Krčná chrbtica - kríže a bolesť nôh

nikola1987
22. aug 2020

Ahojte, už som ozaj zúfalá, neviete mi poradiť, z nicoho nic mi začali príšerne bolesti nôh, aj v klude, teraz už tretí deň, mám bolesti aj v oblasti krížov, smerom dolu, napínie na zvracanie, bolesť žalúdka, medzi lopatkami, a také divne tlaky v hlave, tep cítim v krku, a ešte k tomu akoby som tam mala gulicku nejakú, a pocit na odpadnutie, už si neviem rady, lekárka mi povedala ze mam brat viac magnosolv, bola som u neurológia, ct hlavy v poriadku, vraj aj krčná, na MR ma neposlal lebo vraj všetko ôk z jeho strany, krvné testy mam tiež v poriadku, len už neviem čo robiť, sadnem si a ledva sa postavím. Nemáte niekto podobnú skúsenosť 🙏

sim_sis14
22. aug 2020

@nikola1987 podobne stavy som mala keď mi zistili skoliozu, bola som u chiropraktika na nápravanie stavcov - pre vracala som 2 dní ale pomohlo. Nemôže ti v určitom bode "zaseknut" platničky? U akej Dr si bola, ortopédia? A celkovo vyšetrenia chrbtice ake

vikusjk
22. aug 2020

@nikola1987 nemas zapalene krize? Teda ci to dr vysetrovala. Ja mavam bolesti krizov, pomaha mi milgamma, prve dni 4x denne 1 tbl, potom 3x denne 1 tbl. Prve dni este Voltaren rapid kapsule od bolesti. Ine ti zial neporadim, ja som s tym u dr nebola

nikola1987
autor
23. aug 2020

@sim_sis14 ortopédia žiadna, lebo podľa mojej lekárky zbytočne, neurológ, tam mam MR hlavy a krčnej to je ôk, neurológ uzavrel všetko ze je všetko ôk. Nikam na nechcú poslať vraj psychika, pri tom žiadny stres mam všetko ok, aj psychiatricka mi povedala ze toto není z jej hľadiska.

luccija
23. aug 2020

@nikola1987 k neurolovi na infúzie asi máš blok

mamka34
23. aug 2020

@nikola1987 aké lieky si dávaš od bolesti?

kp7333
23. aug 2020

@nikola1987 podla mna z chrbtice - mavam podobne stavy, vydunuta platnicka tlaci na nerv a bolestvz krizov vystreluje do brucha a do noh. skus nejake volnopredajne lieky - milgama, guajacuran a ibalgin. jedno su vitaminy, druhe je na uvolnenie nervov a tretie od zapalu. aj to magnezium pomaha. pripadne este natierat krize Voltarenom forte.

kp7333
23. aug 2020

@nikola1987 este mi na rehabilitaciach poradili tzv. ulavovu polohu - lahnut na rovnu podlozku, nohy vylozit na fitloptu alebo stolik tak, aby v kolenach zvierali pravy uhol a medzi panvou a nohami tiez pravy uhol s tym, ze krizami lezis na podlozke. a este suche teplo pomaha - nahrievat krize, ale pozor, nie sprcha.

nikola1987
autor
23. aug 2020

Beriem milgamu, a flector

mamka34
23. aug 2020

@nikola1987 mne tiež pomohlo len ten Flectot, ale nie len občasné, ale každý deň 2x z do vymiznutia bolesti. A menej stresu. Pretože tá stuhnutosť so stresom súvisí. To mam odpozorvané. Mám chorého syna a keď sa zhorší jeho zdravotný stav väčšinou sa následne zhoršila moje problémy s chrbticou.

sim_sis14
23. aug 2020

@nikola1987 no mne povedali ze ortopéd nevyrieši.. Tak som sa nastvala a išla cez pohotovosť - poslali ma sami na ortopédiu a pomohlo.. Skus nejak "vypýtať" aby ta poslali.. Povedz ze ta boli noha alevo hocičo, Dr ta musí poslať. Myslím ze Ortopéd je v tomto najdôležitejší, ok neurológ ale to sú hlavné nervové problémy...urcite si to vyžiadah, aby ti urobili aj RTG v stoji a podobne 🙂 držím palce

kacena4
23. aug 2020

v prvom rade zacni cvicit lieky len potlacia bolest najma ak ta boli cela chrbtica nie je to nic vazne, len ta u pozornuje na to ze sa malo hybes a mas so sebou nieco robit 🙂 keby to bolo vazne bolest by bola intenzivna ze by si nevladala chodit postavit sa predklonit sa lezat a bolela by ta iba jedna cast chrbite (hovorim z vlastnej skusenosti som po operacii chrbtice) drzim palceky nech sa to zlepsi

petrapod
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
albinazigova
19. okt 2023

@nikola1987 ani mna nehcu pislat nikam

albinazigova
19. okt 2023

@albinazigova
@nikola1987 aj ja to beriem pomaha vam

albinazigova
20. okt 2023

@mamka34 milganu aj gujacuran a ti

lucinda010
24. nov 2023

@nikola1987 to akokeby som citala seba, lenpsychika a mna nohy bolia jak koňa🤧

lucinda010
27. feb 2024

@nikola1987 magnetickú spodnej chrbtice ste absolvovali

lucinda010
27. feb 2024

@nikola1987 nedala vám diagnózu Tetania?🫣ja mám podobne stavy a mňa poslala aj na emg vyšetrenie