse asi dva tyzdne, mala som to dole len ked som isla do sprchy alebo ked som umyvala riad.. ze by to bolo z toho ze sa mi tam ta ruka potila? ako nie stale, ale nosila som to v teple

nicoll212
autor
27. júl 2015

@sedem a nenosim ju asi mesiac a tie flaky mam skoro dva tyzdne

sedem
27. júl 2015

@nicoll212 skor si myslim,ze to bude tou oslabenou imunitou, ono zo spotenia by si mala skor potnicky a tie vyzeraju inak,ale skus si precitat na nete cosi o kvasinkovej infekcii, mi to presne sedi na tvoj opis tych flakov... 😉