Laserová operácia očí - skúsenosti
Máte s nou skúsenosť? ste spokojný neboli to? Ako to je po operácii musím byť doma? Ďakujem
Tak mna to teda bolelo a to brutalne,nie zakrok,ten bol bezbolestny,ale 3 dni potom uplne nepouzitelna som skrabala steny od bolesti. Ja som bola v excimeri,to ti excimerovym laserom zbrusia vrchnu cast rohovky a ta ti musi potom dorast,cize logicky to boli,slzi. Asi cim vyssie dioptrie,tym viac to boli. Uz druhykrat by som sla do napr. neovizie,kde pouzivaju inu metodu,kde vraj naozaj ziadna bolest ani potom nie je. Takze zalezi aj na aku metodu si vhodny kandidat a aky mas rozpocet.
ja som bola tiez v excimeri. operacia nebolela, v noci ma boleli oci dost, aj po operacii mam casto suche oci, a bolia ma. mne trvalo strasne dlho kym som zacala po operacii vidiet normalne, mozno aj polroka, dovtedy som ani syna na ihrisku nerozoznala. obchody neznesiem doteraz, hned ma boli hlava, ale to som mala asi aj predtym
@lienkazuzu
@anega79 tak ten relex smile je bez porušenia oka rezanim či pálením. A nemá potom ani za následok suché oči. Ja som videla super už na druhý deň, akurát po tme/večer slabšie, to bolo lepšie až po 2 mesiacoch.
ďakujem vám 🙂 ja som si vybrala očnú kliniku - iclinic. Dosť sa bojím toho
@s1234 ak pojdes na femtosekundovy laser,tak fakt sa nemas coho bat. Aj ten excimerovy nie je taky hrozny,vacsina ludi nema az take velke tazkosti a bolesti. Robia to roky rokuce,jedine co sa ti najhorsie moze stat,tak ze budes mat suchsie oci (ja napriklad nemam), alebo ze ti dlhsie bude nabiehat 100%ny zrak (to moze byt az do toho polroka,ja som po mesiaci videla super,ale aj dovtedy som nebola ze slepa). Prip sa ti nemusi uplne odstranit vada,potom ti to zadarmo dolaseruju,ale to sa nestava az tak casto. Neboj sa,raz to prezijes a mas pokoj 😁
@s1234 v iClinic som bol okuliare mi zostali a po ich operaci vidím zle za šera a ich odpoveď to není náš problém a keď som bol v inej klinike na vyšetrenie povedali ze som nemal byť nikdy overovaní a je nás viac poškodených
No,to "dolesarovanie" sa donekonečna nedá. A k dpt a okuliarom časom človek príde.
Čiže sa treba na tie operácie pozerať trošku reálne. Kto má vysoké dpt,má problémy,je obmedzovaniu,ok.
Ale s nízkymi dpt by som si oko nijakou metódou riešiť nedala. A zase vysoké dpt neriešia vždy a bez následkov.
Oči máme iba jedny😉
@primadona Ahoj písal som že som bol operácia sa nepodarila
@palinohavino jáj to si ty?som nevedela že píšeš z rôznych nickov
@primadona ne ne keby som ich mal viac modrý koník ich blokuje 😘 a vlastne kto ja ?
@palinohavino prepáč som sa zmýlila

bolieť nebolí, akurát nepríjemný pocit že ti robia niečo s očami. Ale dajú ti predtým tabletku na ukľudnenie, tak sa to dá zvládnuť. A po operácii záleží kedy je kontrola-často na druhý deň a aj od metody ktorú ti budú robiť a tvojej práce. Ale metoda záleží od toho na čo budeš vhodná a čo budeš preferovať, bez konzultácie sa nedá vybrať. Relex smile je úplne bezbolestná, ja som na druhý deň šoferovala auto, pozerala do mobilu a tak, akurát mi vadili viac umelé svetlá, tak prvé dni si neviem predstaviť robiť niekde za veľkou obrazovkou alebo v obchodoch kde je plno umelých svetiel. Lasik tam prvé dni môže byť pálenie, slzenie, nepríjemný pocit v oku.