Laserová operácia očí

7. jún 2023

Ahoj ludkovia všetci ktorý majú sousenost s operáciu oči... veľmi by som chcela operáciu oci od mojich 9tich rokov som nosila okuliare začínala som na -1,50 cca teraz mam 23 a jedno ocko mam -6,5 a druhe -7,5 od 15tich nosím šošovky až doteraz a veľmi chcem vidieť hneď keď sa zobudím... lebo keď nemám šošovky pri týchto dioptriach som ráno ako ,,krtko"... dúfam že hudec vhodný pacient na operáciu počula som ze sa jedna hlavne o hrúbku rohovky.. musí byť dostatočne hruba... viete poradiť kliniku s top službami a prijatelnou cenou na moje vysoké dioptrie... ďakujem krasne 🙂

anonymanonym
7. jún 2023

Osobnu skusenost zatial nemam, ale chystam sa na kliniku Gemini do Zlina. Mam x znamych okolo seba, ktori tam boli na operaciu a maximalna spokojnost. A aj co som si pozerala recenzie, videa a vsetko, tak mi najlepsie vysla prave tato klinika.

autor
7. jún 2023

@anonymanonym ahoj túto kliniku mi spomínala doktorka že ma dobre ohlási... ja rozmýšľam nad neoviziou lebo tie google recenzie sú neskutočne 600 recenzií 4,9 hviediciek ale počula som aj o gemini.. veru považujem.. akú máš dioptriu🙂

simonah73
7. jún 2023

ja som bola pred rokmi v Excimer v Karlovke v BA, dobry zrak mi vydrzal podstatne dlhsie ako mi povedali. uz sa to samozrejme vekom zacina zhorsovat. ale dcera nosi okuliare a rozmyslam ze ked sa jej prestane dioptria zvysovat, 18 bude mat buduci rok, tak uvidime, ale mozno tiez neovizia. minimalne na komplexne vysetrenie pred pripadnym zakrokom.

zuzuliennka1
7. jún 2023

Excimer BA, top

autor
7. jún 2023

@simonah73 no mne sa ešte zvyšovala minulý rok.. už chcem aby sa to ustalilo.. -6,5 a 7-5 je to veľa pre mňa.. veľmi by som si želala krásne vedieť .. sranda ja som bola v nosení okuliarov veľká podctivka od mala dobre ze som v nich nespala a zrak sa mi dostal z -1,50na 7 a mamina moja úplne ignorovala jej problém tiež mala 1,75 a jej sa zlepšil... nespravodlivosť🙂

562012
7. jún 2023

Manžel bol pred dvoma mesiacmi v Košiciach na klinike Oftum.. veľmi dobré recenzie mali a zavážili aj odporúčania od známych , veľká spokojnosť 😉

autor
7. jún 2023

@zuzuliennka1 akú ste mala dioptriu ak sa smiem spýtať.. excimer tiež som čítala recenzie

sweet20
7. jún 2023

ja som bola pred 4 rokmi v oftum kosice

autor
7. jún 2023

@562012 t9 je supeer akú mal dioptriu 🙂 Košice sú pre mňa ďaleko som z TN a hľadám skôr západné strany

zuzuliennka1
7. jún 2023

ak sa ti este min. rok zvysovali dioptrie, neviem ci budes uplne vhodny adept na operaciu. dioptrie musia byt zastabilizovane.
ja som mala -10

simonah73
7. jún 2023

@autorka tak ono tym ze si namahala to oko tak si to v podstate zlepsovala, tak preto.
No tak mi povedala ocna ku ktorej s dcerou chodim na kontroly, ze operacia je idealna az ked sa ta dioptria ustali, co ked sme boli naposledy tak nezvysovala, tak uvidime tento rok. a ma okolo -4 az -5 asi, nejako to nesledujem, ja som tak mala podobne, takze viem si predstavit, tiez som pomaly v okuliaroch aj spavala. a najhorsie bolo potom obdobie ked som uz prisla domov zo zakroku, vtedy este to muselo byt dva ci tri dni zalepene (teraz nieviem ako to je) a to bol taky blby pocit, ze bud som si to oko musela drzat zatvorene ked som druhym chcela pozerat alebo zatvorit aj druhe a chodit so zatvorenymi, tak som si robila zarty, ze mi vlastne mohli hned obe spravit a nie to druhe az tusim po mesiaci. ale aj teraz nosim okuliare len na soferovanie a mam slabu dioptriu aj v slnecnych okuliaroch a zacal sa mi zhorsovat aj zrak do blizka, ze mi nejako skracuju ruky mam pocit, ale tak vek nezastavis.

autor
7. jún 2023

@zuzuliennka1 ano tiež som počula ze rok musia byť ustálené dioptrie a zas niekde písali pol roka... to je super takže vies aké je to fakt ze skoro nič nevidieť keď nemáme okuliare alebo šošovky... len sa bojím ze by mi ostali nejaké dioptrie lebo mi jeden pán hovoril ze pri mojich dioptrie ze môže zostať niečo.. neviem

zuzuliennka1
7. jún 2023

No to aj viac ako rok. Laser je nevratny velky zasah do oka, to je v podstate odpalenie kusu rohovky, aby sa oko spravne zaoblilo a aby si videla ostro.
A pokial sa oko stale meni, dioptrie rastu, operacia sa urobit neda. Ale to ti na dobrej klinike vysvetlia, spravia aj poriadne predoperacne vysetrenie

autor
7. jún 2023

@simonah73 mne by sa už mohla veru ustaliy mam 23 naozaj by som už chcela mať všetko v poriadku.. len teraz sa bojím ze nebudem vhodná pacientka na operáciu
@simonah73

autor
7. jún 2023

@zuzuliennka1 jasne chápem ďakujem za vysvetlenie.. veľmi si už želám aby sa mi to ustalilo a mohla ísť na operáciu

zuzuliennka1
7. jún 2023

drzim palce 🙂 vo veku 23 rokov by to ustalenie teoreticky uz dlho trvat nemalo. dioptrie najviac rastu v puberte, aspon u mna to tak bolo, doslova skokom

joannita
7. jún 2023

Ja som bola pred 7 rokmi v Neovizii a super, odporucam.
Velmi neodporucam iClinic, bolo na nich podanych myslim okolo 30 zalob, ze ludom znicili zrak. Mam s nimi aj skusenost, ked som tam bola na vysetreni, ci som vhodna na operaciu. Za 30 minut mali urobene zakladne vysetrenia a podla toho mi operaciu odporucili. V Neovizii robili rozsiahle 3 hodinove vysetrnia na porovnanie.
https://www.trend.sk/spravy/klinika-iclinic-pla...

autor
7. jún 2023

@joannita aj iclinik som pozerala ale veru odradili ma recenzie a taktiež tie zevraj podľa recenzií rýchle vyšetrenia

erikavesela
7. jún 2023

Ja som bola pred 22 rokmi v excimeri, ked este boli na poliklinike v karlovke...asi 2 roky nosim okuliare -1,5 a -0,75..mala som -5,5 a -6,5...vtedy som mala 27 rokov stiahli mi ich na nulu ..podmienky boli stabilizovame dioptrie po dobu min.2 rokov a dostatocna hrubka rohovky
Ked to bude u teba mozne, chod do toho...ten pocit stoji za to

janka_84
7. jún 2023

V novembri som bola v Neovizii. Všetko super. Odporúčam. mala som -2,5 dioptrie. Treba absolvovať vyšetrenie a budeš múdrejšia. Stojí to tuším 70€ u nich.

autor
7. jún 2023

@janka_84 a ak sa smiem spýtať kolko vás vyšla operacia len cca nemusíte mi písať presne . Ďakujem

janka_84
7. jún 2023

Cca 1990€

nikasmile
7. jún 2023

Mňa čaká operácia v Excimer. Som zvedavá.

1sally12
8. jún 2023

Ja som bola v excimeri, rok 2014. Po 5 rokoch sa mi kratkozrakost vratila. Takže asi tak 🤷‍♀️ pred dvomi rokmi som bola na dokorekcii ale len jedneho oka. Teda teraz vidim tak ze na jednom oku mam - 0,5 a na druhom 0.

lilke
8. jún 2023

Ja nemám vlastnú skúsenosť. Ale na stretavke sa bavili spolužiačky o korekcii oka, a všetky mali za sebou výmenu šošovky, či čosi také. Veľmi si pochvaľovali, a nezavisle všetky laser odmietli, že dnes sa už vie o viacerých negativach laserových korekcií očí, keďže už operujú takto dlhší čas. Vyskúšaj si vyzistit aj túto možnosť.

riri178
8. jún 2023

Ahoj. Ja som bola asi v roku 2013 vo Vikome v Žilpe v ZA, platila som 600 € za obe oči a teraz po asi 10 r sa mi zase začalo zhoršovať pravé oko, čo som mala slabšie aj predtým. Bola som u nich a vraj za 300 € mi ho urobia (-1,0 dioptria), ľavé mám ok. Inak s klinikou som bola spokojná, aktuálny cenník netuším, ale keďže pýtali 300 €/oko asi sa nemenil? 🤷‍♀️ trochu som si myslela, že by to mohlo byť zdarma, lebo tuším niekde to tak spomínajú, že doživotná záruka?Tie drahšie kliniky. Alebo aspoň keby 1x dokorekcia zdarma 😀 . To Gemini to má ako, nevieš?

lumata
8. jún 2023

Ja som bola v marci 2021 v TN. Vo Vidissime. Sestričky aj primár boli super. Vyšlo ma to cca 1350. Píšeš, že si z TN. Tak vyskúšaj aspoň konzultáciu, oni ťa vyšetria a povedia ti , či si vhodná na operáciu. Maju aj stránku na FB

autor
8. jún 2023

@lumata ďakujem za odporúčanie veru to ani neviem ze aj v TN robia laserové operacie

autor
8. jún 2023

@zuzuliennka1
@joannita
@janka_84
@riri178
Baby ešte sa chcem spýtať.. keďže 8 rok nosím kontaktné šošovky.. myslite ze by nebol problém s operáciou.. myslím tak ze keď som tak dlho nosila šošovky ci sa mi ta rohovky nestenšila a budem nevhodná na operaciu

zuzuliennka1
8. jún 2023

sosovky som nosila 20 rokov a nebol problem 🙂