Kto užíva Paretin?

amajlik
25. júl 2016

Zdravím...začala som užívať PAretin 20mg ,ale polovičnú dávku 10mg no neskutočne ma bolí hlava,závrate,nevoľnosť,triaška-ruky sa mi veľmi trasú a živé sny. Beriem ho 8 dní no viem,že zázraky čakať nemôžem,ale necítim sa dobre.....prosím poraďte čo mám robiť a aké máte skúsenosti s užívaním Paretinu.Ďakujem 😉

iveta543
14. feb 2021

@amajlik ja zas beriem Arketis 6 deň a tiež mám podobné problémy.
Bolesť hlavy atrpnutie závraty mám tiež.
Myslím že tieto dva lieky majú spoločnú zložku paroxetín preto to spolu súvisí asi.Ja som Arketis dostala na úzkosť a ataky paniky z miernou depresiou.Su to moje prvé ad už som si myslela že to čo sa mi deje nie je normálne no aspoň sme dve.
Zatiaľ živé sny nemám ale dnes som bola vyradená na celý deň až teraz mi je ok.

simonabelj
14. feb 2021

Ja už paretin vysadzam, ale zo začiatku som mala tiež zavrate, bolela ma hlava...po dvoch týždňoch užívania prešlo ;)

iveta543
14. feb 2021

@simonabelj ak sa môžem spýtať pomohly vám ad má zmysel ich brať?
Cítili ste sa lepšie?

simonabelj
14. feb 2021

@iveta543 pomohli a strašne 🙂 trápila som sa so silnými úzkosťami....odkedy mi začal účinkovať tak ani jeden atak úzkosti som nemala 🙂 teraz ho pomaly vysadzam, už som na konci liečby tak som zvedavá, či to moja hlava zvládne aj bez neho

iveta543
14. feb 2021

@simonabelj vďaka za info a držím palce nech zdravie drží 🙂

simonabelj
14. feb 2021

@iveta543 Aj vám, ďakujem 🙂

semancikova
8. aug 2022

@simonabelj ahoj ja beriem tretí deň po polovičke večer a hlava má boli strašné.

simonabelj
11. aug 2022

@semancikova zo začiatku ma tiež bolela hlava, aj sa mi točila...po týždni to zmizlo 🙂 a po dvoch týždňoch úplne bez úzkosti

semancikova
11. aug 2022

@simonabelj ja beriem večer pol a mám brať aj rano pol ale neberiem lebo som úplne taká utlmená ospala

simonabelj
11. aug 2022

@semancikova Ja som brala len ráno, ono je to práveže tak, že nabudí do dňa 😃 ale na večer mi dávala niečo ine dr, aby som mohla zaspať pri uzkostiach..tak možno len zo začiatku sa ti z neho chce spať

semancikova
12. aug 2022

@simonabelj no povedala že buď ráno pol a večer pol alebo len večer celu