Krčná chrbtica - závrate, bolesť hlavy

nikyy
7. okt 2020

Ahojte ..Chcem sa spýtať mám taký problém .. celé to začalo v auguste keď mi prišlo večer zle začalo búšenie srdca, točenie hlavy , silná pichlava bolesť hlavy , trpnutie rúk.. zavolala som si záchranku kde mi podali magnezium a niečo na ukľudnenie že to bude krcna že treba zájsť na neurologiu .. tak som teda šla na vyšetrenia ako je neurologia, interne, ortopédia .. bola som na rtg krčnej chrbtice tak tam len ukázalo že je napriamena nič viac .. dostala som lieky na uvoľnenie svalstva, injekcie a na bolesť tabletky .. pár dni bolo ako tak dobre a potom som dostala strašne závrate nemohla som riadne chodiť vkuse sa so mnou všetko točilo mala som akokeby slabé nohy pocit že má neudržia ... znova neurologia, krčné vyšetrenie negatívne ... chodila som na rehabko s krčnou ale žiadna zmena .. po ôsmich dňoch závraty ustúpili no mávam take stavy že mi príde zle vyskočí tlak strpnu ruky bolesť hlavy .. užívam magnezium, milgammu n.. tak znova tretí krát neurologia kde má už Dr poslala na magnetickú s hlavou a na EMG vyšetrenie na tetaniu ... no znova začínam mat ako keby závrate točí sa so mnou je mi zle a nevladzem riadne stat .. dnes som dostala odporúčanie že to bude blokové postavenie TH chrbtice že to chce ponapravovat ... tak teda moja otázka znie .. máte s tým niekto skúsenosti mali ste podobne problémy ? Pomohlo Vám keď vás napravili ?
Ďakujem krásne za odpoved ...

PS: nehovoriac o tom že Dr na mna pozerajú ako na hypochondra a už som dostala aj tabletky neurol ...

eliska623
4. jún 2021

@nikyy dobrý deň, ako sa cítite, prešli vám problémy?

veronsono
19. okt 2021

@nikyy Ahoj prosim ta ako si dopadla prosim ta? Mne po probleme s krcnou chrbticou zacali zavrate este som len objednana k neurologovy, tak zatial neviem, uz mam z toho hlavu v smutku lebo mi je strasne,pomohlo ti nieco? Dakujem Veva

innilein
30. nov 2021

@nikyy dobry den, co vam nakoniec zistili?

janka30
23. máj 2022

@nikyy dobry den, polepsilo sa?

nikyy
autor
23. máj 2022

@janka30 dobrý večer, áno je to lepšie, užívam odvtedy každý deň magnezium..

hana32
7. júl 2022

@kika831
Dobry den, prosim Vas pekne kontakt na tu fyzioterapeutku by ste mi mohli poslat, ak sa po 2och rokoch este najde. Budek vdacna. Dakujem.
Hana
@kika831

kika831
8. júl 2022

@hana32 dobry den- pani uz neberie novych pacientov, nakolko je uz starsia a nevladze uz tolko.

adulienka11111
28. sep 2022

@anjelik2019 viete ze ozon vam vysusi platnicku..co znamena ze vam ju este viac poskodi?

hana32
30. sep 2022

@nikyy Dobry den, prosimVas ako ste vyriesili svoje zdrav.problemi, coVam nakoniec pomho?
Dakujem pekne.

dlady
3. júl 2023

@anjelik2019 ako ste od vtedy citite? mam teras podobné problémy

albinazigova
29. aug 2023

@nikyy
@nikyy a čo vam povedala

albinazigova
29. aug 2023

@albinazigova može ma boliet hlava z krčnej hrptici

albinazigova
29. aug 2023

Dobrí večer ja mam s krčnej hrptici mam ju C 7 C 1 to čo znamena mošte mi poradit

yoxinka
29. aug 2023

@albinazigova
C7 - C1 neznemaná nič. Je to rozsah krčných stavcov, inak povedané, ich mená. C1 je prvý krčný stavec a C7 je siedmy krčný stavec. Medzi nimi sú stavce C6,C5, C4, C3 a C2.

albinazigova
30. aug 2023

@yoxinka a prečo ma boli hlava pri spankoch a toči sa mi dohtorka povefala že ju mam truhu krivu

albinazigova
30. aug 2023

@albinazigova
@yoxinka a na neurologické vyšetrenie mi povedala že je vsetko dobre len mam si davat uterak v krki s visušit s teplim

yoxinka
30. aug 2023

@albinazigova
Prepáč, ale ja nemám vešteckú guľu 🤷‍♀️. Prečo ťa bolí hlava zistí len lekár. Treba spraviť vyšetrenia, ideál MRI krčnej chrbtice a riešiť podľa nálezu.

albinazigova
25. sep 2023

@nikyy
@nikyy mošte mi poradit

elenatomasova
25. sep 2023

@nikyy a na Orl si bola?Tam vyšetrujú na závraty,presne teraz toto rieši moja dcéra,má ísť o týždeň na orl na nejaké také vyšetrenie kde zistia či to má z chrbtice a či zo stredného ucha.

albinazigova
26. sep 2023

@elenatomasova ja to man toes