Lámavé vlasy po odfarbení

katkatish
14. máj 2016

Prosím vás, neviete mi poradiť niečo na lámavé , naozaj veľmi lámavé vlasy? Som zúfalá. Po rokoch čo som bola čiernovláska, potom tmavohnedá som sa nechala odfarbiť na tmavú blond. Hlúpy nápad, ja viem... Kaderníčka mi tvrdila, že je to nejaká novinka- super odfarbenie Lorealom, ktoré vlasy vôbec neničí. Nebola som naivná, bolo mi jasné, že sa vlasy trochu zničia, ale toto??? Vlasy mám polámané úúúplne po celej dĺžke až ku korienkom ☹ . Kúpila som si drahšiu kozmetiku-kondicionér Matrix, Redken mlieko... Používam oleje, masky. Skúšala som aj domácu masku z oliv. oleja.... Som zúfalá. Inak používam aj Donnahair. Prosím, budem rada za KAŽDÚ radu. Nemám to ani ako ostrihať, keďže je to po celej dĺžke, iba mi to trošku podstrihli.

limetka69
15. máj 2016

Isla by som reklamovat ku kadernícke. Ze co mi slubila a co mam na hlave. Mozes si dat kratky letny strih. Vlasy dorastu. 🙂 a pre buducnost b dm predavaju color b3 nejak tak sa to vola. Nie je to farba, je to odstranovac farieb. Ja som s nim stiahla ciernu do orieskovo hnedej a bez poskodenia. Dokonca sa mi zdalo, ze vlasy su zdravsie a vyzivene. Mozno by to pomohlo aj tebe, neviem.

terezka1947
15. máj 2016

@katkatish mne v tom Loreal=kadernictve spalili vlasy...a to som nechcela ziadne experimenty,ani stahovanie farby,ani nic...mam hnedu=skor tmavo hnedu farbu vlasov a chcela som iba o ton tmavsiu,resp.ten isty odtien,lebo uz musim schovavat sediny
pokozka hlavy ma svrbela a bolela snad niekolko mesiacov a aj teraz sa vzdy farbenia desim...bojim sa farbit doma,ani mi to nema kto urobit..t.ak som myslela,ze odbornici su odbornici 😒
ja som ostrihala....

bonavoxa
15. máj 2016

@katkatish proto jsem se smířila se svojí tmavou barvou a vzdala se myšlenky, že ze mě kdy bude éterická blondýna 🙂
Jinak na regeneraci vlasů nejvíce kadeřnice doporučují Olaplex. Pokud jde o masky a olejíčky, tak Orofluido, Mythic oil, maska Wonder z býčích žláz. Nebo zkusit domácí masku s oleji, medem, citronem, žloutky,apod. Třeba vyzkoušet 😉
Mám vlasy do pasu, konečky dostávají zabrat, každý den musím používat buď spray, krém nebo olej.

katkatish
autor
15. máj 2016

@terezka1947 Ja mám taký istý názor :(. Myslela som si, že keď sa zverím do rúk "odborníkom", tak to bude v poriadku. Pred 10 rokmi som si dala stiahnúť farbu na ryšavo a moje vlasy boli úplne v pohode. Ja by som sa aj dala ostrihať, ale keď oni sa mi lámu fakt po celučkej dĺžke vlasov ☹ . A presne- pokožka ma tak svrbela ešte 5 týždňov po odfarbení, že niečo strašné!

katkatish
autor
15. máj 2016

@bonavoxa Ja som mala čiernu asi od 17-tich, asi v 23-ke som to dala na ryšavo (na rok ) a zase do teraz čierna. Tak ma to nejako omrzelo a chcela som zmenu - no ako puberťáčka 😀 . Olejíčky používam, skúsim pohladať aj tú masku. a popozerám sa po tom Olaplexe. Ono je problém, že mi ich asi tá kaderníčka spálila... 😒

katkatish
autor
15. máj 2016

@limetka69 A Limetka ja som tam veru 2 týždne po odfarbení bola! A kaderníčka mi tvrdila, že veď vlásky sú v pohode, to sa len trošku láme... popodstrihovala mi to a že to bude už dobré. Lenže ono je to horšie a horšie napriek všetkej mojej snahe 😒 . Nakoniec som si to tiež zafarbila (teda v inom kaderníctve) na svetlučkohnedú. nech tie kratučké polámané vlasy tak nesvietia. Odfarbovanie už u mňa nehrozí. Budem rada, ak o vlasy neprídem a vôbec niekedy trošku narastú...

limetka69
15. máj 2016

@katkatish nechapem co to je za farbu, ja pouzivam palette, ze vraj silne svinstvo, ale nikdy mi vlasy nespalila, ani melir od nich. A uz vobec nechapem ako sa daju spalit vlasy tmavou farbou.

limetka69
15. máj 2016

@katkatish skus ten brazilsky keratin, daj si do googlu obrazky. Skusenost nemam, ale za preštudovane to stoji. 🙂

katkatish
autor
15. máj 2016

@limetka69 Dávala si ho švagriná, potrebovala si nechať súrne ozdraviť vlasy (ona si stále kadejako odfarbuje , prefarbuje vlasy, predlžuje...) a predstav si, že jej po tom vraj spálili vlasy! Tiež som totiž nad tým už uvažovala, ale asi po jej skúsenosti do toho radšej nejdem.

bonavoxa
15. máj 2016

@katkatish Uvažuju aspoň o červené, ale ještě to musím dobře zvážit. Záleží na kvalitě vlasů...nám mám vlnité, krepaté, takové suché, hrubé...dá mi strašně práce to zkrotit...speciální šampon, doma si míchám oleje, spejů mám snad deset, krémy, masky. Někdo má takové těžké, hladké vlasy, těm odbarvování asi tolik neublíží.
Co se týče vlasů, doporučuji fórum dlouhevlasy.cz, je tam spousta témat a informací 🙂
Tak ať jsou vlásky brzy zdravé 🙂 Však ony narostou zase nové...
Určité pomůže i masáž hlavy nějakou vodičkou na kvalitu, mám jich odzkousených hodně; taková klasika, hodně muziky za málo peněz, je Biohar 😉

bajuska222
15. máj 2016

Ahoj, môžem Ti odporučiť použiť keratínove zábaly alebo L´oreal total extreme sérum po umytí to vtrieš do vlhkých vlasov, alebo vyskúšaj toto je to novinka a je to naozaj výborné regeneruje to vlasy, zatial som to videla len v salonoch mozno to predavaju aj volne. Veľa šťastia 🙂

http://olaplex.sk/

bonavoxa
15. máj 2016

A ke keratinu, asi třeba vyzkoušet. Moje kamarádka, známá internetová ,,celebtitka", si odbarvila též z černé na zrz a pak blond. Musela na mikádo. Od té doby mocou silou dělá všechno pro to, aby ji vlasy zase narostly. A po keratinu je má fakt hladké, lesklé. A vitamíny bere Hair Burst, mají prý nejkomplexnejsi složení. Osobně jsem vyzkoušela spoustu vitamínů, ale nejvíc mi sedi Methionin komplex, Biosil a Hair clinic. Taky pomáhá strava, hodně oříšků, ovoce, zeleniny, mořské řasy, Chia, aloe vera,...

bonavoxa
15. máj 2016

Jeste, někomu vyhovují tady takové přípravky, jinému přechod na úplně přírodní kosmetiku. Je spousta dobrých značek jako třeba Natura Siberica, Planeta organica, Urtekram,...
A fajn olejicek na pleť a vlasy je i Nuxe 🙂
Co pak ty mladé baby a vlasy třeba na zeleno, jakou mají kvalitu 😀

katkatish
autor
16. máj 2016

@bonavoxa Ďakujem, za rady 🙂. Našla som to fórum dlouhevlasy a včera som si kúpila vodičku Biohar, tak uvidím , či to pomôže. Bola som zvyknutá na moje pevné , zdravé vlasy a teraz som fakt mimo z týchto slabých, neskutočne sa lámajúcich vláskov ☹ . Snaď o ne neprídem... Beriem aj Donnahair, už asi 5 týždňov, ale zatiaľ nepozorujem výsledky, ale možno to chce čas. Už nikdy žiadne zosvetlovanie! Ani to, že si dáte vlasy zosvetliť v drahom salóne vám nezaručí, že vám vlasy nezničia... (ako som si naivne myslela ja) 😒. Toto bola fakt moja zlá skúsenosť :(

katkatish
autor
16. máj 2016

@bajuska222 Ďakujem, určite sa po tom sére pozriem 🙂

candii
16. máj 2016

Ja som sa davala tiez z ciernej na hnedu.. a potom svoje . Nelamali a ani sa mi vlasy nikdy nestiepili nejako extra ale odkedy som sa odfarbila katastrofa. Len co sa podstrihnem zase rozstiepene. A trva to uz asi 2 roky takze to nie je sranda 😕

bajuska222
16. máj 2016

@candii jedine ako sa zbavíš rozštiepených póreznych vlasov je že ti musia odrásť následne ich ostriháš ale je to zdĺhavy proces ... Jediné čím si môžeš pomôcť sú kvalitné kúry ktoré dobre zatvoria šupiny vlasu a zacelia ho do ďalšieho umytia. Prípadne na konce vyskúšaj ten L ´oreal total extrem serum to som spomínala aj katkatish vtiera sa do vlhkych vlasov a pomáha ( mám odskúšané).

candii
17. máj 2016

@bajuska222 no ved to aj robim .. cele 2 roky len podstrihujem a podstrihujem.. nefarbim, nezehlim.. a aj tak.. vyskusam .. uvidim dufam ze aj mne pomoze..

katkatish
autor
17. máj 2016

@bajuska222 Je to také dvojité sérum v ružovej flaštičke s červeným vrškom? 🙂

@candii Tak to si ma nepotešila ☹ . Ja som si naivne myslela, že to dám nejako doporiadku a prestanú sa lámať. Mne zase kaderníčky radia, aby som sa po tom odfarbení farbila, že vlas sa musí napiť. Aj tak sa mi tá tmavá blond nepáčila, teraz mám takú svetlohnedú, ale farba mi zle drží, tak to skúsim ešte raz nafarbiť. A berieš aj nejaké vitamíny na vlasy? Prípadne som si teraz na odporúčanie kúpila ten Biohar- čítala som recenzie a dievčatá to veľmi chvália , tak aj ja dúfam... A určite pozriem to sérum Loreal. Musíme veriť v zázrak 😉 . Držm palce.

bajuska222
17. máj 2016

@candii papáš aj vitamíny na rast vlasov alebo aspoň si dopĺňaš nejaké minerály ( viď. http://www.eotazky.sk/najlepsie-mineraly-pre-ra... ) . Teraz nemas zafarbené vlasy vôbec?

bajuska222
17. máj 2016

@katkatish vyzerá to tak ako na tejto fotke 😊

bajuska222
17. máj 2016

@katkatish a akú farbu si si dala na vlasy( myslím výrobcu a názov farby)

candii
17. máj 2016

@bajuska222 nie nejem ziadne vitaminy.. a nefarbim a ani nezehlim si vkasy. Snazim sa ich co najmenej zatazovat. Dakujem za tip. Urcite vyskusam!

katkatish
autor
17. máj 2016

@bajuska222 Bola som radšej u kaderníčky a tá mi dala nejakú vraj úplne šetrnú. Je pravda, že ma vôbec neštípala pokožka a na dotyk boli vlasy úplne iné ako po obyč. farbe. V jednom kaderníctve u nás v BB sa dajú aj domov kúpiť kadernícke farby, tak si budem kupovať už asi len tam. A ďakujem, toto sérum som myslela, budem ho určite hľadať 🙂

bajuska222
17. máj 2016

@katkatish to sérum mávajú aj v DM-ke. A áno lepšie si dať farbu na lasy, pomôže aj vizuálnym spôsobom že vlasy nebudú pôsobiť zničene ale sa farbou oživia. A aký tón vlasov chceš docieliť ? 🙂

bajuska222
17. máj 2016

@candii možno by ti pomohla nejaká farba, ktorá by nebola agresívna, ale práve naopak 🙂

candii
17. máj 2016

@bajuska222 ja som rada uz ze si nefarbim vlasy 😂😂 to uz isto nie 🙂

viera27
17. máj 2016

@katkatish naozaj vyskusaj hlavne organicke a prirodne veci, nedrazdia tak a nevysusuju. A uz vobec by som neskusala Loreal, kedze prave na ich farbu si chytila taku reakciu (zacervenanie). Oni pouzivaju nieco, co aj mne velmi vadi. Hocijaky makeup, alebo krem od nich a po 2 dnoch som vyhadzana.
Na naozaj silnu vlasovu vyzivu je argan, makadamia, rakytnik a podobne veci. Vyborne skusenosti mam so soaphoriou a ich tuhymi samponmi a kondicionermi:
http://www.soaphoria.sk/sk/tuhe-kondicionery/nu...

Vyborna je rakytnikova rada z Natura siberica:
http://www.labradoora.com/2014/07/objev-roku-na...

A skvele skusenosti mam aj s Havlikovou apotekou, aj ked na vlasy som od nich este nic nemala. Ale zlozenie uz podla popisu vysoko vyzivne:
http://eshop.havlikovaapoteka.sk/starostlivost-...

katkatish
autor
17. máj 2016

@bajuska222 Keďže som teda zistila, že blond bol pre mňa fakt blbá voľba 😀 a čiernu už nechcem , rozmýšľala som nad nejakou čokoládovo- gaštanovou, takou strednehnedou ( tie moje opisy 🙂 ). Ale to asi tak skoro nedosiahnem. Ale snaď časom sa mi zadarí... Zajtra zabejnem do DM-ka po to sérum , som si myslela , že je to toto 🙂

katkatish
autor
17. máj 2016

@viera27 Ďakujem za rady, idem to preštudovať a určite sa na tie výrobky pozriem 🙂