Kto má bolesť trojklanného nervu?

kavicka12
19. jan 2022

Ahoj te dala som si vytrhnúť hornú osmičku nebolelo má ale bolelo ma líce pri uchu ,ráno som nemohla otvárať ústa bolel ma kĺb,bolesti mám stále a už druhý rok,6 deň vytrhnutá stolička ,zubár mi ju vytrhol za 5 min bez bolesti necítila som ani injekciu,ani na druhý deň ma nebolelo nič ,no tá bolesť čo trvá druhý rok mám stále ,dúfala som že to po vytrhnúť prejde,môj obvodný mi dal vimenny lístok aj na neurológiu no na krcnom bola dr.presvedcena že to bude zo zuba múdrosti lebo rastie nalezato a dráždi mi to tam ,neviem či ešte počkať alebo sa už objednať na vyšetrenie na neurológiu ,aké pochybujem že to bude trojklanny nerv čítala som o Tom a vraj sú to veľmi neznesiteľné bolesti na nevydržanie.Ja až takéto bolesti nemá m no vlastne tiež sa to nedá vydržať keď pri de bolesť musím všetko nechať tak a počkať kým to neprejde ,pomáhajú trochu teplé obklady,keď si dam tabletku od bolesti skôr ako ma to bolí ,(musím takto 2 x za deň)tak ma to neboli no bolesť sa vráti v noci😢Je to už dva roky pravidelne 2x za deň ,už mi nechutí ani jesť lebo stále do seba pcham lieky.bolest začne pri uchu potom akoby líco niekde pri kosti praz k spánku potom ďasná na tej strane mal niekto takéto bolesti?????????

eriksonka1234
20. jan 2022

@kavicka12 ja by som sa objednala na neurológiu, môže ti tam dráždiť nerv a preto to bolí. Zápal trojklanneho nervu je veru neznesiteľná bolesť, môžem potvrdiť, aby sa ti to nevystupnovalo do takej bolesti možno stačí nasadiť milgammu.

kavicka12
autor
20. jan 2022

@eriksonka1234 neviem bola som presvedčená že to bol na víne zub múdrosti k zubárovi ďalší termín mám v marci na neurológiu idem o dva týždne ,,

gemerka17
20. jan 2022

@kavicka12 mam dosť podobný problém a práve prechádzam vysetreniami. Zas to bude diagnóza typy scifi. Nikto poriadne nepohne rozumom a budu si prepinkavat.

eriksonka1234
20. jan 2022

@gemerka17 mňa si pinkali až dovtedy, kým som takmer nezomrela. Opuch už postupoval k mozgu a všetci sa modlili, aby mi lieky zabrali. Začalo to jemnou bolesťou ucha, neskôr sánky, potom sa pridala príšerna bolesť hlavy, som myslela, že mi mozog vystrelí. Teploty 39',zablokovanie sanky, obrovský opuch pod sankou v tvare kačacieho vajca. Diagnóza zápal trojklanneho nervu, zápal slinnych žliaz, neskôr osteomyelitida potvrdena aj na MRI. Skončila som na Heydukovej.

gemerka17
20. jan 2022

@eriksonka1234 a kto to tak podcenil všetko ? ja som momentálne pri bolesti ucha, hlavy a sanke (na pravej strane), ide skôr o jemnú a neprijmenu bolest, niekedy pocas dna lepsie a niekedy horsie. Ale cítim, že nie som ok. A ak to nechám tak mám pocit ze sa to bude len zhoršovať.

kavicka12
autor
20. jan 2022

@gemerka17 presne 🤦ja takto dva roky tretia stolička vonku našťastie posledné ťahanie bolo bezbolestné -horna osmička za £asi ani nie 5 min.a bola vonku a po vytrhnuti akoby som ani ju vonku nemala ,ani lieky som nepotrebovala no ale tá bolesť čo trvá dva roky tá nesmela chýbať 😭😭😭Ešte idem v marci zase lebo mám boľavé ďasno po 5 ročnom vytrhnuti stoličky aj sa mi v ňom taká dierka urobila pri stoličke až no ale až v marci.Moj obvodný mi odporúča nevrtat sa v zuboch a ísť na neurológiu ,tak zaxdva týždne idem zase

kavicka12
autor
20. jan 2022

@eriksonka1234 😱a to ti nerobili žiadne vyšetrenia ?mala si tam zápal ?alebo opuch si tam mala od začiatku??

gemerka17
20. jan 2022

@kavicka12 čo ti vlastne povedali na neurologii? Vedia tento stav potvrdil magnetickou rezonanciou alebo CTckom ?

kavicka12
autor
20. jan 2022

@gemerka17 najprv ma môj obvodný poslal na ORL tam mi kontrolovala sluch pozerala zuby vraj horná osmička rastie na lezato dráždi mi to tam,tak som čakala do nedávna na voľný termín k zubárovi ale inému a dobrému veľmi.A ešte dovtedy som od ORL brala 3 balenia dalacinu -atb a nepocítila som žiadnu zmenu akurát má prešlo strašne bodave pichanie pri uchu to som mala občas pri tej mojej bolesti .A ešte mi poradila lidokain sprej ten som si nastriekala všetko mi strplo ale bolesť som cítila stále ,dala som si to v čase keď mala prísť bolesť.Este mi robila také vyšetrenie že som otvárala a zatváral a ústa a ona mi držala tu kosť pri uchu a zabolelo to vraj je to nejaky kĺb a to je s tej osmičky bolestivý.Obcas sa mi stáva nad ránom keď sa zobudím že pri otváraní úst ma bolí pri uchu.Na neurológii čakala za zubárom vraj to zviknu zuby tak bolieť a dúfajme že to nebude neuralgia trojklanneho nervu😁Môj obvodný si je istý že áno 😒Takže o dva týždne idem na neurológiu zase s tým že má pošle na CT .Ja som s počiatku mislela tiež že je to zub aj sa mi nechcelo s tým ísť k zubarke lebo som sa bála ,ťahala mi osmičku dolnú a pritom som plakala od bolesti no ešte že som ju vymenila

gemerka17
20. jan 2022

@kavicka12 trvaj na magnetickej rezonanciu. Je to lepšia diagnostická metóda.

kavicka12
autor
20. jan 2022

@gemerka17 a tí si bola už na nejakom vyšetrení?Mňa doteraz len k zubárovi vyháňali a zbytočne 🤷A máš aj zimnicu keď príde tá bolesť?Ja občas áno

obuveli
20. jan 2022

@kavicka12 no skor by som isla na stomatoortopediu tam vysetruju sanku, zuby absolvovala som po zapale 3klanneho nervu. Bolesti nemam len nesmiem prechladnut ucho, sanka a cela polka hlavy. Takze ciapkujem, salujem a bufky... mala som prekryte dychacie cesta davno pred covidom 😉 uz je to cca 5 rokov. Na stomatochirurgii mi vravel ze to casto prejde do chronickeho stavu.

gemerka17
21. jan 2022

@kavicka12 ja u 2 zubárov a ORL, čaká ma neurológia a zubár. Ale už teraz majú tendenciu sa ma prehadzovat od dverí ku dverám. Na neuro budem trvať nech ma pošle na MR mozgu. Zubár mi vravel, že táto diagnostika je náročná, často krát aj nepotvrdena a je to založené na myslím si že, čiže úplne scifi.

eriksonka1234
21. jan 2022

@kavicka12 opuch som nemala, len príšernu bolesť, ktorá sa podobala trojklannemu. Tak mi aj nasadili liečbu. RTG zubný neukázal nič, Ct mozgu v poriadku. 2 týždne som sa trápila, pomaly sa mi blokovala sánka. Potom som začala opuchat, išlo to veľmi rýchlo. Do úst sa mi už nedostali, tak nevedeli zistiť, čo je príčinou. Až MRI ukázalo. Našťastie mi nasadili silnú dvojkombinaciu Atb, čo zmiernilo opuch. Atb som brala takmer pol roka
Ale hrčku pod sankou som mala aj po roku

kavicka12
autor
22. jan 2022

@eriksonka1234 och tak to je dobre že si sa s toho dostala no ja idEm najprv k zubárovi zase na 3 d snímok ďasna po 5 ročnom vytrhnuti stoličky a potom neurológia ma čaká

kavicka12
autor
27. jan 2022

Ahojte a máte aj také bolestivé tŕpnutie ?Mne to začalo asi 3 dní plus taká bodava bolesť v brade🤷

mati86
15. mar 2022

@kavicka12 pekný večer. Podobné problémy riešim už skoro 2 roky. Bolesti, pocit tlaku a tŕpnutia v mieste už zahojenej rany. Pochodila som zubárov, orl, ct vyšetrenia, neurológa. Ako sa prosím máte s odstupom času? Pomohlo niečo?

kavicka12
autor
16. mar 2022

@mati86 ahoj objednaná som na mri ,beriem ATB boli to už tak že pri otváraní úst alebo prehĺtaní mám taký tlak ako bi sa mi tam malo niečo zaseknut,tiež mám s tým problém 2 roky v januári mi vytiahli hornú osmičku bolesť neprestala schudla som už 7 kíl už ani nejem len pcham do seba lieky🥺

mati86
16. mar 2022

@kavicka12 velmi s Vami sucitim. Presne viem ake zufalstvo niekedy prezivate. Dufam, ze sa na mri konecne na nieco pride a trapenie skonci. Mne na neurologii predpisali lieky na zapal trojkl. nervu. Aj ked to typicky zapal nie je. Su lepsie a horsie dni.