Krvácanie z konečníka u dospelého človeka

zuri5663
6. mar 2015

Ahojte mám taký intímny problém dá sa povedať. V polke januára som mala dosť silnú angínu a dali mi atb Unasyn z nich som mala strašné hnačky, kt. trvali ešte aj týždeň po skončení liečby. A vtedy začali moje problémy, keďže som chodila často na veľkú tak mi začal trochu konečník krvácať. Po čase to ustúpilo, mesiac som mala pokoj a tento týždeň sa to objavilo. Keď som mala krv už aj vo wc mise išla som k doktorke tá ma poslala na gastro. Idem tam za mesiac aj niečo. Prosím mala ste to niektorá? Na nete čítam, že krv je príznakom rakoviny ☹
Tak sa normálne bojím, že čo keď budem mať rakovinu ☹

brady1
1. apr 2015

@zuri5663 záleží aká je tá krv ak je jasne červená čerstvá tak máš len vonkajšie hemeroidy alebo tvrdu stolicu. Ale ak je krv tmavohneda tak je to horšie, to sa už dozvieš po vyšetrni. Viem lebo moj manžel maval taketo problemi a raz mal plno krvi wc mise vtedy sme sa zlakli ale bola čerstva takže bolo to v podstate ok dostal nejaku mastičku a lieky po všetrení 😉

simca06022011
1. apr 2015

@brady1 aj jasnocervena krv vo velkom mnozstve moze znamenat problem...

brady1
1. apr 2015

@simca06022011 možno ano nie som lekar a hemroidy su tiež neprijemny problem a nie je to nič prijemné, lebo manžel tiež mal krv vo velkom množstve., ale viem že vacsi problem je ked je tmavočervená. Moja mama robi na klenovej.

cecilia68
1. apr 2015

@zuri5663 Na kolonoskopiu by ťa mali poslať najprv, až potom na gastroskopiu...ja mám za sebou gasro už aspoň 40krát a kolono zo 15krát....preventívne skús zatiaľ čapíky Faktu, aj masť, striedavo...lebo do 20-teho ešte ďaleko 😢 mám odskúšané...

sono2
1. apr 2015

@latvia nie črevo konečníka tu ranu neviem. Manžel mi to takto hovoril, tiež mi to je divne. Akurát je u Dr tak napíšem potom.

latvia
1. apr 2015

Myslim ze zuri ma uz diafnozu jasnu,trhlinku liecia....kolono ani gastro nepotrebuje,rektoskopiu len ak sa to nezlepsi

cecilia68
1. apr 2015

@latvia Všimla som si, len som nečítala všetko do konca 🙂

zuri5663
autor
1. apr 2015

@simca06022011
@cecilia68 ja som bola včera na gastre už 🙂 jedna známa mi to vybavila skôr, aby som nemusela toľko čakať 🙂 mám trhlinu na konečníku a mám na to masť zarábanú priamo v lekárni a o dva týždne idem na kontrolu a ak sa to nezlepší tak musím ísť na rektoskopiu a potom bude uvažovať o operáciíí 🙂 ja mám krvi iba trochu na toaletnom papieri, tak zo začiatku 🙂 a ešte po sviatkoch si mám dať u mojej doktorky vyšetriť stolicu na baktérie a parazity lebo že niekedy to aj z toho býva 🙂

zuri5663
autor
1. apr 2015

@latvia doktorka mi kázala jesť viacej vlákniny a mliečnych výrobkov 🙂 tak som sa zásobila acidkami lebo ako hovorila, že tie sú dobré na stolicu aj .. a pijem veľa veľa veľa vody 😀 tak snáď sa to upraví ale po vyšetrení som už kludnejšia lebo na nete som čítala hocičo o tom krvácaní a hneď ma napadla tá rakovina 😀 ale už som sa ukludnila :D