Kto mal vši?

nikka222
28. nov 2023

Ahojte baby,, prosím vás reálne kto mal vši?? Ci svrbí hlava stále..? Ci vidieť hnidy alebo vši ako lozia po hlave??

martul
28. nov 2023

@nikka222 podľa mňa 99 % malo vši, to zvyšné 1% klame.
Áno, svrbela má stále hlava, ani vidieť tie potvory ako sa spaciriju po hlave, áno vidieť aj hnidy po vlasoch.

diewcatqoo
28. nov 2023

@martul tak ja teda neviem, ale s tymi percentami by som si nebola taka ista. Nikdy som nemala vsi ani v dospelosti, ani ked som bola dieta. Detto manzel a vlastne obe nase rodiny, ani rodicia, ani surodenci nikdy vsi nemali. A na 100% neklamem 🙂
Tiez vobec netusim, ako to vyzera a ako pri tom svrbi hlava. Desim sa toho, ze syn to zo skoly prinesie, lebo sa stalo uz viackrat, ze to tam mali. Vzdy mu davam do vlasov preventivne tea tree olej a prezeram vlasy a zatial nikdy nic. Nastastie.

veronikaszabova
28. nov 2023

@martul nikdy som nemala vsi, ani moji surodenci, ani moje deti, ani netere,synovci....

nikka222
autor
28. nov 2023

@martul videli ste ich aj vy sama na sebe??

nikka222
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viky_21
28. nov 2023

Mala som na zakladnej skole. Pane boze to bolo zbavit sa ich 🙈 nepomahalo nic. Sampony, vycesavanie, strihanie .. ano svrbela ma hlava ale myslim ze volnym okom ich nebolo vidiet :D iba ak z blizka pri vycesavani

adamadent
28. nov 2023

Mali sme vsi, nielen že hlava svrbela ale aj telo najmä ruky. Častokrát je to prvý príznak. Hnidy je vidieť aj vsi. My sme vycesavali, mastili kokosový olej na hlavu teatree olej, umývali a zehlila žehličkou. Šampón z lekárne. Zbavili sme sa toho do týždňa....

lulu0123
28. nov 2023

My mame cerstvy zazitok.Dcera priniesla zo skoly pred tyzdnom.Je ich vidno ked poriadne popozeras vlasy.Inak ja som si len tak nevsimla a to ju cesem kazde rano.Az po upozorneni zo skoly som jej nasla.Ju hlava vobec nesvrbela.Ma strasne huste vlasy,mozno preto.Zbavili sme sa pripravkom z lekarne.Naniesla som,vycesala poriadne.To bol piatok.V nedelu som dala pre istotu este raz,uz som nevycesala nic.Dalsi den som jej este prezehlila vlasy zehlickou na vlasy.Tak dufam,ze sme ich zlikvidovali.Este pozeram kazdy vecer hlavu.

lulu0123
28. nov 2023

A kamoska chytila od dcery.Prisla na to tak,ze ju svrbela hlava.Poskrabala sa a nieco si vybrala z vlasov.Myslela,ze nejaka spinka alebo lupina a to bola vos.

nikka222
autor
28. nov 2023

@lulu0123 no ja aj s baterkou som svietila a nič som nenašla... Žiadnu všu . So vsivacikom som vycesacala a tiež nič.. Reálne by ich bolo vidno na tom hustom hrebeni?? Nie

jamidea
28. nov 2023

@nikka222 asi by si ich videla. A hlavne to strasne svrbi, ci huste alebo hustejsie vlasy, svrbi to jak svina.
A zo skusenosti nepomaha: zehlicka VOBEC, farbenie nie, ak siniekto mysli ze ano, tak roznasa vsi dalej, sampony...ako tak ale nie 100%. Najlepsie je prezeranie vlasov, praskanie hnid,vycesavanie. Mne nakoniec pomohol liter octu preliat cez vlasy. Stipalo to, no bol pokoj.

lulu0123
28. nov 2023

@nikka222 Urcite by ich bolo vidno.Aj hnidy,aj zive vsi su viditelne.Aj na hrebeni,ale aj normalne vo vlasoch.

melanta
28. nov 2023

Mala som vši, v pionerskom tábore. Pamätám si, hoci to je ozaj dávno, že ma fest svrbela hlava. @martul moja dcéra nemala vši, nevidím dôvod na to, aby mal vši každý.

annm81
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
annm81
28. nov 2023

@martul Rozhodne nie 99 percent, možno dokonca ani polovica, neviem. Spomedzi súrodencov som bola jediná, čo ich mala. Hlava ma vôbec nesvrbela. Zistilo sa to tak, že sa spolužiačka v prvom ročníku škrabala, učiteľka po kontrole objavila vši, tak skontrolovala všetkých. Pri bližšom pohľade to teda bolo jasne viditeľné, ale zdiaľky nie.

Deti mi chodia do škôlky a školy už 6 rokov a avízo, že v škôlke majú podozrenie, aby sme skontrolovali deti, nám dali raz (aj to sa nakoniec nepotvrdilo).

simsalabim
28. nov 2023

@nikka222 ja som mala vsi az ako dospela, od svojich deti. Mna hlava vobec nesvrbela.

nikka222
autor
28. nov 2023

@jamidea aj keď niečo vycesem a skúsim to medzi nechtami puknut vôbec to nepuka

jaskolka
28. nov 2023

Mala som na základnej asi v 4 triede, vlasy po zadok a priam som chytala hysaky, keď mi mama vravela, ze ma musí ostrihať... Tak potom sa po mojej prerevanej noci zmilovala, nakúpila šampóny proti vsiam a celé hodiny mi so sestrou na striedačku vycesavali vlasy a vyberali tie potvory.
Potom som už nikdy vši nemala, hoci som pracovala aj v zariadení, kde boli deti z osád a tie mali hlavy plne tých zvieratiek. Vtedy som si aj vlasy začala farbiť, a nechytali sa už na ne.

heln
28. nov 2023

@nikka222 my sme raz chytili od deti zo skolky, svrbela ma hlava, manzel mi vo vlasoch nic nevidel, ked som si jednu vytiahla rukou z vlasov, tak to bolo jasne. sla som do lekarne po paranit a presne si pamatam ako mi behali po hlave ked som bola v tej lekarni a snazila sa ovladat, aby som vyzerala nezainteresovane a neskrabala si celu hlavu. nastastie paranit zabral na prvy krat a bol pokoj.

petulda333
28. nov 2023

Tento rok v lete som ich chytila prvykrat a moje deti prvykrat v maji a v lete tiez. Svrbela ma hlava,ale nie extra. Potom som si raz poskrabala a na prste som nasla vsu. Chytila som od neteriek,ked som im chodila vycesavat hlavy. Tie ich mali plno. Starsej som vycesala prvykrat asi 60zivych a hadam 200hnid. A to nebolo vsetko. Oni ich maju uz od juna vkuse,lebo ich mama nema cas vycesavat

heln
28. nov 2023

@nikka222 svrbi to hlavne za usami. vtedy sme sa starali o deti z DD, paradoxne vsi mala len jedna, co mala kratke riedke vlasy a skrabala sa za usami a ja. tie co mali huste dlhe vlasy nastastie nechytili.

jamidea
28. nov 2023

@nikka222 tak to nic zle nie je. Hnida je daka duta, take malinke vajicko, ako minisezam, a pukne

petulda333
28. nov 2023

Ano,vsivacikom by si vycesala. Volnym okom iba ak uz mas vytrenovane. Ja som obcas kukla do vlasov a nenasla zivu ale vycesala som. A hnidy vidno,ale zalezi aj na vlasoch,dcera ma svetle a fakt som musela velmi dosledne pozerat,aby som zbadala. Neter ma tmave a tam hnidy az svietili

petulda333
28. nov 2023

Nekvalitna foto,ale tie vacsie su vsi,male bodky hnidy

nikka222
autor
28. nov 2023

@jamidea ja si asi domyslam.. Lebo ani neviem odkiaľ by som ich chytila.. Keďže deti nemám a do prace momentálne nechodím.. Keďže ani pri vycesavani som nič nenašla

nikka222
autor
28. nov 2023

@petulda333 ďakujem za foto.. Tak ja toto vôbec nevyčesujem z hrebeňom.. A to tiež nad vaňou cešem aby som videla ci niečo spadne do nej alebo nie

petulda333
28. nov 2023

@nikka222 tak potom nema nic

jana_eyre_2
28. nov 2023

Mňa svrbí hlava len čo o nich čítam a to ich teraz nemám 🤣 vsi je veľmi ťažko sa zbaviť.. u kuceravej dcéry to trvalo mesiace.. každý deň som jej žehlila vlasy, vycesavala vsivackom, ja som si našla pár, chalani do týždňa nič, muž ani raz si nič nenašiel.. ale dcéra to bolo začarovane, vždy som nejaku objavila.. cajovnikove kvapky a vycesavat a vycesavat.. žiadne šampóny, chémie - nič.. neznášam tie sprosté potvory..

petulda333
28. nov 2023

@jana_eyre_2 pri kuceravych sa nedivim,ale inak to nie je tazke. Ked sa pravidelne vycesava,samozrejme. Dcera ma huste a dlhe vlasy a vycesala som jej do tyzdna. No treba dokladne.

ailiba
28. nov 2023

@nikka222 suhlasim, vsi nal uz asi kazdy. Hlava velmi svrbi, hnidy nevidis, ale ked sa ceses, tak ti potom po hrebeni lezu chrobaky... Hnidy vidis, len ked vyceses hustym hrebenom