Kŕčok maternice a opakované stery

lusia28
15. okt 2012

Takže vám napíšem môj problém viem,že mi neporadíte ani ma nevyliečite ale každá rada a názor poteší....Mám 8 ročného syna ktotý sa narodil v predčasne v 26tt.Kvôli všetkému čím sme si prešli som odkladala druhé tehu...konečne minulý rok som si povedala že už je ten čas na babätko,v auguste sme začali snaženie....mylsela som si že sa zadarí hneď na prvý šup no nestalo sa tak v novembri som šla k dr. ten ma pozrel,urobil aj prehliadku po roku a vzal ster z krčka maternice.....Prešli Vianoce a tehotná som stále nebola myslela som,že je to tým,že manžel je v mesiaci týždeň doma tak stále natrafíme na neplodné dni....nejak som to nechala tak keď má prísť babo tak príde,v apríli my testy ukazali ducha tak celá happy som utekala k dokimu,ten mi povedal že vidí niečo na maternici vzal krv,no tehotenstvo tam nebolo,vraj mohlo ísť o biochem,tehot.prišli aj výsledky zo steru a vraj ho treba zopakovať,tak zase ubehli mesiace a dnes mi znova po pol roku volal vraj treba znova zopakovať ten ster,mám prísť do konca roka že to zopakujeme tak čo tam je, nieje tam niečo v poriadku a keĎ som mu povedala že sa aj tak k nemu chystám budúci týždeň lebo ešte stále niesom tehotná tak sa ma len spýtal či už mám dieťa alebo chcem druhé tak som povedala že druhé a on joj to je v poriadku....som zúfala z toho a keď k nemu prídem vždy sa ma pýta že či niesom po pôrode vraj krčok mám dosť malý....už som aj dosť čítala o rakovine krčka ale ak tam niečo nieje o.k. mal by to riešiť ☹

lejla77
15. okt 2012

Opytaj sa, aky si mala vysledok - cislo - zrejme mas medzi 2-3, vtedy sa opakuje ster kazdy polrok. 😉

pempusik
15. okt 2012

@lusia28 ja som na tom bola rovnako ako ty. ked sa dlho nedarilo, sla som za dokim, spravil ster, pokrutil hlavou, ale nakoniec skonstatoval, ze je vsetko v poriadku. po tristvrte roku som sa vratila, ze sa stale nezadarilo a znova spravil ster s tym,z e je to sice ok, ale kazdy tristvrtrok sa mam hlasit na kontrolu. po dalsich mesiacoch stale nie som tehu, tak som zasla na preventivku, kde mi samozrejme zobral ster, vyhodnotil a napokon ma vystrasil tym, ze radsej urobi biopsiu a posle kusok sliznice na histologiu. tam bol vysledok negativny, aj mam vysledky v ruke, ale velmi im nerozumiem. medzitym sme vsak uz zacali riesit car, kde mi doktor povedal, ze vysledok je v poriadku. tak si myslim, ze sa nemas cohob at, radsej, nech to kontroluje doktor castejsie. ja mam ist na dalsiu kontrolu znova vo februari.

lusia28
autor
15. okt 2012

@pempusik ako mne nevadí že musím k nemu chodiť ale ten jeho prístup,že nieje konkrétny a nepovie tak je tam taky a taky nalez a budeme to riešiť ale aj dnes mi cengol že treba zase zopakovať ten ster a žiaden dôvod že prečo,že su horšie vysledky alebo ja neviem čo.no uvidíme budúci týždeň idem k nemu a opýtam sa ho aj na tie výsledky,že koľko mám....

pempusik
15. okt 2012

@lusia28 mne to tiez presne nedefinoval,z e co tam je. on len vravel, ze tam vidi inu strukturu a ze to vyzera na juvenilny hpv. ale ked to dal pod mikroskop, tak vravel,z e vsetko je v poriadku a bunky su ok. a aj na tych vysledkoch z histologie pise, ze negativne. takze ani neviem, na co ma podozrenie. preto som to brala aj dokimu do car, ze reku ak je tam nieco zle, tak bud odporuci konizaciu alebo rychlo otehotniet. ale skonstatoval,z e je to ok.

zuzi0911
16. nov 2012

Ahojte necala som otvorit novu temu aj ked sa tohoto to moc netyka len som sa cela opytat. moja mama bola pred mesiacom na cisteni koli krvacaniu v prechode. no vysledky may prist z histoligie aj zo steru za dva tyzdne. no uz su to 4 a ete nic neprislo. neviete preco to tak meska? Slebo ze by tam nieco bolo zle? Nemate s tym skusenost ? Dakujem velmi pekne